Bebei de Canada in burtici de mamici (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:


curaj Monicutz!nastere usoara!


pitilache.......nici tu nu mai ai mult de asteptat!!!!
elamia..........bine ai venit!sarcina usoara in continuare!
Vani..............hai,lasa frica la o parte sau trimite-o la mine.nu ca eu as fi tare curajoasa,dar mai am ceva timp pana la nascare.atunci am sa vad eu cui o pasez!!!va fi bine!nu intra in panica!te asteptam cu vesti.
diana74..........pai,ce sa facem!!!!!daca ne rogi tu frumos o sa pastram ordinea la nascut!ma bucur ca esti bine.sa ne mai dai vesti!!!

va pupic pe toate!

Carmen 30+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Bafta multa Monicutz si asteptam vesti de la voi Vani, te asteptam si pe tine cu vesti maine. Mult succes!Diana, mai ai putin si tu. Tinem pumnii.Elamia, bine ai venit. Eu voi naste la Juif, insa tocmai la inc. lui iunie, asa ca, din pacate, nu te pot ajuta cu informatii, dar speram sa ne ajuti tu pe noi.Katrinel,voi ce mai faceti?Va rog sa ma treceti si pe mine pe listutadn-10.11.1979 cu Ines Nicole, dpn 05.06.2007, mamica d-rei Sarah Marie(30.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Monicutz, tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Salut fetele,
am pus lista, e bine asa?
De suparat nu ma supar, sunt receptiva la propuneri, doar ca nu prea am timp.
Linkurile de pa partea 1 si 2 sunt asa pentru ca la mine in profil HTML e off. Nu stiu de unde sa-l pun on.
As vrea sa le urez bun venit noilor si sa le incurajez pe fetele care urmeaza sa nasca : haideti, ca puteti sa dati ce-i mai bun din voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Monicutz, sunt cu gandul la tine...sa ai o nastere usoara.

Nicoleta, mami de Vlad Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Bun venit noilor viitorare mamici! Sa ingrosam randurile!

Monicutzne gandim la tine si speram sa fie totul foarte bine! Doamne ajuta! Sa-ti dea DD un bebe sanatos si voios, si recuperare rapida!!!

elamia parca era cineva care nascuse la Juif, daca te uiti prin paginile trecute cred ca gasesti info.

Vani iti tinem pumnii sa fie bine. Si eu am inceput sa am oarece contractii, nu foarte dureroase ce-i drept, in schimb am dureri de spate. Sper sa fie bine totusi pana luni si sa astepte bebe sa ajung cu bine la spital!

diana74 stai bine cu kg. La mine s-au adunat vreo 18... Sper sa reusesc sa scap de ele si mai ales de cele care erau oricum in plus dinainte

Carmen94, da, as cam fi urmatoarea, daca nu taie coada Vani sau diana74 pana luni!!!

Carmencita multumim tare mult inca o data pentru lista!

Pepsi am fost sa caut perna de alaptat la buticu din Vaudreuil si bine-nteles ca se mutasera cam de un an... nu inteleg de ce mai erau pe site. O sa caut in alta parte si-ti spun cand gasesc. Merci inca o data pentru info! Sper sa-ti fi trecut raceala si Dominic sa se simta mai bine!

Multa sanatate si numai bine la toate mamicile si burticile!

Roxana, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Hai Monicutz, facem galerie, asteptam vesti bune si poze!!!Nastere usoara!

Multumim pt lista Carmencita.

Ce repede trece timpul, acusi ne vine randul si la restul sa nastem, una cate una. Abia astept sa imi tin bebelusa in brate, dar mi-e si frica in acelasi timp. Mi-e mai mult frica sa nu se decida bebe sa iasa inainte de termen, pt ca e tare agitata, s-a intors complet de vreo 3 ori luna asta, parca e sala de gimnastica in burta mea. Si toata joaca asta a ei imi da contractii zilnice. Cum aici nu prea se masoara lungimea colului, nu stiu cat de productive pot fi contractiile astea, si OB-ul nu se streseaza prea tare. Ma rog la DD sa stea in burtica pana la 38 de sapt. cand mi-a progr. cezariana.

Ma gandeam sa va propun, cand afla cineva de vreun sale mai serios la magazinele de nou-nascuti si de copii, sa anunte aici pe site. Spre exemplu, acum au reducere 25% la produsele Avent si Gerber (feeding accesories)la the Bay in zona GTA. Sears si the Bay au Baby week sapt. asta. Eu am comandat pompa de san Avent de la Sears online($49.99), acolo am gasit pretul cel mai mic, si livrarea e gratis daca ridicati de la un magazin Sears, in loc sa vi-o trimita acasa. Pretul normal la pompa Avent cam peste tot e $69.99, deci tot e o chestie. Plus vine cu 2 biberoane.

Weekend placut la toate burticile si mamicile de canada.

Sori 29w cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Monicutz... sunt cu gandul la tine si la bb.. e ora!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

mmm, la ora asta Monicutz probabil isi tine puiul in brate; m-am gandit toata seara la ea si m-am emotionat de numa. Mi-am amintit cum e seara de dinaintea nasterii (mie mi-au declansat travaliul)cand te pregatesti de zor si iti imaginezi cum o sa fie intalnirea cu puiul tau, cand ti se pare ca nu esti tocmai pregatita dar totusi abia astepti sa ti se intample, cand visezi ca ai nascut si gata, ai scapat, dar te trezesti si totul abia incepe. Asa m-am emotionat...Monicutz, asteptam vesti de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Monicutz- sunt sigura ca e toul ok, asa cum am promis o sa sun mai incolo, sa vb cu Victor sa vad care e treaba, dc mai pot astepta:)
Pe restul va pup dulce si numai bine, merg sa incerc un telefon la M.totusi!

Denisa
Denisa 17+ si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput