Montignac : ce am mancat azi (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Un kg in minus, deci 78...dar nu stiu daca azi am fost Monti la pranz....sfecla rosie fiarta cu carne de pui. E ok?

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu manac pui prajit la cuptor si atat
o zi frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Raresionut nu e ok sfecla. Contine zahar. Plus de asta are Ig-ul=65.

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

Varsta Alexiei


Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna fetele! eu dau raportul maine, caci de sambata sunt "cu probleme" si asta m-a tinut in loc...
am incercat pt a 2 a oara sa fac bomboanele fine de cioco, dupa reteta de pe culinar.ro....si tot nu mi-au iesit. mi-a iesit o crema super buna la gust, dar nu am putut sa o modelez sub forma de bombo. am lasat-o asa, iar familionul a fost foarte incantat, nu va mai zic de mine ce fericita am fost.
am mai facut o crema de cioco, numai ca nu am gasit deloc cioco 70% si am luat heidi de portocale 65 % cacao. sper ca nu a fost o abatere prea mare....asta a iesit superba!!! fiica-mea a dat comanda deja de o noua portie pt sapt viitoare. e chiar asa de rau ca am pus cioco cu 65% cacao? va rog spune-ti ca nu:)))
asa, ca tot ma chinuia talentul culinar....am incercat reteta de piept de pui cu ciuperci...a iesit oribil! ciupercile au iesit foarte bune, aromate, insa pieptul este atos.bleahhhh!!!! mi-am luat la munca sa mananc si am renuntat, asa ca pana la 19 cand ajung acasa fac foamea....
meniul meu de azi:
dimineata: 3 mandarine+2 kiwi+cafea slaba
pranz: ciuperci la cuptor , putin pui...restul nici sa nu-l vad!!!
seara: cred ca un iaurt degresat cu 2 felii paine neagra cu gem cu fructoza....stiu ca nu e ordinea fireasca, cina trebuia sa fie mic dejun, dar asta am la indemana la munca, altfel risc sa mor de foame pana ajung acasa :))
maine sper ca sa am o greutate mai mica decat cea din tabel, altfel...raman tot cu ce am declarat acum 100 de ani:)


alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna fetelor,

Am reinceput si eu sa tin Montignac de 2 saptamani si merge foarte bine.

Un lucru imi este insa neclar, poate ma ajutati voi. La micul dejun proteic este ok daca adaug 1 rosie, 1 ardei...castravete?

Am mai tinut Monti acum mai mult de 3 ani si am slabit cam 6 kg destul de usor, dupa care mi-am schimbat jobul cu unul mai stresant si nu am mai tinut dieta .

Multumesc anticipat,
Ruxandra

Puskin-Inni-Anangel Lexi-Mamica Dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Puskin e ok sa mananci legumele, dar nu e prea indicat acest mic dejun decat cand esti plecat. "Excluderea oricaror glucide din acest mic dejun este capitala"

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

Varsta Alexiei


Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ruxandra, bine ai venit in gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Bine v-am gasit !

Eu mananc mai mereu micul dejun proteic pentru ca nu reusesc sa inteleg aici ce scrie pe etichetele pungilor de cereale si mi-e frica ca au cine stie ce prin ele...

Mie mi-a mers bine cu Monti, doar ca mi-e teama ca o sa slabesc repede 5-6 kg dupa care o sa mearga foarte lent si o sa fiu foarte frustrata din cauza asta.

Vad insa fete care au slabit si peste 10kg..si imi mai vine inima la loc .

Va pup,
Ruxandra



Puskin-Inni-Anangel Lexi-Mamica Dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Buna fetelor

Eu n am ce sa raportez pt ca saptamana trecuta mi am luat cantar si surprize surprize.Arata 85.1.Si eu am mai slabit de la ultima cantarire, dar dupa cum se vede treaba ori cantarul ala era stricat, ori asta de l am luat acum. Duminica aveam 84.3 si sper pana saptamana viitoare sa am ce raporta.
Azi am mancat oua, feta si o rosie la pranz, iar mic dejun un fagaras.
Diseara nu stiu ce mananc, probabil fructe

Va pup si spor la treaba noilor venite

http://new.photos.yahoo.com/lori_pici
Lori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Ce ziceti de reteta www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=13586" target="_blank">asta. Eu cred ca-i ok, vreau s-o fac in seara asta.

Va

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

Varsta Alexiei


Varsta Dariei

Mergi la inceput