Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Loma,azi is in a patra zi de pauza, si chiar azi am avut niste crampe nasoale. nu am stiut cum sa ajung mai repede la baie, cu copilul 12 kg, cu caruciorul,10 kg, si doua etaje la bloc de urcat... am aruncat copilu in pat,carutu in fata usii si hai la baieeee.. imediat dupa aia nu ma mai durut burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Nu ati mai scris de mult...Ce s-a mai intamplat? Cum va mai e?

Claudia

POZE MARA SI MATEI
POZE PARINTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Da, chiar... Cum va mai este?
Nicoleta
Ca asa ma tenteazaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Eu fac bine, nu ma plang, sunt ca un fulgulet in continuare, am observat pe parcursul a catorva zile niste usoare dureri de cap si o oboseala cam neobisnuita, ar putea fi de la detoxificare si chiar ei iti spun ca o sa te simti mai rau cateva zile, semne ca organismul se detoxifica, insa nu renunti mergi mai departe, dar ar mai putea fi si faptul ca noi sapt. asta ne-am trezit cu o ora mai devreme.

ieri dimineata am simtit nevoia de a merge urgent la baie, dupa care a fost ok toata ziua, dar nu tot timpul e la fel, depinde f. mult si ce mananci... si cata apa bei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ca sa refaci flora intestinala care (am citit pe unele forumuri) ar putea fi distrusa ce alimente ar trebui sa mananci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

tratamentul in principal nu strica flora intestinala, ea putea fi distrusa de dinainte... sau poate chiar corpul sub actiunea unor toxine/chimicale cum ar fi antibioticele nu le mai recunoaste si le inlatura, de aceea vrei sa te detoxifici,
in principal iaurtul are un rol f. mare in refacerea florei... sau daca vrei sunt tot felul de suplimente nutritive bazate in special pe diverse combinatii avand ca principal component acidophilus un probiotic care inhiba cresterea necontrolata a ciupercilor intestinale, favorizeaza mentinerea unui sistem imunitar bun.. etc.

eu cred ca daca mananci variat, fructe, seminte, alune, legume, iaurturi organice corpul isi ia singur tot ce ii trebuie, mai importanta e curatarea in sine decat sa te indopi cu tot felul de suplimente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

eu am inceput deja a doua luna, ma simt ok, cu exceptia faptului ca daca iti vine,trebuie sa mergi, altfel urmeaza crampe nasoale. inca ceva. am ajuns la 39 kg, desi nu voiam sa slabesc. avem 41-42-43, dar 39 nu am mai avut !!! nu vreau sa fiu schelet, o sa mai imi iau ceva vitamine... am facut analizele de sange si tot a iesit ok. le pun eu inapoi, sa nu ma ia vantul. asa ca, daca cineva vrea sa slabeasca.... COLONIX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Sotul meu si-a cumparat si el pachetul de curatare al colonului.
As fi vrut si eu dar nu vreau sa slabesc deloc. Astept sa vad cum evolueaza lucrurile la el.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Referitor la reteta de detoxifiere cu sare amara, apa si suc de fructe: nu as recomanda-o nici la dusmanii mei!
Tocmai am experimentat-o in acest weekend. Nu stiu cat de bine m-a detoxifiat, dar stiu ca am ajuns seara sa iau furazolidon si deja dupa 3 litri de lichide (nu am apucat sa termin tot) ma rugam sa nu mai vreau la baie, pentru ca mi se iritase groaznic si ma ustura de imi venea sa ma urc pe pereti. Sa nu mai zic de crampe si dureri de burta si ca mi-am dat metabolismul peste cap.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput