Prichindei martie - aprilie 2005 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamaria_luiza spune:

Alessia multumesc de felicitari si de raspunsul super rapid.
M-am gandit si eu ca poate nu se satura (desi cred ca am lapte suficient deocamdata, cerintele lui calorice sunt mari, a luat 1 kg in primele 3 saptamani, s-a mutat pe o curba superiora de crestere) dar nu plange de foame ci efectiv tipa/urla brusc ca si cum s-ar speria de ceva...
Fetelor, imi cer scuze, eu sunt off topic acum...prichindeii nostri au trecut peste problemele astea...sper sa nu va plictisesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

oml, eu nu cred ca puiu' mic plange de foame, daca a luat 1kg in 3 saptamani sigur ai lapte din belsug. Cred ca pur si simplu nu-i place in patutz, vrea langa mami. Va pupam

alessia, am vazut pozele cu Beny, tare nazdravan

fug sa-mi iau cupilu' de la cresa



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Saluti dar vad ca ati scris ceva...
Roxx: am patit si eu ca tine: am pus brinzica frecata cu mar si banana in brinzica Danone si facea "cih cih" imi arata cutia noua de Danonino sa i-o desfac!!!
oanamaria luiza: si david al meu facea asa pe la 3 luni, deodata tipa atit de tare, parca avea cosmaruri si nu stiam ce sa ii fac, am pus multe intrebari, am citit despre pavor nocturin, dar nici acum nu stiu care a fost motivul!!! colici, dinti, vise......Se linistea la piept si doar atit!!!
Sunt suparata ca imi pleaca matusa si as fi vrut macar sa stea pina la sfirsitul lunii sa se intremeze David, ca tot mai tuseste usor! Ar mai fi stat dar nu depinde de ea ci de socrii mei si imi este ciuda de mor ca nu sunt la casa mea sa fac ce vreau eu si sa pot tine femeia mai mult....
De ciuda mi-am depus actele la ANL sa construiesc prin ei si vreau sa stiu mai multe despre subiect...
Aici fiecare vine cu probleme lui si hop si eu cu frustarile locative!
Sorry!

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Buna seara mamici.

Da, fetelor,acesta=i ofuuuuuuuul meu. Sunt din ce in ce mai frumosi ,iar noi n-a avem langa noi
Dumineca o aduc iar la Bucuresti.
Rezultatul bunicii l-am luat azi. Are numaiai o infectie.Slava Domnului ca nu-i altceva.Eram foarte ingrijorata.


Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU MOSUL
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Buna,fetelor.
Am intrat un pic sa va salut.Ma duc sa-l adorm pe pui.


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Seara buna!
coco, mi-a stat inima in loc cand am citit de "aventura" lui Vlad pe balcon. Si eu ma gandeam azi ca, desi au crescut si s-ar crede ca nu mai au nevoie de acea supraveghere cu ochi de vultur, acum is de fapt la varsta critica, cand le trec multe in capusorul ala frumos. lui Vlad si felicitari pentru numaratoare! Noi suntem numai la 4 si e si ea fascinata de "patu" ca si Benny de "driii"()
ionela, nu mai e mult pana in aprilie(parca atunci ai zis ca o vei duce la cresa, nu?), hai ca o veti avea langa voi repede! Ma bucur ca din doua rele posibile, mama ta s-a ales cu cea mai putin daunatoare.
rrox, cum a decurs azi "operatiunea suc"? si asteptam si noi cateva poze (cat mai multe ) din gramada pe care ati facut-o in "escapada" voastra!
alessia, voinic de voinic Benny al tau! Pupam nazbatiosul!
crisa, si noi va salutam! Cum mai merg pregatirile de mutat? Va pupam!
gabrianah, bine ai revenit! Sarcina usoara in continuare si multa sanatate!
cenia, imi pare rau ca nu a iesit cum ti-ai propus (cu matusa). si intremare rapida lui David!
ariadna, v-am vazut nazdravaniile inca de cand ai scris, dar nu am apucat sa-ti laud dulceata de fetita si agerimea ei! si poate vii mai des cu povesti!

Va pup pe toate, noapte buna!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

'neatza. Vesti rele la noi.
am facut ieri radio punm, abia au reusit sa-i faca filmul ca nu prea statea(au repetat radio de 2 ori si tot n-a stat cum trebuie cu manutza stanga).Eu am primit halatul ala cu plumb care cantarea de 2 ori cat mine,dar brienutu' n-a fost protejat nicicum. Si-am intrat de 2 ori in camera aia cu razeOare ce repoercursiuni va avea? Tot ganduri negre ma impresoara....
sinteza notata de dr pe foaie :
"-scaderea intensitatii struicturii osoase
-intarzierea aparitiei nucleilor de osificare a oaselor corpului
-largirea si deformarea capetelor epifizare a diafizei predominant cubitale(?);contur neregulat a liniei povizorie/prozozorie(?)de crestere
-modificari de rahitism"
miercuri mergem la medicul primar sa ne citeasca mai detaliat si sa ne dea al miliarde-lea tratament.eu nu stiu ce sa ma mai fac, profilaxii peste profilaxii si tot degeaba. Si injectabil si profilaxie cu cate 10 pic/zi de vigantol si de un an jumate cate 6 pic/zi(asta inafara de lunile cand ii dadeam cate 10/zi). zadarnic totul
Am citit ca cea(forma de rahitism) pe cale genetica e cel mai greu de tratat. Noi am avut ambii iar eu am ramas cu urme(sechele) imense ale osaturii

Poze frumoase cu noi
foto si filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salut,
Salutare din nou
De noi ce sa mai zicem?
Suntem bine , crestem mari, noaptea visam urit si avem cosmaruri, vrem sa comunicam, dar mami nu intelege prea bine: bate=brate, usu=ursu(desene animate),nu ata= nu asta; dar se intelege mai bine matusa mea care sta mai mult cu el decit mine! pina la urma ma ia de mina si imi arata. nu as vrea sa se simta frustat ca nu poate comunica.
ne chinuim cu FIMOZA trebuie sa ma duc la medicul chirurg si mi-e frica, mi-e groaza ca o sa il chinuie!!! toate astea sunt colaborate cu o iritatie groaznica din cauza pampersului pe care l-am cumparat din Gima... dar nik cu bepanten, unguent oftalmologic cu Kanamicina, unguent cu galbenele si propolis, unguent cu zinc de la johnsons. epuizate toate si fara rezultat.
sper ca sunteti bine si vrem sa mai citim aventuri cu prichindei.
aventura principala a fost duminica la zapada cind a fost foarte entuziasmat de bulgari, de ninsoare si nu vroia sa mai intre in casa!
i-am facut niste poze pentru posteritate si abia astept sa creasca sa i le arat!!
toate bune va uram
pa

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Daria nu pateste nimic de la doua radiografii, doza este foarte mica, nu-ti face griji. Va tin pumnii sa dovediti rahitismul!

Oanamaria si eu cred ca se satura, pot fi colici sau doar spaima ca nu-i langa tine. Nu poti decat sa-l linistesti si sa astepti sa treaca. Cat mai repede, sa speram

Danuta multumesc de idei, cu cacao nu-i dau fiindca i-as da cam degeaba. Am citit mai demult ca nu se asimileaza calciu in prezenta cacao-ei ( cum s-o zice corect?!). O sa mai incerc cu mamaliga insa, cand era putin mai mica nici n-a vrut s-o guste, dar acum poate ii place. lui Mihai, mie imi suna a baietel foarte echilibrat.

Gegea o sa pun si cateva poze, sa vad cand apuc, ca-i tare greu cu timpul. Aseara chiar ziceam ca ar trebui sa ma duplic pentru cele doua maimute, amandoua vroiau neaparat sa vina mama... si tai si-a cerut si el drepturile prompt: e nevoie de 3 exemplare

Cenia tin pumnii sa treaca si iritatia si sa rezolvati si fimoza

Alessia tare Benny la catarat! Fetele mele nu deschid sertare sa se catere pe ele, nu le-a dat prin cap In rest se catara amandoua pe ce gasesc

Inca merge cu sucul, dar a mai scazut entuziasmul, ma gandesc sa inlocuiesc banana si cu alte fructe... poate para si nu stiu, mai astept idei Am beneficiar pretentios
Asera beneficiarul era Scooby si fugea de mama focului de "mostu" (monstru) - Mariuca, totul in hohote de ras bineinteles. In final s-a intors vitejeste si s-a luptat cu monstrul
Deja ne atribuie roluri si trebuie sa ne conformam Sau apare cu jucarii (personaje sau masinute) si ne imparte cate una fiecaruia si ne pofteste la jucat.

tuturor! Trebuie sa ma intorc la treaba...

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

cenia- pt iritatie spalaturi cu ceai de pelin..si trece. e verificat pe funduletzele ambilor misudacei. dac' mai gasesc, maine iti pot da 'ingredinetele' pentru un unguent care se face la farmacie..f. bun, de altfel...iar cu fimoza, ar tb sa iti infrinezi frica si sa rezolvi repede cu chirurgul.

dariaevelin..tinem pumnii si sigur va fi bine!!!

va pup cu drag...

dako+darian+rares

Mergi la inceput