Piticlonti de iulie - august 2004 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ok, fetele, amretinut recomandarile voastre pentru unghia inflamata, dar intre timp, de azi dimineata si pana acum a colectat puroi (putin, dar este). Pot sa dau cu betadina si unguent chiar si asa, sau trebuie neaparat scos puroiul de acolo? (ca in cazul asta nu stiu ce sa fac) La puiutii vostri (care au avut problema asta), era si puroi, sau doar rosu si inflamat?

Daria, Tudor are 24, de fapt cred ca 25, ca uite ca astia care erau 24 i-au facut probleme.

Lia, io zic sa perseverezi cu scosul afara, ca poate se da pe brazda pana la urma. A mea adoarme instantaneu cum da cu nasul de aer, si ramane adormita cat timp stam afara.

Roxi, distractie faina! Mama ce va invidiez!

Olivia, la noi functioneaza perele. Poate isi da drumul pana la urma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Mitzu da la macu aveau si puncte de puroi.

Lia te incurajez s-o imbraci cum trebe. o sa se potoleasca afara la plimbare. Macu face idem si la fel. Si cu Humana too:)) Si-a revenit singurica desi incercasem sa-i dam Nestle (nu l-a vrut nici pe ala). Daca doarme bine creste, las-o sa faca nani.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Mielu are 23 la picior.
Iost la ora de adormit plodute, de mincat, de uitat la tv si compu:))



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adela i-am dat si pere! Nada! Probabil ca este vorba de un panaritiu...Ai grija si trateaza-l corect..intii dezinfectare cu Rivanol si apoi Baneocin.
Lia eu sint mai incapatinata..deci ramin la ideea ca nu-i place marca de lapte!
Liliana tin pumnii..sa intri miine sa ne dai de veste,da?
Daria Uka poarta la picior..cam 22...acum oberv ce picior mic are fata de copii vostrii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Neatza la fete!!


Am zis ca daca nu ma apuc de scris acum cat doarme populatia,iar nu mai apucSi parca vad ca indata aud urland:'mamiiiiii pipiiiiiii'....ca nah...noi suntem pe dos.Se trezeste dimineata si dupa somnul de pranz cu pampersul uscat si vrea urgent pipi,dar ziua nu cere oala nici sa-l picuri.Metoda ar fi cre sa-l las ziua fara pampers,ca daca se uda,vine si zice.Dar e rece totusi sa-l las doar in pampers si ar uda in cateva ore toti pantalonii si apoi ar trebui sa-l tin in fundul gol.Astept sa se incalzeasca si trecem la masuri extreme.
Io am fost in concediu,ca trebuia sa rezolv una-alta,deci alergatura la greu,plus treburile curente,plus ca nu mai am loc la calculator de puradel,plus o ruda in spital,plus musafiri,plus nervi si lipsa de chef de la toate astea adunate.Concluzia:tre sa ma duc la serviciu sa ma odihnesc.

Multumesc din suflet tuturor pt urarile de pe 14 feb...si voi sa fiti fericite,implinite,linistite si sa dispara toata problemele!!
De distrat....stiti cum se intampla uneori.Atat astepti o zi si mai ales te astepti sa fie o zi super si tocmai atunci se intampla chestii.Deci a fost o zi naspa si seara,m-am mai linistit io,dar nu am mai avut starea aia speciala,cand sa simti ca totul e perfect,mai ales in ziua aia.Deci am fost la un restaurant si am petrecut ca mosnegiiApoi am mers la plimbare si apoi...iar acasa,unde aveam copiii,desigur...ca fix atunci a venit o ruda la mama si a dormit,deci n-a putut sa ia copiii la ea.
In rest...rares cum face ochi,vrea desene si incepe sa le prefere pe cele de pe calc:Bambi,Alba ca zapada,Pisicile aristocrate,Nody,Thomas,Cartile Junglei,Scooby Doo...
Incepe sa-si dea drumul la vorba,vorbeste de ma sparge...si incepe sa lege cuvintele...puturosul.V-am zis ca de o bucata ,cand vrei sa-l pupi,zice:'Nuuuuu....babat'...adica el e barbat,nu sta la pupat.Si dupa asa o replica,odata:

el:nuuuuuu....babat!!
io:esti babat?
el:daaaa
io:si ce fac barbatii?
el:papa,nani,abada,tiu-tiu (adica barbatii mananca,dorm,se uita la Alba ca zapada si merg la plimbare)

Deci stie perfect de pe acum ce fac in genere barbatii sau mai bine zis care sunt preferintele lor.Bine,chestia cu Abada poate fi interpretata ca se duc la o Alba ca zapada,deci perfect adevarat.

La picior cat poarta...ma uit cand se scoala,dar parca 23...si nu stiu cat il mai incap.Mai degraba le masuram talpa,e un indiciu mai bun.
Voi le mai dati lapte praf seara la culcare?O verisoara,medic,zicea ca n-ar mai trebui sa-i dau lapte praf si nici noaptea,ca nu e bine.Dar altfel el nu prea vrea lapte si asa,macar isi ia o doza minima.

Cat despre compatibilitati parteneriale...si la noi scrie la carte ca nu ar trebui sa mearga prea grozav...io balanta,el fecioara.Deocamdata,merge

roberto...sunt aici,va citesc zilnic,dar ma enerveaza sa incep un mesaj si sa trebuiasca sa fug la altceva...si tot aman sa scriu.Imi pare rau pt job,dar te felicit pt incercare.Io cred altceva...ca te-a vazut nevasta patronului si i-a pus in vedere ca daca te angajeaza,ii taie cocoshelul (Fetelor...v-am zis cat e de frumoasa?Io cred ca nu ...poza ca poza...s-o vedeti live)Faine pozele cu Matei...vezi daca nu ii cumperi caciula???S-a descurcat omul

Carmen...bine ai revenit...io nu stiu,zau,cum iti mai sta capul la treburi dupa asa excursie...io cred ca visam juma de luna.Superbe pozele...Auzi...te-a plimbat Pasa cu gondola,si cantand serenade,a???

Liliana...sanatate maxima!!De ce nu vorbesti in tara sa-ti trimita niste Utrogestan?Ce mai face Adeluta?

Ioano...pupam stelista.A reusit tati sa se mai apropie seara de dormitor?

cristalino....apropo de NU spus la orice...intreab-o asa:vrei la desene?vrei ciocolata?vrei sa...?Si daca zice NU...te executi!Sa vezi cum se razgandeste

AndreaM ...felicitari pt facutul la wc...si sanatate multa la amandoua.Cu bebe...sa fie ce vreti voi!!

Daria...chiar e foarte bine in iunie,pentru ca in in iulie-august...pe langa faptul ca e mai scump,e si foarte cald.Brava pt slabit.Fata...sa pui poze,sa vedem transformarea,da?Pliiiiiizzzzzzzzz!!!

Mitzule...io nu m-am lovit de probleme din astea,deci nu stiu ce sa spun.Daca e cu puroi,io i-as pune ceva cu antibiotic.

Papadie...deci se poate si mai rau ca la tine...decat cu...curentu' in fund,mai bine cu furculita

Olivia...nici cu laxative nu merge?poate sa-i dai un siropel,ceva.Dar io cred a s-a facut dop acolo si pana nu iese ala...Siiigur mersul e de la constipatie.Apropo de ce spuneai atunci seara...ca ma bate barbatul...cand m-am dus la culcare,husbandul...chior de somn...se uita la ceas:'caaaaattttt???E 2???ce ai facut pana acum?....deci am dat vina pe America....de ce n-ar putea avea acelasi fus orar?Si daca e sa extindem rationamentul...Columb e de vina...ca daca nu descoperea America,nu mai aveai unde sa te duci,deci puteam vorbi la ore rezonabile

Roxano....ce bine ca mai iesiti...dar la pariu ca peste cativa ani,cand va auzi Pat unde mergeti,va dori sa mearga si el?

Lia...cea mica cred ca are alergie la caldura.Nici eu nu suportam sa-mi fie cald,cand eram mica.Zicea mama ca io faceam febra mare doar de caldura.Si io as schimba laptele...macar sa vad daca asta e cauza.Sunt copii care nu prefera o anumita marca de lapte.

alice....abajurul meu...mai bine erati si voi aici,pe 14...macar ne distram.Felicitari multiple pt olita...!!Cum mai stai cu psihicul??

Andries...super perlele!!!Sunt inerente si prostiile auzite de la alti copii..

Gabi...distractie placuta la Brasov!!Asteptam detaliiMultumesc de urari!!Ba v-am citit,ca-s dependenta de voi,dar...de scris...mai greu.Dar las' ca merg la serviciu si sa vezi ce verva am acolo


Iar am scris roman fluviu....o sa ma injurati ca ma intind pe o pagina intreaga


Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

ieri am luat un peste...Rares era fascinat...si azi,chiar daca i l-am aratat transat,tot il cauta pe ala mare pe care il vazuse ieri.Si cand a pus mana pe el si a vazut ca e ud,a luat un prosop sa-l stearga

Am mai pus si noi ceva poze cu Ghita

http://new.photos.yahoo.com/noricel2222/album/576460762390025749

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da` cine-o zis ca si-a revenit, mamaie? treaba mi-o fac in reluare plus ca sh-azi noapte m-am visat in venetia;)) cu gondola nu m-o plimbat, ntzzz, sa vez` ce-i fac. vez` ca lincu` nu mere, fa o vraja

quote:
Originally posted by Nora
Carmen...bine ai revenit...io nu stiu,zau,cum iti mai sta capul la treburi dupa asa excursie...io cred ca visam juma de luna.Superbe pozele...Auzi...te-a plimbat Pasa cu gondola,si cantand serenade,a???




Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Am facut...vraja...daca nu merge nici acum,imi impusc bagheta

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lasa bagheta neimpuscata ca de data asta merg. multe pupaciuni lu` ghita

quote:
Originally posted by Nora

Am facut...vraja...daca nu merge nici acum,imi impusc bagheta

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!






Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

venit de la eco....totul pare normal, desi azi iar am avut o sangerare mica. I-am vazut inimioara cum bate. Nu se stie de la ce este sangerarea, dar bebelul parea okay dupa doctora. Doar ca era un pic mai mic, adica arata 6 saptamani si 3 zile, si eu stiam ca avea 7 deja. Sper sa fie bine de acum in colo. Asa ca dupa ce am iesit de la doc m-am dus si eu sa-mi cumpar chiloti mai omenesti asa, ca sa nu raceasca samburelul in tanga lui mami. Cred ca se va prapadi de ras sotul cand ma va vedea, dar de bebelul cere sacrificii.

Multumesc ca v-ati gandit la noi, si cu trimisul de pastile din Romania e greu ca nu are cine. Monica multumesc de oferta, dar nu vreau sa te pun pe drumuri, si apoi nici nu stiu cat timp fac pana aici. Sa speram ca va fi bine.

Pup tout le monde.

Liliana

Poze noi

Poze 2

Poze cu maimutica mea

Poze 1

Mergi la inceput