Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Mai fetelor, eu nu mai reusesc sa intru pe DC decit noaptea. Sabina vrea sa mearga toata ziua, sa inspecteze casa, sa se incalte cu papucii mei, sa caute in gunoi si multe alte chestii de genul asta.

Astazi am fost la Billa la cumparaturi . Am pus-o in carut si ce credeti ca am prins-o pe Sabi facind la un moment dat ? Arunca produsele din carut. Incepuse cu pachetele de biscuiti. Probabil mirosise ca-s de papa si a zis ca se poate renunta la ele.

De papat papa tot asa cu mofturi. Bucatele, bucatele i le arunc in gura in timp ce ea patruleaza prin casa. O sa ajung sa ma bag si pe sub masa dupa ea. Ba uneori nici nu le accepta de la mine. Tre sa i le pun sa le ia ia cu degetele sa le bage in gura.

March, i-am dat si eu chiftele sa stii ca deja ajunsesem la disperare , ca altceva nu voia. Alegeam continut din mijloc, si oricum erau facut numai din carne de vita.

Cuscra, ce bine ca mai apari si tu prin zona. Multi pupicei de la noi la grasun.

Sabi cu raceala ei are abia 8 kile la 11 luni. Of, si incepuse sa ia asa bine in greutate. Dar lasa sa fie ea asa supla si cind o fi mare.

Deja se transforma si Sabi intr-un mic terorist. Cind vrea ceva , urla , se zbate si eventual se arunca pe spate. Nu ma pot obisnui ca s-a schimbat asa .

Florina, felicitari ! Sa ai o sarcina foarte usoara.

Bianca, iei examenul.

Moni, am vazut reclama la Colgate

Azaz, am vazut si pozele cu piticuta ta. Frumusica foc !

Denisa, eu sunt impresionata de ce povestesti tu cu gradi. la Ema cea frumoasa si tie

Bumbi, si succes la ablactat.

Eu cred ca ma duc la somnic ca tre sa ii dau papa la fata pe la 6 .

Va pupicesc pe toate si va urez noapte buna.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Si special si mare pentru Carlita sa se faca repede sanatoasa. Ana, tre sa ai incredere ca o sa se faca repede bine, sa fii optimista si sa o dragalesti mai mult decit de obicei pt. ca ei simt nevoia asta cind sunt bolnaviori. Sau ma rog, cu sabina asa a fost. Mereu voia in brate, statea culcata la pieptul meu si se lipea de mine si ma sorbea din ochi. Simt o mai mare nevoie sa li se arate ca-s iubiti atunci cind sunt bolnavi. O sa fie bine, o sa vezi. Multi , multi pupicei

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

A, si La multi ani ! Carlei Maria

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

irinatunza-multi pupicei si la printesa mica aaaa,si lui dav ii place la cumparaturi....
bumbita si florina-felicitari pt sarcina,multa bafta si putere sunteti niste curajoase
moni,citeam din urma,am inteles ca vrei un baietel,l-ai convins pe ghitza ori ba?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Si nu ma pot abtine de furnicile Biancai mari mincatoare de slanina , si de cintaritul lui David Super faza , cuscra !!!!

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

cred ca ma indrept cu pasi repezi si eu spre dormitor. Am fost la maria sa vad daca e invelita si dormea asa de bine ca nu mai pot de somn.
la toata lumea si mai vb miime sper.
Noapte buna

mama Mariei(13.01.2006)
http://dropshots.com/aZaZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

ANAM-multa sanatate printzesei si treb sa ai rabdare si incredere ca nu mai dureaza mult boala asta care va face sa suferitzi, incet-incet o sa fie bine-multa tariei si pupicei dulci va dorim.
Irinutza- avetzi grija de voi si pupicei sabinei, d cii dai mai mult laptic si alergi dupa ea, va lua ea in greutate.
Anasol- esti mortala mai cu cantaritul-pupicei la "grasunel"-ma bucur ca si-a revenit asa de bine.
Giova-da asa e, ii vreau plecatzi dc se poate ieri, in asa hal m-au disperat, de unde socru-meu a lasat-o mai moale, soacra asta seara a calcat rau d etot pe bec, de m-a facut sa ii zci cateva cu care sper ca i-am inchis gura is nu voi vorbi cu ea decat strictul necesar si s-a lins pe bot sa stea cu emma cat vrea ea- in asa hal m-a jignit si scos din balamale- cel mai mult ma enerveaza ca isi baga nasul in casnicie, ca ne vede divortzati si ca mi-a zis ca nu sunt o mama buna, ca in afara ca ii dau sa pape si o culc, nu fac nimic pt emma si ce e aia sa o bag in cresa la 1 an-si aici am explodat, i-am zis ca ea a fost mama supe rmodel in conditziile in care a avut 4 bone si a 5-a avea 13 ani si si-a lasat 2 copii cu ea si ca de cand o cunosc nu nuami ca nu ma inghite, isi baga nasul peste tot, ceva de speriat, inclusiv sa stie despre prietenii nostri, despre afacerea noastra, etc si nu vede nimic bun din ce face, si ca sa nu mai isi bage nasul unde nu-i fierbe oala si ca nu dau 2 bani pe parerea ei despre mine- si ca e la polul opus fata de alte bunici care isi ajuta copii- asa ca i-am zis ca dc mai trancane mult, vorbeste singura, eu nu mai ascult. Si ea ca vezi doamne eu nu dau credit niamnui si i-am zis ca nue adevarat, toata lumea vede ce mama buna sunt si cu totzi ma inteleg( a si au obs si nasa si inca 2 prietene ce feei e, care mereu se scuza si nici macar nu o intrebi nimic) si e adevarat ca nu sunt perfecta, dar sa ma mai lase cu teoriile ei de acum 30 ani ca nu se aplica si gata.A si i-am zis ca are celputzin 2 fete si nu mai cred nimi cdin ce zice si s-a ofuscat rau si a zis ca abia asteapta sa plece- dar si ce i-a debitat gura,numai jigniri si critici era la gura ei si la sf. ca sa nu ii zic lui dragos, duap ce ea a reusit azi sa ne faca sa ne certam si sa imi zica ca in casnici femeile gresesc si din cauza lor se divorteaza
Acum ca m-am descarcat, pot sa merg sa incerc sa lucrez, desi e 10 pm, dar cred ca ma culc si maine si in urmat 2 sapt, o sa abuzez de soacr ala max, dc tot vrea sa spele, sa faca curatenei si altele, o als in pace9 a mi-a zis ca mie nu imi plac sa fac curat si mincare si i-am zis ca decat sa fac smotru ca ea la greu, o sa platesc o femeie ca sa stau sa petrec timp cu copii- si ea da, ca munceste prostul de barbat si tu arunci bani , si eu arunc pe luna cat castiga dragos in max 1,5hsi i-am zis ca dc crede ca inainet sa vian ei curat si mincare faceau vecinii, poate sa viseze in continuare.


Denisa
Denisa 16w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

DENISA,mama ce show...pai incep sa ma bucur ca nu vin si ai mei socrii,ca sigur ieseau discutii din astea...cat despre ce a azis,las-o sa zica,si sa abereze.e bine ca dragos e alaturi de tine si nu le da apa la moara.hai pupici si nu te necaji
GIOVA,pana la ora aia ai fost la aparate?????
IRINUTZA,asa face mai sabina in cosul de cumparaturi?probabil ca vrea sa faca economie si sa nu cheltui mult
de bine ce am inchis pc-ul azinoapte,s-a pus dani pe tusit pana a vomitat toata cina,si apoi n-am mai putut adormi pana pe la 1.00.si acum s-a trezit la 7.30,asa ca-mi pica ochii in guraMONI,voii inca nu v-ati trezit?
a,si ma gandeam ca urarea ANEI a inceput sa dea roade mai,ca vad ca apar la gravidutza...asa ca aveti grija ce va doritzi

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Multe multumiri ptr. gandurile si urarile voastre, sunteti ca intotdeauna foarte dragute, atente si prompte.
Am fost tare emotionata vazand asa multe mesaje si urari de bine!!!
Sa speram ca totul o sa fie bine si de data asta si o sa avem un bebe sanatos.

Florinini si David (13.01.2006)
Pozici David
www.dropshots.com/florinini1" target="_blank"> Filmulete David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Cat despre David ma bucur ca au inceput sa-l napadeasca dinteii.......in sfarsit cred ca e ultimul care incepesa-si arate ...coltii...are un coltz deja bine conturat, jos si unul sus se vede destul de bine...in rest numai umflaturi de zici ca are implanturi de silicon

Florinini si David (13.01.2006)
Pozici David
www.dropshots.com/florinini1" target="_blank"> Filmulete David

Mergi la inceput