Cum se invata masticatia

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Carolina, la noi eu eram cea care mesteca "demonstrativ"in fata lui bb.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Pina la 8 luni are un reflex sa dea afara orice mincare nepasata. Dupa 8 luni poate incepe sa invete sa mestece. Cel mai bine ii dai dupa ce ii ies dintii, putina piine (de preferinta de casa, pentru ca piinea din comert are mai multi aditivi). Eu am citit ca nu e bine sa ii pasezi pina tirziu mincarea pentru ca "i se va parea ca e dreptul lui sa nu se oboseasca sa mestece" (citat aproximativ).

Eu nici nu mai stiu cum l-am invatat pe Vladut. I-am dat sa mestece chestii si s-a invatat repede ce si cum.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosudaria spune:

maimutarestete in fata lui ,faceti exercitii,noi si pt a vb bine facem exercitii cu limba si lumea spune ca vb bine pt un bebe de 1an8luni
nu i-am facut niciodata mancarea cu blenderul,am preferat furculita pt faramitat din cauza unor experiente auzite ce descriau cazul tau
tb sa continui sa incerci la un moment dat tot v-a manca inca e mic nici dintisori nu are,dar decat sa nu manance mai bine ii dai cum vrea
POFTA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eu nu vreau sa te descurajez, povestesc numai cum este la noi...

De mestecat stie sa mestece, a invatat devreme pe covrigi, biscuiti, grisine, painica. Dar are 2 ani si 7 luni si mancarea tot la blender o mananca, pen' ca altfel vomita...
Ieri am re-inceput (tentative am avut, dupa ce vomita nu insist) sa ii dau mancarica pasata cu furculita si carnita tocata bine-bine. Sper sa mearga de data asta...
Dar oricum, pana la bucatele mai avem. Cred insa ca nu va merge la nunta cu blenderul dupa ea ca sa-i paseze ospatarii sarmalele...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

He, he, cristalina si flacaul meu facea la fel. S-a invatat intre timp cu bucatelele si mai avem pina la nunta! Desi el e cu ochii pe fete (la 7 ani).


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mofturici spune:

poate o sa va suparati pe mine dar din vina noatra se intampla asa....pe vremea mamicilor si a bunicilor nu existau blendere.....si ca ex cumnaTA mea are un copil de 2 ani si cinci luni si nu a avut blender asa ca a pasat totul bine cu furculita si manca asa pt ca nu stia altfel...si bebica mea de cinci luni si trei sapt prefera pasat la furculita decat la blender...nu cred ca e bine sa-l folositi asa de mult

Mergi la inceput