Detoxificarea colonului..

Detoxificarea colonului.. | Autor: Loma

Link direct la acest mesaj

a incercat cineva o metoda de detoxificare a instestinului gros.. a dat rezultate?

am tot citit in ultima vreme ca asta ar primul pas pentru a incepe o viata sanatoasa, sa tii o dieta, sa incepi sa mananci sanatos .. si ca asta ar fi cauza multor boli (toxinele acumulate in instestine de-a lungul vremii)

as vrea sa incerc colonix, a mai luat cineva asta... astept marturii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Loma, daca vrei iti trimit eu o 'reteta' - e cu sare amara, adica epson salt. Cica da rezultate, e verificata de mai multi cunoscuti.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Niste marturii de la cei care au folosit,sper ca sunt adevarate nu doar reclama.

http://www.drnatura.ro/?i=2

Sunt curioasa daca sunt si fete de pe DC care au incercat produsul respectiv

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

da vreau Cricor, insa nu prea imi place sa beau chestii amare ... ca mor inainte de detoxificare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Oricat v-ar repugna, clisma terapeutica ramane metoda cea mai buna pentru o curatire "in profunzime" a colonului. Dati o cautare in Formula As, s-a discutat in nenumarate randuri despre asta.


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

la mine s-ar impune de urgenta o astfel de procedura, insa zau ca imi repugna(bine zis Scarmanus)ideea.
as avea o intrebare...clisma nu e contraindicata in sarcina?
ca poate scap de o problema si dau de alta...
merg sa caut si in formula AS ceva informatii...

vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosa spune:

Doi prieteni de ai mei au incercat Colonix de curind. E bun, dar departe de efectele spectaculoase pe care le descriu ei. Bine ca-ti restitue banii integral daca nu esti multumit.
Alta prietena a incercat cu gel de aloe de la Forever, parea OK.
Incontestabil cura de detox e buna, numai sa gasesti produsul potrivit.
Uite ca mi-ai adus aminte, sa mai dau o tura pe la magazinele naturiste ca si eu am fost interesata de subiect intr-o vreme. Eu sper sa-mi rezolv si acnea rebela in felul asta, ca de alifii m-am saturat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Luna si eu tot pe alea le-am citit de la Drnatura, si chiar ma bate gandul sa le cumpar... insa mai fac search pe internet... daca ma axesez pe ceva va spun,

Scarmanus mie mi-e teroare de clisme, nici n-am instrumetul si nici nu prea imi vine..., eu sunt o siloasa chiar si pe mine nu ma suport, si asa ma gandesc daca voi incepe o cura de detox. ce o sa iasa.... ma ridic de pe si o iau la sanatoasa...nici nu vreau sa ma uit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Clisma ! este cea mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Un colon sanatos= cel putin o data caca pe zi!

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Si-a facut cineva cumva curatirea colonului la un salon specializat?
eu tot citesc prin reviste de oferte pentru curatirea colonului,insa nu imi pot imagina in ce consta procedura tinand cont ca costa si foarte mult,in jur de 150$ sedinta.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput