Mamici de martie-aprilie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

De atata emotie pentru Monica si minunea care i se intampla am uitat sa ma vaiet

In acest weekend am reusit sa ma aleg cu o puternica durere de gat....am baut la ceai cu lamaie si miere de mi s-a acrit....vroiam sa intreb daca stie cineva oscilococinum este bun si pentru durerile de gat>, momentan nu mai am in casa si nu mai stiu ce scria pe prospect

Pupici si mai trec in plapumica in asteptarea vestilor bune
DD sa fie cu tine Monica si cu pinguinii tai



Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am vazut ca aseara a fost in acelasi timp un documentar despre sarcina si pe Discovery: 23:00 - Un corp spectaculos, De la conceptie la nastere... poate il mai dau in reluare


Eliana & (33 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:


Buna mamica Ancris si viitoare mamici.
Va urmaresc de ceva timp, asa mai din umbra si printre picaturile de timp liber care mai imi raman in functie de prichindelul meu de 1 an si 9 luni, casa, job, si burtica de aproape 32 saptamani.

Vestea ca Ana a nascut deja, ca Monica e in plina operatie iar Vani este si ea pe ultima suta de metrii, mi-au readus in minte emotiile puternice pe care le-am trait si eu in urma cu doi ani, asa ca m-am decis sa ies din conul meu de umbra si sa va urez tuturor un final de sarcina cat mai usor (ca acum e cel mai greu), nastere usoara, refacere grabnica si niste bebici sanatosi, papaciosi care sa va umple sufletele si casele de bucurie.

Si pun si eu majoretele la treaba:
pentru Monica !


Dana 31+ si Mihai (20.04.2005)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Buna mamici si burtici,

Am venit in vizita pe la voi sa o incurajez pe MONICA.

HAI MONICA

ASTEPTAM VESTEA CEA BUNA.

Va pup,



Mica 26+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Mersi DIANA, cum sa ma supar din contra mai usurat de o treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

BINE AI VENIT DANUTA T.

Sa-ti traiasca baietelul e tare dulce si bebele pe care il vei naste si sa va bucurati de ei!!!( si eu sunt din Timisoara desi locuiesc de 6 ani in Portugalia)

laura31+arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:


Fetelor sunt speriata de moarte,tocmai a fost un cutremur aici de s-a miscat tot din casa iar eu singura sper sa nu fie replici din fericire a foat scurt si nu s-a intamplat nimic.Stau ca pe ace,si pana vine sotul mai este offff...


laura31+arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Gata fetele!! Mai am doi nepoti!!! Sunt BOGATA

Deci sa ma calmez putin



A nascut Monica in jur de ora 10.30 - 11.00, o fetita Raluca Ioana de 2500g, 48 cm si scor Apgar 8 si un baiatel Andrei de 2600g, 48 cm si scor Apgar 9.
Andrei respira mai greut, asa ca a trebuit intubat, in schimb Raluca cica tipa ca din gura de sarpe
Monica a avut anestezie locala, deci nu totala cum se astepta si a putut sa asiste putin si taticul emotionat Acuma Monica este in post operator pana maine, se simte bine, amprtita jumatate, dar fericita nevoie mare. Era emotionata, mai vorbesc pe seara cu ea.


Multi pupici si nasteri uroare in continuare cu bebelusi sanatosi!


Katink cu Galusca si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Monica! Sa fie norocosi si sanatosi pinguinii!
Refacere rapida si sa venit repede-repede acasa!


Eliana & (33 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

KATINK SA=TI TRAIASCA NEPOTII SA VA BUCURATI DE EI SA FIE SANATOSI SI NOROCOSI MONICA FELICITARI ASTEPTAM POZE CU PRICHINEII ACUM
31+

wolf elena

Mergi la inceput