Aventura nasterii lui Anaïs Clara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Draga Oloam ramas fara grai cind am citit.Esti o curajoasa,ma gindesc ca eu as fi intrat in panica!!!
Binenteles ca vrem si restul povestirii!!Abia astept!
Multi pupici din partea Annei si a mea.
Corina

Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve.
( Paolo Coelho)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Draga oLo,

Am citit povestirea ta in urma cu citeva ore si tot nu mi-am revenit de emotie!
Una peste alta, ai avut parte de o nastere super rapida si usoara, fara nici o problema (din fericire :))) si de o bebita perfect sanatoasa! Basca aventura minunata care va ramine in istorie!
Felicitari, refacere rapida (sau te-ai refacut deja?) si numai bine!

Pupici cu lipici pentru mamici si bebici

@+...
Otilia & La Adelita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Doamne Olo! Eu am ramas fara cuvinte. Noroc ca ai nascut in alta tara ca, poate daca erai in Romania mai trecea mult pina venea ambulanta. Important e ca sinteti bine amindoua.

Astept si restul aventurii. Oricum concluzia este ca esti o femeie puternica si mai ales curajoasa. De fapt, cred ca oricare dintre noi eram in aceeasi situatie, n-am fi avut incotro si am fi nascut, ca doar daca bebe vrea afara ce mai poti sa-i faci.

Bebe al meu va saluta cu sughituri.

Cu drag Romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga oLo,

Felicitari pentru fericitul eveniment.
Am ramas cu gura cascata cand am citit randurile tale. Cred ca asa a vrut Dumnezeu ca Anaïs sa se nasca chiar in casuta voastra. Foarte putine femei au sansa sa nasca acasa, fara nici un fel de complicatie si un bebe sanatos! Oricum, tu ai dat dovada de mult curaj si de prezenta de spirit.
Inca o data FELICITARI!
Mii de pupici pentru Anaïs!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

god, OLO, am inlemnit! nu ma pot imagina in locul tau!
felicitari pentru micuta curajoasa si grabita! si pe maimutica mea o keama anaïs, dar noi nu-i spunem asa ci louka ori mai degraba snoopi.
inca o data: chapeau! sinteti niste eroine! asteptam si poze cu bebitza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela spune:

Dumnezeule, esti o eroina!!!!

Eu cred ca as fi stat si in cap - numa´sa nu nasc pana nu venea cineva
sa ma asiste!
Multa sanatate si o viata frumoasa, frumoasa bebitei tale - ca "debutul" a fost oricum la inaltime!

P.S. - bine ca apucasei sa-ti calci pantalonii!

Numai bine la mamici si la bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yurika spune:

Esti o femeie foarte curajoasa
Felicitari ! am ramas fara cuvinte
Multa sanatate si bucurie micutei

Toate cele bune


Yurika&Mark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Mihaela m-ai lasat cu gura cascata mai ceva decat atunci cand faceai tu curatenie generala, cu burta mare, pe furis sa nu afle sotul. Esti o curajoasa si viteaza, se pot simti in siguranta Emma si Anais cu asa mamica bataioasa. Auzi tu sa mai si ceri fata de masa cand bb statea sa iasa... numai la protejarea patului nu m-as fi gandit in momentele alea.
Ii doresc mult noroc si viata frumoasa micutei tale, ca si surioarei ei. Cu asa o mama nu se poate sa nu l-e mearga bine.
Astept si eu urmarea povestii, multi pupici. Dana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Oauuuuuuu, OlO, super mamika, meriti titlul de "eroina a mamicilor", bun venit pe lume fetitei tale si multa fericire!!!!
Super, super, bravo OlO!!!!

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Draga Mihaela,
eu credeam ca te pregatesti sa nasti si cand 'colo, tu ai nascut de o saptamana. Ai avut o nastere....o adevarat aventura ! Bravo si felicitari !!! Esti o super mamica !!! Nici Anais Clara nu a fost mai prejos. Amandoua ati fost foarte curajoase !
Se pare ca aventura a continuat. Asteptam si restul povestirii. Sanatate multa !

Nina & Nina-Cristina (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput