Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

M-am intrebat odata la ce o fi visand, de pilda, un cristal de sare. Si n-a trebuit decat sa iau unul in maini ca sa inteleg din usturimea sarata a palmelor mele ca un cristal de sare tanjeste dupa racoarea unui strop de apa in care sa se topeasca contopindu-se intr-o nuntire infinita de alb si straveziu.
Apoi m-am intrebat la ce o fi visand un cristal de gheata. Si pe acela a fost de ajuns sa-l iau in maini ca sa pricep, din raceala de moarte care mi-a cuprins palmele, ca un cristal de gheata nu tanjeste decat dupa mangaierea soarelui, ca nu-si doreste decat sarutul unei raze care sa-l iubeasca infinit pana la topire.
Cristalul de sare viseaza dragostea apei. Cristalul de gheata viseaza dragostea soarelui. Orice cristal, de orice fel ar fi, viseaza dragostea.

La ce o fi visand, de pilda, un cristal de dragoste?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

offffff,iar tre' sa postez dupa Alex...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Nu stiu la ce viseaza cristalele...Stiu doar catre ce tind eu si ce visuri am !

In fine, Dako, sa ne spui mai multe despre baietii tai!

Brenda, eu nu prea te mai vad pe mess...Sper sa ma mut, sa-mi instalez net si apoi om mai vedea...Mi-e dor de tine!

Marce, asteptam toate evenimentul!

Va doresc un we placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

salve...si cafea pentru toti...evident, pt. tine marce un pahar cu suc de fructe, deocamdat'...:))

marce...se apropie momentul, nu???? inca am in memorie marele eveniment al nasterii / au trecut doar 1 an si 11 luni/ asa ca daca ai intrebari, si nu numai...sunt si io p'aci...:)

aha..si va multumesc pt. primire...:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Dako, join the club ! Tocmai ieri ma gandeam cum e sa ai gemeni...Povesteste-ne tu.:)

Alex, ma bucur ca scrii in continuare. Dar... totul e real.

Marce, mai ai un pic. Abia astept sa ne povestesti...

Domnisoarele grupului, Dianele, ce fac ?:)

Ril, mai zi si tu ceva.:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Dako, bine ai venit pe la noi, poate vei ramane mai mult timp...
Vad ca toata lumea e cam pe fuga, Alex, dupa cum vezi, nici noi nu mai suntem asa de des pe forum, mai ales ca vine caldura si ar fi de preferat sa petrecem mai mult timp pe-afara, cu copii cu tot, dar cu siguranta vom tine legatura cu prietenii de aici, macar si printr-o floare si-un salut .

Brenda, bafta!

Ioana, Diana mea e inca in vacanta, de ieri s-a apucat de citit Dumbrava minunata, a facut si ceva teme, mai sta si pe calculator. Ieri a plecat cu 2 colege la bazin, dar din pacate era inchis, nu stiu de ce, probabil nu prea au clienti in perioada rece. Maine o iau cu mine la tenis, abia asteapta, a inceput si ea sa joace si vad ca-i place.

Marce, trec zilele incet-incet... Daca tu vrei sa se intample evenimentul saptamana viitoare, asa o sa fie!

Cati, ai promis o vizita la Buzau, cand vii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Alma, vizita avea un scop f bine determinat.Tu stii doar...

Insa vom veni cu placere, numai sa se incalzeasca un pic, sa putem merge prin parcul prin care ma plimbam cu iubitul meu din facultate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dako spune:

ioana - ca mama de gemeni ma simt o privilegiata. nu comparativ cu alte femei, ci doar cu ex-eu'ul meu...:)

alex- viseaza'te visandu'i visul. si, poate, il vei simti!

zi bunutza in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

'na ziua!

Cati,stii vorba aia? "Mai rarutz,ca-i mai dragutz?
Am glumit.....pai cum sa ma vezi tu pe mess,cind eu lucrez de dimineata pina seara sau plec la examene,sau prin oras? A inceput sa-mi placa sa colind orasul,mai ales cind e frumos afara....

Am terminat concursul pe locul 4 din 37......asteptam podiumul data viitoare!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iata si concursul nostru

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput