Alocatia de stat incepind cu 1.01.2007

Alocatia de stat incepind cu 1.01.2007 | Autor: lulu_boches

Link direct la acest mesaj

Am inteles ca se va majora alocatia de stat incepind cu ianuarie 2007, dar numai ptr copiii pina in 2 ani(3 ani exceptii)?Ptr cei de peste 3 ani, va ramine 24 lei?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Initial creeata de lulu_boches

Am inteles ca se va majora alocatia de stat incepind cu ianuarie 2007, dar numai ptr copiii pina in 2 ani(3 ani exceptii)?Ptr cei de peste 3 ani, va ramine 24 lei?



asa am inteles si eu...
poate stie cineva mai multe amanunte...

Poze 24.01.2007-IASI: http://good-times.webshots.com/album/557201329vRuARi
Filmulet artificii 24.01.2007: http://community.webshots.com/album/557199438qPHHkY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Da ai inteles bine ...peste 2 ani ,3 ani va primi 24 lei.Cei sub 2 ani 2 mil.Deci daca ai bebe sun 2 ani ,pierzi 24 lei ca asa-i la noi .Trebuie sa ia de undeva ca sa puna in alt loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Alocatia de stat pentru copii va creste cu 4,5% .

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyc79 spune:

Pana la 1 ian 2007 se primea indemnizatie pt cresterea copilului de 800 ron, acum este indemnizatia de 600 ron si alocatia de 200 ron, deci alocatia veche de 24 ron se anuleaza pt copiii pana la 2 ani, 3 ani cu handicap. Peste 2 ani, respectiv 3, alocatia este 25 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Asadar ptr copii de peste 3 ani, alocatia va fi de 25,08?
In cazul in care copilul are sub 2 ani, iar mama nu a lucrat(nu beneficiaza de indemnizatie), alocatia va fi tot de 200 pina la implinirea virstei de 2 ani a copilului?
Va multumesc
Liana &Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da. Toti copiii sub 2 rspectiv 3 cei cu handicap, indiferent daca mama a lucrat sau nu, vor primi alocatie de 200 de lei.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput