Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Am citit aseara povestea ta, Corina. Adica dupa 3 ani cum va fi? Macar va fi expulzat din tara?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Corina, am citit si eu...O sa ma gandesc la tine, de cate ori voi avea impresia ca am "probleme"! Eu iti doresc sa ai puterea de a-i sustine pe copii, de a gasi cea meai buna metoda de a le spune ce s-a intamplat cu tatal lor!

Ar fi bine sa ai niste prietene pe acolo, care sa te sustina in mod real...Am verificat pe propria persoana , mult mai mult conteaza o discutie intre prietene, decat o postare pe net...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

yasmine - ceea ce nu te doboara, te fortifica. ai pentru cine sa lupti. si, e f. bine, ca esti intr'o tara unde unor asemenea situatii li se acorda atentia necesara. multa putere de munca...si zambete!

gabi_k - in proportie de 99% noptile noastre sunt linistite, adica se doarme. si asta se intampla de la 4 luni. singuri in camera, fiecare in patul lui...:)

hm...ar trebui sa inteleg ca nu prea pot sa vad pozele cu lara. nu sunt suficient de 'integrata' sau nu prea sunt citita...?!..:)

iar cu cadoul..fiecare cum poate?!....ok!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Corina, iti trebuie multa putere sa induri ceea ce ai indurat tu. Ar fi bine sa stergi din amintiri ceea ce-ai suferit, din pacate e prea putin posibil, insa stiu ca vei trai frumos de-acum incolo, alaturi de copiii tai. Iar respectivul ar trebui sa primeasca o pedeapsa mai dura, o perioada mai mare de detentie, pentru ca nu e in stare sa raspunda pentru faptele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by dako


hm...ar trebui sa inteleg ca nu prea pot sa vad pozele cu lara. nu sunt suficient de 'integrata' sau nu prea sunt citita...?!..:)

iar cu cadoul..fiecare cum poate?!....ok!





http://good-times.webshots.com/album/557775223uplpai

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Neatza tuturor...(neatza la mine)
Faine pozele Marelei:) frumusica foc Lara si mamaica ,amandoua pletoasse;)
Io mi's bine ,doar cu somnu stau aiurea,am inceput sa ma umflu plus durerile de rigoare si merg ca o ratza :))in rest suntem sanatosi:)
Buna venit Dako
Pupici tuturor....muaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Am citit aseara povestea ta, Corina. Adica dupa 3 ani cum va fi? Macar va fi expulzat din tara?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Copiez ca raspuns pt. tine ce am scris dincolo:

Deci procesul nu a fost intentat de mine, ci s-a sesizat procuratura in urma plangerii mele, eu la proces am fost doar martora. La capul de acuzare "tentativa de omor" a renuntat procurorul in urma expertizei medicale psihiatrice, care l-a diagnosticat fara discernamant la momentul respectiv, adica in ziua de sambata, violul in schimb a fost vineri, si violul l-a recunoscut chiar el.
Dadorita faptului ca este bolnav psihic, oricum nu ia inchisoare, ci trebuie sa execute anii astia la ospiciu. Si datorita faptului ca am fost casatoriti legal doar 1 an si 9 luni, si el are deja o fapta penala nu are dreptul la cetatenia germana, si in ianuarie 2009 cel mai tarziu va fi expulzat, asta in cazul in care "Ausländeramt-ul" nu se sesizeaza mai repede si ii ia dreptul de sedere, si atunci va fi expulzat imediat.
Multumim din suflet, eu si copiii suntem foarte bine.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:


La multi ani Corina!!!
Sper sa ai de acum incolo liniste si pace, iti doresc multa putere sa treci de aceste momente dificile, sunt sigura ca vor mai fi si nori dde culoare roz deasupra ta!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna ziua la toata lumea!

Am luat legatura cu Marce,de ieri sint amindoua acasa,dar ne roaga sa intelegem ca,deocamdata sint in perioada de acomodare,astfel incit nu va raspunde la telefoane.
Cred ca si noi am putea sa fim un pic mai linistiti si sa asteptam pina ne da ea de veste,ca e stresant cred eu,sa-ti sune telefonul toata ziua.....eu,cel putin,vorbesc din proprie experienta.

Corina,e ziua ta?
Haideti la o sampanie in salonas!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Corina, inteleg ca e ziua ta.
La multi ani si multa fericire !

Mergi la inceput