Bucurii de sept - oct 2006 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Lili banuiam ca in strainatate, dar eram curioasa unde anume. Cred totusi ca te gandesti la destinatii din Europa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by giuliella

Ralusa stii ca ai dreptate..de aia zic si eu tot de 2 familii de apartament pentru ca la cat de bine e in paturile din dormitor (apropos- cred ca Albert al meu acolo a fost conceput- si am stat tot in acelasi apartament ca tine)nu stiu cine ar vrea sa sta in living.



aoleuuu...si-n care dormitor ati stat voi? te pomenesti ca tot ala in care am stat noi. noi am stat in cel din stanga cum te duci spre ele....mmmm, noi n-am prestat nimic in patul din dormitor...doar pe fotoliul din living....

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Nici eu nu-l pup pe Mathias pe gurita, desi uneori are niste buzute irezistibile care pe cuvant ca se cer pupate. Dar o sa le las pe iubitele lui sa-i guste "fraga buzelor" - vorba cantecului. Am citit ca ccc cel mai igienic e sa pupam bebelusii doar pe frunte.

*************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

floricel, eu nu i-am masurat deloc temp dupa vaccin ca ea e mai recisoara din fire si as fi simtit daca are vreun pic de febra. trebuia sa-i fi dat ceva siropel pt febra dizolvat in un pic de ceiutz ca sa-l bea cu bibe sa nu se innece daca i-l dai simplu. noi i-am dat in seara vaccinului 3 ml de panadol baby, a doa zi de dimi iar, si seara iar...n-am avut nicio problema. ar fi bine daca ati putea sa-i luati siropel panadol ca sa evitati orice....si nu-ti face griji, io am dormit dusa in noaptea vaccinului.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by amarantina

Lili banuiam ca in strainatate, dar eram curioasa unde anume. Cred totusi ca te gandesti la destinatii din Europa.


Da, Ioropa deocamdata. Visez in schimb s-o iau un pic si spre est, ca spre vest am tot fost...Dubai sau Thailanda...dar nu anul asta.

*************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

LILI- iar Columbeanu? E miercuri azi. De ce? Nici eu nu vreau sa-i semene. Eu sunt o mama denaturata care-si doreste un copil obraznic in sensul frumos al cuvantului, care sa fie cult, inteligent si-n acelasi timp 'jmeker', sa mearga prin cele mai tari cluburi si la evenimentele culturale importante, sa fie un leader oriunde se duce, sa aiba cele mai tari 'gagici'.... mai continui?

LEXI- mie poti sa-mi spui ca nu mi-o iau in cap
Sa stii ca vin dupa tine daca te mai aud! Acum nu mai arat ca inainte, dar tot timpul mi-am exersat 'puterea' de seductie, chiar si cand eram insarcinata. Cel mai tare ma distrez in trafic pt ca sunt la volanul unei masini mari si nici nu conduc foarte ortodox, iar in momentul in care enervez vreun participant la trafic si vine cu masina in dreptul meu, ii trag un zambet cat pot eu de larg si de ingenuu.... Sa stii ca indiferent cum arati, importanta e atitudinea si barbatii sunt foarte atrasi de femeile foarte sigure pe ele pt ca devin curiosi. Am vazut tipe 'horror' cu niste barbati superbi si ma intrebam cum au reusit. Au reusit printr-o foarte mare incredere in ele si prin faptul ca aveau grija tot timpul sa le amiteasca partenirilor ca sunt o gramada de barbati la usa lor- chiar daca era o minciuna... Asa ca fruntea sus! Esti cea mai frumoasa, mai desteapta si mai fericita femeie din lume


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Apropo de pupatul pe gurita, nici nu cred ca ei stau sa-i pupi ca deschid repede gurita sa pape tot ce se-apropie asa ca ccc cam greu...
Eu o pupam pe tample si pe frunte la inceput ca avea bubite pe obrajori dar acuma ca i-au mai trecut bubitele o pup si pe obraji si-mi vine s-o pap pe toata uneori dar ma abtin. Uneori cand o iau in brate si o tin la pieptul meu simt ca-mi creste sufletul de nu-mi mai incape in piept... asa ceva n-am mai simtit niciodata!!! cu alte cuvinte... sunt foarte fericita si implinita de cand sunt mamica. Pupici de la noi


poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

eu o pup pe alexia peste tot. nu ma pot abtine. si eu ma uitam cash inainte cand vedeam o mamica pupandu-si bebele fara restrictii, dar acum inteleg....in schimb marius n-o pupa nici pe fetica. doar pe picioruse, si pe caputz.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Vine Bula fericit de la inmormantarea lu soacra'sa, si cand da sa intre
in casa pac o tigla de la acoperis ii cade in cap, la care Bula,
uitandu-se spre cer:
- Ai si ajuns, scarba?

poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Ralu, o sa-i zic la sot sa-mi cumpere Panadol Baby cand vine de la servi.

poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria

Mergi la inceput