Colectia de toamna-iarna 2005 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ando baga aicea un ochi ca te lamureste Marius ce si cum...

1. Eu unul astazi am dus la renumita "CIRCA FINANCIARA", douazeci unul de masini.Bun. Eu unul nu recunosc aceasta taxa de prima inmatriculare decat in cazul masinilor ce intra in tara dupa data de 01.01.2007.
Asta e una.
2. In functie de tara de origine si tipul masinii, firmele de leasing elibereaza NUMERE ROSII( ex. PORSCHE, Auto Bavaria sau sa spunem Mercedesul. Astia si inca cativa dau numere rosii, care intradevar sunt provizorii sau au o durata limitata...
Ce spui de Renault Romania si Nissan care inmatriculeaza masinile cu numere nor,ale de ex: B39 XZM. Acesta mai este numar provizoriu?????
3. Masura asta este provizorie, asta stim cu totii...Nu poate fi aplicata, statul roman a fost chemat de UE, pentru prima data saptamana asta, LUNI sa dea explicatii, dar asta este abia inceputul.Eu unul spun ca aceasta taxa nu o sa reziste mai mult de trei luni...SIGUR.
4.Ce pot sa iti spun, eu unul maine o sa iau noul cod rutier la puricat sa vad cum definesc ei INMATRICULAREA PROVIZORIE, si in acelasi timp o sa iau si marele NOU COD FISCAL, sa vad exact ce scrie, si promit ca o sa iti dau si articolele din lege ce te intereseaza.



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

PITICUTZ-milioane de scuze-am uitat!Off,te-am uitat kiar pe tine,graviduta!!!Sa-ti urez sa fii sanatoasa,sa te hranesti bine,c multe fructe si vitamine,sa creasca samburelul maricel!!!
Multi pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

pt ca nu am prieteni ziaristi. dk am timp, chiar maine vreau sa scriu pe site-urile unor televiziuni


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

mai anda, numai tie ti se intampla????
http://www.mfinante.ro/taxa_auto.html
uite aici un link sa-ti calculezi taxa...

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

scrie marius acu' un tratat de drept brigadiero-rutier:) hai ca sunt nerabdatoare, vreau sa vad ce zici. ai vreo idee de solutionare? asteptam, adik io cu sufletul la gura


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

addya, asta e ultima injuratura romaneasca, nu?:)) "calculati-ai taxa de inmatriculare!":)))


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

nu mai fata, chiar eram curioasa cat iti iese...
de curiozitate macar????

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

precizez ca in decembrie, cand mi-au inmanat actele si mi-au zis: mai poftiti si la urmatorul leasing, i-am intrebat pe aia: dom-le io nu tb sa platesc taxa, nu, stiam, dar sa aud din gura lor. Au ras aia de intrebarea mea, nu, doamna, nu e prima inmatriculare! ....


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

[quote]Originally posted by anda77

addya, asta e ultima injuratura romaneasca, nu?:)) "calculati-ai taxa de inmatriculare!":)))







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Reiau aici mesajul ca aveti limbaritza mare:

1. Eu unul astazi am dus la renumita "CIRCA FINANCIARA", douazeci unul de masini.Bun. Eu recunosc aceasta taxa de prima inmatriculare decat in cazul masinilor ce intra in tara dupa data de 01.01.2007.
Asta e una.
2. In functie de tara de origine si tipul masinii, firmele de leasing elibereaza NUMERE ROSII( ex. PORSCHE, Auto Bavaria sau sa spunem Mercedesul. Astia si inca cativa dau numere rosii, care intradevar sunt provizorii sau au o durata limitata...
Ce spui de Renault Romania si Nissan care inmatriculeaza masinile cu numere nor,ale de ex: B39 XZM. Acesta mai este numar provizoriu?????
3. Masura asta este provizorie, asta stim cu totii...Nu poate fi aplicata, statul roman a fost chemat de UE, pentru prima data saptamana asta, LUNI sa dea explicatii, dar asta este abia inceputul.Eu spun ca aceasta taxa nu o sa reziste mai mult de trei luni...SIGUR.
4.Ce pot sa iti spun, maine o sa iau noul cod rutier la puricat sa vad cum definesc ei INMATRICULAREA PROVIZORIE, si in acelasi timp o sa iau si marele NOU COD FISCAL, sa vad exact ce scrie, si promit ca o sa iti dau si articolele din lege ce te intereseaza.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput