Mamici de iulie-august 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chriszta spune:

BBPuck
si eu am trecut la haine de gravida! Sunt asa de dragute si comode.
Am blugi cu burta si tot felul, ca am gasit un magazin in Brasov care importa din Turcia niste lucruri super, si moderne si comode. Mi se pare ca am lucruri mai frumoase ca at cand nu aveam bebe... si merg asa mandra pe strada...
Sfatul meu e sa nu va chinuiti in haine stramte (pe mine ma omorau blugii vechi parca ma strangeau de gat), hainele de gravida din magazine sunt sic si mai ales COMODE!!!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Nici burtica mea nu e foarte mare, abia incepe sa e ghiceasca. Oricum, port bluze foarte stramte ca sa nu creada lumea ca ma laud cand spun ca vom avea un bebe!
Olguttza, rezista!

Lia S16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Pricepusi...Anya nu am auzit si citit nicaieri ca daca burta e mica nici bb nu se dezv coresp....e doar panica si teroarea mea, atat doar, am facut asa mai pe departe o legatura, desi logic gandind pe undeva imi dau seama ca e exagerata...frica insa e mare si alimentata de lipsa dialogului pacient-medic,ceea ce ma termina...pe 27 e insa ultima vizita la domnul in cauza, mai am nevoie de el sa-mi semneze o hartie f importanta si cum el e medicul ce m-a vazut de la inceput, si imi stie istoricul..tot la el tre sa ajung!

pup fetele, merg sa beau un capuccino...



vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

OLGUTZZA hai ca ne.ai omorat!!!!!
pai..ai ceva burtik!hai sa.ti traiasca si la mai mare!!!!!!

oana16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

97 cm - dar am circumstante atenuante ca m-am stresat rau de tot cu copilul bolnav. Altfel te luam, tizo.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:


Ne mai confruntam noi mai peste fo luna-doo, asha....fara stresuri pana atunci, da?

Edit ca sa spun ca ma oftic pe motiv ca n-am aparat foto sa ma pozez in toata splendoarea...!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

18+

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Aoleoooo, n-am metru....
sa nu va deochi, da v-ati rotunjit un pic....uite asa imi place si mie sa fiu rotuuuuunda, nu lunga si filiforma...

vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chriszta spune:

Fetelor catot veni vorba de pozat.
eu de cand am ramas insarcinata mi-a aparut par pe burta destul de rau.
Sotul rade zice ca bebe si-a tras paturica ca sa nu-i fie cald, si dr. zice ca e normal ca s-ar putea sa fie baietel cu mai mult testosteron.
dar parca asa paroasa n-as vrea sa fac poze.
La cosmetica nu pot sa ma duc ca ma doare de mor. Inainte mergeam dar acum am o sensibilitate de-mi dau lacrimile de durere.
Voi ati patit asa?
Ca tare imi doream o burtica ca in reclame...
Cristina 16 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

fetelor,ati scris de nu mai reuseam sa citesc...
pepi,la prima sarcina nu am putut sa beau lapte deloc,dar am baut iaurt si am mancat branza,nu-i nimic daca iei vitamine..eu nici acum nu pot bea lapte,doar iaurt.
a fost o discutie despre nasteri,eu am hotarat sa nasc cu anesyezie epidurala,ca si la prima sarcina...dar astept sfaturi si sa stiu cine a hotarat sa mai nasca asa...
alina poti sa-mi spui cate ceva,daca e bine sau nu,eu oricum nasc asa,pentru ca nu suport durerile...
eu am o burtica destul de mare pentru trei luni,dar am inteles ca asa e la a doua sarcina..mai astept pareri.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005)bb 14+Sara/Luca



"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by Chriszta

Fetelor catot veni vorba de pozat.
eu de cand am ramas insarcinata mi-a aparut par pe burta destul de rau.
Sotul rade zice ca bebe si-a tras paturica ca sa nu-i fie cald, si dr. zice ca e normal ca s-ar putea sa fie baietel cu mai mult testosteron.
dar parca asa paroasa n-as vrea sa fac poze.
La cosmetica nu pot sa ma duc ca ma doare de mor. Inainte mergeam dar acum am o sensibilitate de-mi dau lacrimile de durere.
Voi ati patit asa?
Ca tare imi doream o burtica ca in reclame...
Cristina 16 fix




Join the club!
si eu, si eu...ce de-a par mi-a aparut pe burta, si nu e blond asta e problmea...eu de fel is stravezie asa, blonda, piele deschisa, da paru a crescut lungut si inchis la culoare, nu chiar negru, dar pe aproape...
si pielea in jurul buricului s-a inchis la culoare si s-a asprit parca...
arat caraghios...si fara burta..si de ras si de plans!
azi la baie, eram cu bicul in mana, mai ca ma gandeam la o treaba dar am renuntat chiar pe burta nu ma rad!



vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput