Atelierul Piticilor - in attn Admini si Moderatori

Atelierul Piticilor - in attn Admini si Moderatori | Autor: AT_Piticilor

Link direct la acest mesaj

Dragi Admini si Moderatori
Vrem, cu concursul vostru, sa relansam Atelierul Piticilor intr-o noua formula: nu vom mai avea o tema pe saptamana, ci doar doua pe luna, iar concursurile se vor desfasura in cadrul atelierului, chiar pe una (sau ambele) teme din lista lunii respective.

Ideea ar fi ca noul Atelier sa fie mai incitant, cu concursuri si premii. Speram sa ne sprijiniti, acceptand sponsorii pe care ne straduim sa ii gasim in acest scop (avem deja 2 pe "teava" din domeniului bricolajului - unul din ei isi face reclama la Mica Publicitate pe DC, iar celalat s-ar putea sa va fi contactat deja ieri in legatura cu aceasta problema).

Noi consideram ca putem face lucruri frumoase impreuna si speram ca totul va merge "ca pe roate".

Asteptam un raspuns cat mai repede, pentru a putea demara "cosmetizarea" Atelierului.

Caprioara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Dragi Admini si Moderatori,

Asteptam si noi un raspuns aici .
De ce ne ignorati ?


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Si totusi, de ce nu ne raspundeti, dragi Admini si dragi Moderatori? Aveti cumva ceva contra noastra de nu ne bagati deloc in seama ?


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Din pacate nu tine de dragi Moderatori ci de dragi Administratori.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

quote:
Originally posted by joxy

Din pacate nu tine de dragi Moderatori ci de dragi Administratori.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro



Ok, si unde ar trebui sa scriem atunci ? Credeam ca un moderator poate contacta Adminii (in cazul in care acestia nu citesc aici - desi ma indoiesc) si le poate supune atentiei faptul ca un mesaj le este adresat?! Eventual cere opinia si da un raspuns din partea adminilor, daca acestia sunt prea ocupati ca sa o faca... Am impresia ca urlam ca lupii la luna, degeaba .
Trebuie sa dau PM la Admini?! Este exact ceea ce nu am vrut sa fac, pentru ca nu este o problema personala, ci una de interes public pentru membrii DC.

Mai incerc o data:


Dragi Admini,

Va rugam frumos sa ne raspundeti la mesaj.
Multumim anticipat.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

pt. 'dragi admini' tre sa mai ai rabdare pt ca sunt la mare, la soare:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Multumesc pentru lamurire , Papadie.

Dar noi avem concurs incepand cu 1 Martie care este sponsorizat de PerfectDeco.
Acum, pentru ca nu mai avem timp, pentru luna Martie nu putem decat sa incepem Concursul si sa speram ca Adminii vor fi alaturi de noi cand se vor intoarce (I hope relaxati si bine dispusi ) si nu vor considera ca am luat o decizie proasta, pentru ca nu as vrea sa avem probleme si discutii "de rau" pe tema asta.
Intentia noastra este cat se poate de buna - sa stimulam copiii sa desfasoare activitati creative si sa le dezvoltam si spiritul de competitie. Iar ca sa avem premii ne trebuie sponsori, asta e viata!
Insa ne-am fi simtit mai bine daca aveam inainte "binecuvantarea" si suportul Adminilor.
Asta e, om vedea ce-o mai fi cand se intorc.

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

quote:
Originally posted by papadie

pt. 'dragi admini' tre sa mai ai rabdare pt ca sunt la mare, la soare:)



Dragi Admini,

Am vazut ca ati revenit .
Ne raspundeti si noua, please ?

pup you,

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Buna - cei care vor sa sponsorozeze un concurs pe DC trebuie sa ne contacteze mai intii de toate pe noi. In primul rand aici este vorba despre reclama si vrem sa stim exact ce ofera si care sunt conditiile concursului - si daca acestea indeplinesc liniile de publicitate DC. De asemeni exista si aspectul ca premiul sa nu compenseze pretul de publicitate pe acest forum.

cu stima




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

Buna - cei care vor sa sponsorozeze un concurs pe DC trebuie sa ne contacteze mai intii de toate pe noi. In primul rand aici este vorba despre reclama si vrem sa stim exact ce ofera si care sunt conditiile concursului - si daca acestea indeplinesc liniile de publicitate DC. De asemeni exista si aspectul ca premiul sa nu compenseze pretul de publicitate pe acest forum.

cu stima




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro



Dar nu ei "vor" sa sponsorizeze, noi i-am cautat si i-am rugat sa fie sponsori pentru concurs. Luna asta de exemplu, PerfectDeco a acceptat sa acorde 3 premii pentru concurs (cate un set de matrite de Paste si Ceramofix la fiecare grupa de varsta). Pentru asta doar am anuntat la Atelier ca sponsorul este PerfectDeco, iar castigatorii vor face probabil tema pentru concursul de Paste cu materialele castigate de la ei - apoi poze cu acestea vor fi puse intr-un album PerfectDeco. Asta este tot. A, si vor participa si ei la jurizare.
Concursul e anuntat aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87539&whichpage=10

Este ok asa? Concursul pentru martie cu PerfectDeco deja a inceput... Noi am scris aici de pe 15 februarie dar neprimind raspuns nu am putut sa mai stam, ca incepea luna martie si implicit concursul.

Lucrurile nu merg chiar asa, sa alerge sponsorii dupa tine. Din pacate trebuie sa alergi tu dupa ei . Asa ca, pentru noi nu este usor sa gasim sponsori. Lunile trecute au fost sponsori FunScience si ISA, care au deja reclama aici, si in martie mai e si Buburuza, care deasemeni e de-a casei. De aceea pana acum nu ne-am facut probleme.
Pentru Aprilie suntem in tratative cu CasaRetro.

Deci, daca vi se pare o idee buna sa avem acest Atelier pe DC, in cadrul caruia sa avem concursuri, ca sa fie mai atractiv, trebuie sa stim daca putem sa ne cautam sponsori in continuare si ce avem si ce nu avem permisiunea sa facem pentru acesti sponsori.
O buna comunicare si multa incredere ar trebui sa rezolve orice probleme, zic eu . Noi punem suflet si multa munca, timp in acest Atelier. De aceea am intrebat din timp daca avem sprijinul vostru. Motivatia noastra este sa gasim activitati benefice pentru copiii nostrii (gen desen, modelaj, lipit etc - care pot deveni un hobby sau chiar o vocatie pana la urma, atat pentru copii cat si pentru parinti), ca sa nu mai vorbim de contributia la dezvoltarea gustului pentru frumos in general, intr-o lume care adesea uita ca mai exista si alte moduri de a-ti petrece timpul liber decat in fata televizorului sau a calculatorului.
Pana la urma, totul este facut pentru copiii de pe DC.

Daca pur si simplu nu credeti ca e bine-venita initiativa noastra, va rugam sa ne spuneti si vom vedea ce este de facut. Speram sa nu fie asa...

Asteptam cu nerabdare un raspuns.



PS: Precizez ca eu m-am ocupat si ma ocup de relatia cu ISA, PerfectDeco si CasaRetro. Eu i-am contactat si i-am convins ca merita sa se implice in acest concurs pentru copii, cu aceleasi argumente cu care incerc sa va conving si pe voi ca merita.

Caprioara & Matei




"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Vad ca la partea cu comunicarea stam rau in continuare .

Ne raspundeti si noua, va rugam?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput