Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Io tot nu inteleg de ce tre sa-ti dea el voie?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI



Tb sa ne dea voie din 2 motive:
1. acum ar fi weekendul lui
2. inca nu avem stampila definitiva pe actul de divort, deci trebuie sa-l iau cu mine la notar sa dea afurisita aia de declaratie sa pot scoate copiii din tara.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Sunt intoarsa cu rotile-n sus!

Am primit azi expertiza viitorului Ex, care spune ca e violent, si ca exista posibilitatea de recidiva, drept care va fi spitalizat.
Mai scrie ca exsita oricind posibilitatea de o recidiva, si ca pana nu va avea o expertiza care sa dovedeasca ca e vindecat nu i se va da drumul de la psihiatrie, deci in principiu, deocamdata nu va fi expulzat din Germania.

Nu stiu ce simt, in primul rand mi se rupe sufletul de copii, ca vor pricepe intr-o zi ca e bolnav, nu stiu cum vor reactiona.

Apoi am un sentiment de groaza amestecat cu o nesfarsita multumire la Dumnezeu, pt. e clar ca putea sa ma omoare in noaptea aia, fara nici un regret, sa le ia copiiilor mama.

Apoi am un semtiment de ura, ura ca nu a putut sa-si tina nici o promisiune fata de mine, fata de copiii lui.

Mai scriu cind mai pot, cind ma mai adun.




>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yasmine, nasoala treaba Si nu inteleg: cat timp este internat, trebuie sa mergeti la el in vizita? Daca e periculos, nu-l poti exclude din viata voastra?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Cind e acolo nu e periculos, adica vizitele au loc in prezenta Corneliei, si a unui asistent de acolo, nu li se poate intampla nimic, si parca nu ma lasa sufletul sa nu-l mai vada, il iubesc neconditionat, nu stiu, asa simt, ca e tatal lor si eu dreptul sa-l vada.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io sint intoarsa cu totul.....

1:Am fost la facultate.....am stat cu orele acolo,am intrat de n ori la decan,genul care te duce cu fofarlica cu vorba buna,genul caruia nu poti sa-i dai replica pt.ca-ti vorbeste foaaaarte frumos.
Secretarele de o scarbosenie rara(Gabi,nu generalizez)....nimeni nu e dispus s afaca nimic,m-au pasat de la unul la altul.
Sint zeci de studenti care nu au notele trecute in catalog,carora li s-au pierdut lucrarile si din cauza asta pierd licenta.
Pt.ca inscrierile sint pina maine,iar sesiunea peste o saptamina si ceva.
Am incercat sa gasesc o varianta,decanul mi-a zsi sa sun profele acasa,sa vb cu ele,sa le rog.....aiurea,una din ele a dat ordin sa nu i se dea nr.de tel la nimeni.
Deci tu,pe banii tai,in conditiile in care in loc de 6 milioane am platit 12 pentru ca am intirziat cu plata ratelor,deci tu,pe banii tai,pierzi o licenta numai pentru ca profa nush care(despre care decanul in persoana mi-a spus ca-i mai ciudata,ca-i bolnava),nu vrea sa fie sunata si nu-i poti afla nr.de tel.....
E strigator la cer,oameni buni!
Sintem totusi in Romania......
2.Diana e suspecta de sinuzita.A intrat pe Augmentin,Nurofen si nush ce picaturi de nas pe care tre sa le puna 10 zile.
Maine tre sa ma duc sa-i fac radiografie.
Deci nu-i viroza,dar e sinuzita.Iar eu simt ca innebunesc.Nu va mai zic ce era la usa doctoritei.....
3.Desteptele de la secretariat de la serviciu,mi-au pierdut Raportul de concediu,nu mai e de gasit nicaieri,astfel incit,risc sa ramin descoperita pentru zilele astea.Noroc ca-si aminteste directorul ca l-a discutat cu ceilalti directori,si sper sa nu am probleme
4.Vin acasa si ma cert cu mama.Exact ce-mi mai lipsea dupa toti nervii astia.....

Ziceti voi,sa mai fii intreg dupa toate astea?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza la toata lumea :)

io am vrut si ieri sa scriu, da' s-a intimplat ca dupa ce am scris s-a pierdut totu'.

noi am fost bolnave toate 3 cu febra, tuse, curs de nas...aia mica infectie la ureche...tot tacamu' nu de alta da' daca tot vine macar sa vina bine :) piticele sunt bine, io mai am inca "auz selectiv" cum rad de mine la munca, adica ba mi se infunda, ba mi se desfunda :)

Brenda, sper sa se faca fata bine ca stiu si eu cit am tras.

m-am bucurat io ca era cald si bine da' nu fu bine...

acu' ninge iar si iar e frig...ca p'aici.

in rest...nimic nou. inot, patinoar...acu' le-am pus si l-a balet ca aia mare mi-a zis ca vrea sa mai faca si altceva. ok, zic io, da' ai grija ca data trecuta te-ai plictisit. prima ora am pierdut-o ca am fost eu cu febra da' la a 2a i-a placut. acu' am pus-o si pe aia mica in aceesi clasa ca mi s-a jelit saptamana trecuta de mi s-a rupt sufletu'. mi-a fost teama ca nu mi-o ia ca n-are 30 de luni inca, da' pina la urma s-a rezolvat. asa ca miercurea suntem la balet. cred ca o sa iasa cu rasete, ca ea nu prea le are cu engleza, da' aia mare mi-a zis ca are ea grija de ea. va povestesc eu cum o sa fie ...
la scoala e ok si imi tot spune ca teacher-a e mandra de ea. mai au o profa care vine dimineatza si cind termina si-i ajuta sa se pregateasca si saptamana trecuta cind am ajuns s-o iau pe fii-mea de la scoala mi-a spus ca a mea a fost tare funny ca a intrebat-o daca e grandma, ca o ia pe ea in brate cum o ia buni. aia s-a distrat teribil si a inceput sa-i explice ca are copiii mai mari ca ea da' spera sa mai treaca mult timp pana la nepoti.

v-am spus de la Craciun? ca nu mai stiu si mi-e lene sa citesc din urma.

pina una alta, am facut eu cafeaua, ca Ril a cam tras chiulu'




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Dupa o situatie tensionata intamplata astazi, mi-am dat seama ce fragili suntem noi, oamenii si cat de usor e sa fim intelesi gresit cand ne expunem viata si sentimentele in public.

In ceea ce priveste supararea mea, recunosc ca am cam exagerat si nu sunt suparata pe nici una dintre voi.

Vin mai tarziu sa va raspund la fiecare in parte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Seara buna,
pup pe toata lumea!

Cati, Sa speram k vine Fat-Frumos curind pt fiecare dintre noi (sau Ileana Cosinzeana dupa caz) fie cu ... sau cu sau poate kiar cu . Numai cu nu ...k o sa ii ia o vesnicie pina ajunge.
Danim, imi pare rau k sinteti bolnavioare. E de groaza cu virozele astea. Nu stiu ce naiba se intimpla pe planeta asta! Mie imi vine sa ma si sa nu ies pina nu se iau masuri sa fim toti in siguranta si sanatosi.
Yasmine, nu e totusi o kestie buna k il tin inchis in spital sub tratament si observatie? Dak ar fi fost expulzat in Ro, ce s-ar fi intimplat? Ar fi fost lasat in libertate? Nu tot ar fi trebuit sa duci copiii sa il vada?
Sper sa iti ridici moralul curind pt k esti o luptatoare, un exemplu pt multi.
Eu cred k intr-o situatie din asta, as incerca sa ii explic copilului k taticul lui e f bolnav si k de aia e mai bine sa fie in spital unde poate fi tratat etc... si in rest, l-as duce sa il viziteze din cind in cind. Cred k ar intelege partea buna si nu ar suferi asa mult... (nu stiu...e doar impresia mea...)
Gabi, hirtia aia la notar trebuie facuta pt fiecare plecare in parte? Sau poti de ex sa faci una care sa fie valabila o perdioada de timp X, mai lunga? K altfel... dak ai nevoie de mai multe ori ..te rupe la baniAu notarii astia niste scoruri...
Brenda, pup pe Diana si sper din tot sufletul sa nu fie sinuzita.
Iar cu facultatea..nimic nou... Din pacate sistemul inca le permite fosilelor sa taie si spinzure si sa isi manifeste acreala la facultatile particulare, precum si sa te stoarca de bani pe cit posibil...de parca ei nu ar avea habar ca multi studenti muncesc din greu, deci merita si ei tratati k oameni.

In alta ordine de idei...astept sa nasc...si dak kestia asta cu nasul meu infundat persista...ma bate gindul sa imi fac si eu un control, k prea e de tot!

Eu am cam tras kiulul azi...dar pt o cauza buna ...am iesit in oras cu fratele meu. Nimic spectaculos...doar sa platim o rata de-a lui la banca, sa imi rezolv si eu ceva la banca...si cu ocazia asta am profitat k a venit el sa ma ia si sa ma aduca acasa. Ce bine e sa nu te mai stresezi in trafic. Si de fapt...nu vroiam sa imi pierd locul de parcare. Si l-am si pacalit un pic, in sensul k l-am dus in Mall la Gima, sa imi cumpar una alta, k sa mi le duca el sus, 2 etaje.
Si cum ajungem noi in Mall... intram un pic si la Vodafone ...k dehhh...vine ziua lu' mama si ne gindisem sa ii schimbam mobilul(cu punctele mele de loialitate si cu dif de bani bineinteles). Asa k intram acolo...vb cu tipa ...si alegem rapid un telefon Nokia 6234... k ne-a placut...ecran mare k pt okii maica'mii...etc. Facem noi formele...si aproape de final..ni-l da tipa sa il butonam. Moaaaamaaaa... ne uitam k la OZN-uri! Un meniu din ala sucit ...cu pictograme ...cu tot felul de optiuni.... Ma rog ... i l-am luat, am ajuns si acasa sa i-l dam, k nu am rezistat pina pe 14 febr... siiii... AM LASAT-O SA ISI BATA CAPUL CU EL (ma rog...niste setari de baza i-am facut eu, in rest se va descurca...incet da' greu!) Vedem ce iese curind!
Si uite asa am ajuns acasa dupa ora 8 seara.

Ma duc sa imi intind rufele la uscat. Ce bine e sa stai singur si sa faci ce vrei la orice ora vrei! kiar dak doar speli rufe...

Pup pe toata lumea si ne vedem miine la cafea ...sper,


Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda, o zi autentica de marti...trece intr-un sfert de ora. Pacat ca nu trec si problemele cu ea. Succes cu rezolvarea liceentei.
Insanatosire grabnica la Diana (ai grija ca va fi mereu sensibila dupa o sinuzita), si de asemenea la Danim si fetelor!
Pup gravidutele, si la toti, noapte buna!


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

MARCE, exact asa si e, si mie mi-e mai bine ca e aici, si anume in spital, de unde nu poate pleca, asa pot merge copiii la el. Daca il gaseau sanatos, ar fi fost imediat transferat la inchisoare, si asta era mult mai greu de explicat copiiilor, asta este ceea ce le spun, ca Papa e la spital, pt. ca e bolnav. De aia tot imi pare rau de el, Dumnezeu sa-i ajute, dar, capul sus, privirea inainte, ca nu exista cale de intoarcere.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput