Ce fel de prieten?!?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Prietenia merge dincolo de orientarea sexuala.Atata timp cat e acelasi om pe care il stiu , in intimitate e liber sa fie cum isi doreste.Cum spunea si Bfly doar daca m-as simti incomod in prezenta lui , ar face gesturi deplasate poate ca as regandi la alti parametrii relatia de amicitie.Putine persoane ti-ar putea cere sa te departezi de el.De multe ori cei gelosi , posesivi au astfel de reactii.
Voi fi putin offtopic , dar chiar m-a deranjat editia de la povestiri adevarate de sambata, cand a fost prezentat un cuplu ,dintre care unul dintre cei 2 un el in devenire o ea in varsta de vreo 30 si ceva de ani mai ca s-a urcat pe celalalt sarutandu-l , ba amandoi isi tineau mainele stranse pe piciorul prezentatorului.Care era defapt vestea ca o sa fie prima casatorie gay din tara.Bravo lor , dar o poti face fara vulgaritate si obscenitati.Nu e prima data cand fac astfel de emisiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by tzitziri

DAR:in subiect nu se precizeaza daca e vorba de un prieten sau o prietena....daca e vorba de o femeie care are alta orientare sexuala, atunci sotul nu ar putea sa se simta ciudat? asa cum barbatii pot vedea ca potentiala concurenta prietenii de sex opus ai sotiei, asa nu se pot gandi si ca vreodata, cu o prietena de alta orientare, si sotia isi poate descoperi alte....stari?



Pai ... ar putea fi chiar interesant

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

quote:
Originally posted by ymcar

quote:
Originally posted by tzitziri

DAR:in subiect nu se precizeaza daca e vorba de un prieten sau o prietena....daca e vorba de o femeie care are alta orientare sexuala, atunci sotul nu ar putea sa se simta ciudat? asa cum barbatii pot vedea ca potentiala concurenta prietenii de sex opus ai sotiei, asa nu se pot gandi si ca vreodata, cu o prietena de alta orientare, si sotia isi poate descoperi alte....stari?



Pai ... ar putea fi chiar interesant

My life stinks



Poate pentru unii (prea ) deschisi la minte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

...sincer ma bucur ca ganditi asa...si eu de altfel, am o prietena care pana acum nu mia facut avansuri, o iubesc ca pe o prietena si-atat...nimk mai mult...
nu nu a fost data afara pe usa, era o chestie , asa la extrema...

cat despre sot parca...parca simt ca el nu e de acord sa ma intalnesc cu ea (ea venind aici si nu neam vazut de 2 ani si 2 luni)... si decand am vb cu el despre ea, mia spus clar ca si a schimbat parerea desprea ea si ca o credea mai serioasa.... *SHOCK*

eh bine acum cred ca genaratiile mai tinere gandesc la asta ca despre ceva normanl, pa cand mamaica si tataica......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by ymcar

quote:
Originally posted by tzitziri

DAR:in subiect nu se precizeaza daca e vorba de un prieten sau o prietena....daca e vorba de o femeie care are alta orientare sexuala, atunci sotul nu ar putea sa se simta ciudat? asa cum barbatii pot vedea ca potentiala concurenta prietenii de sex opus ai sotiei, asa nu se pot gandi si ca vreodata, cu o prietena de alta orientare, si sotia isi poate descoperi alte....stari?



Pai ... ar putea fi chiar interesant

My life stinks



nu esti singurul care spune asta....e human nature , cred [:)))]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

quote:
Originally posted by Annie80

...sincer ma bucur ca ganditi asa...si eu de altfel, am o prietena care pana acum nu mia facut avansuri




...vorbesti de parca iti e teama ca iti va face
Eu cred ca sunt deschisa la minte (nu asa de mult ca Ymcar ), dar cred ca prima reactie in cazul in care cineva mi-ar spune ca are alte orientari (si presupunand ca nu am avut nici un indiciu pana in acel moment) ar fi de shoc ....adica cred ca si eu as pune problema cum mi se pare ca se deduce de mai sus: daca vreodata se da la mine cum reactionez.....
Cred ca mie mi-ar lua un timp pana sa ma obisnuiesc cu ideea, dar in nici un caz nu as renunta la prietenia respectiva daca nici comportamentul persoanei respective nu se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Pai ... ar putea fi chiar interesant

My life stinks



Multi barbatzi au fantezii sexuale pe tema asta, dar nici unul nu se gandeste ca ar putea fi exclus din relatie!
Chiar am vazut un film in care sotul ii cere sotiei sa faca un sex in trei, a treia persoana fiind o femeie. Si spre surpindrea lui, in urma experientei, sotia lui isi da seama ca e lesbiana de fapt si cere divortul! Iar el ramane "cu buza umflata"!


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

daca mi-ar marturisi un amik ca este homosexual cred ca ash fi prima care l-ar intreba totul despre: cum e sa fi asha , cum simte, ce face...

Eh, si cu tine!!!! Depasesti niste limite!
Sunt alte lucruri pe lumea asta despre care poti vorbi cu un prieten homosexual. Chiar crezi ca ar fi necesar sa-l intrebi ce inseamna a fi homosexual

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by tzitziri

quote:
Originally posted by Annie80

...sincer ma bucur ca ganditi asa...si eu de altfel, am o prietena care pana acum nu mia facut avansuri




...vorbesti de parca iti e teama ca iti va face



graba strica treaba, nu am vrut sa sune chiar asa, mia spus de preferintele ei, si prietenia merge in continuare...fiecare de pe unde putem si prin ce mijloace gasim....ea le are p-ale ei eu p-ale mele...hmmm sau poate mia facut dar nu le-am bagat in seama stie destul de bine ca sunt 100% pt barbati si ca prietenia mea conteaza mai mult ... asa ca iese asa ceva din discutie

[quote]Originally posted by Bfly

Multi barbatzi au fantezii sexuale pe tema asta, dar nici unul nu se gandeste ca ar putea fi exclus din relatie!
Chiar am vazut un film in care sotul ii cere sotiei sa faca un sex in trei, a treia persoana fiind o femeie. Si spre surpindrea lui, in urma experientei, sotia lui isi da seama ca e lesbiana de fapt si cere divortul! Iar el ramane "cu buza umflata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

quote:
Originally posted by dianaintruder

daca mi-ar marturisi un amik ca este homosexual cred ca ash fi prima care l-ar intreba totul despre: cum e sa fi asha , cum simte, ce face...

Eh, si cu tine!!!! Depasesti niste limite!
Sunt alte lucruri pe lumea asta despre care poti vorbi cu un prieten homosexual. Chiar crezi ca ar fi necesar sa-l intrebi ce inseamna a fi homosexual

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais





Io-s curioasa de fel si nu l-ash intreba cum face prostii ci cum se simte in pielea lui, ca mi-e greu sa cred ca se simte suta la suta barbat sau suta la suta femeie, si cred ca ash avea ce invatza de la un om care gandeshte altfel, si fi sigura ca oricui ii place sa vb despre sine, mai ales cu cei care prezinta interes pentru discutzii de gen.

Cred ca in primul rand l-ash ruga sa ma faca sa intzeleg, sa accept astfel de vietzi, ca cine stie ce inclinatzii vor avea copiii mei si poate ca experientza lui sau ei, a prietenei/prietenului nu strica sa fie cunoscuta de mua.

diana

Mergi la inceput