Mamici de martie-aprilie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Neata

Noi venim dupa o noapte dificila, mi s-a parut mieca nu mai misca bebelina azi noapte ....i-am cantat, i-am vorbit chiar am si apasat putin pe burtica ......intr-un final a reactionat dar foarte slabut....cred ca totul e bine o fi si ea obo


Gore78
iti tinem pumnii la control si sa vii sa povestesti

Paxela multumim de ceiut, tu esti matinala si felicitari ca ai reusit sa gonesti raceala......sa te ajute DD sa iasa bine Fierul ca sa nu fie nevoie de intravenos

Elianne
felicitari pentru o noua saptamana, sa te ajute DD sa duci saarcina cat mai aproape de termen, iti tin pumnii la control iar analizele sa-ti iasa bine......cred c a este super verdele mie imi place foarte mult culoarea asta asa avem sio noi in dormitor Sa vii sa ne povestesti dupa ce te odihnesti ..

Paula75
felicitari pentru fetita si ai grija de tine

Gata ca m-am intalnit cat o zi de post

Diana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna dimineata burtici!
Elyanne tine-o tot asa si la cat mai multe saptamani,ai grija sa nu te obosesti prea tare.
Carla ia sa treci tu in patutz la odihna!
Paula ,moaaama ce voinica,lasa sa fie sanatoasa ca ai sa gasesti tu metoda sa o scoti la lumina .
Paxela multa sanatate!
De la noi vestile nu sunt asa bune ptr ca aseara am avut o mica repetitie cu contractii.A durat cam 40 de minute,suficient cat sa-l speriem pe tati,insa au trecut cu no-spa.Au fost deses si destul de lungi si dureroase,asa ca aseara m-am aprovizionat cu no-spa injectabil ca pastilutza isi face efectul in 40 min pe cand injectia mai repede.
la burtici.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 31+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

salutare burticute,
Am ceva emotii ca maine mergem la doctor si n-am mai fost din 13 dec.In primul rand pe noi ne-a cam zapacit in legatura cu sexului bb, la inceput a zis vreo 90la suta ca e baiat, tati vesel, super tare ca asta dorea.Apoi se pare ca mugurasul cazuse, ce e drept m-a cam dezamagit si pe mine care imi doream , asa pt sufletelul meu o bubulina.Acum in dec, a concluzionat, ca e fetita, ba mai mult ne-a facut poza la pasarica si i-a dat-o lui tati.In fine , tati s-a obisnuit cu ideea, acum nu mai vrea decat fetita
Azi vb la tel cu o prietena care a nascut cu acelasi medic si imi zice la fel, dupa ce le arata pasarica, la 7 luni si jumatate, a aparut mugurasul.Cica atunci cad testiculele in scrot.Asa ca, in fine am emotii, mai ales ca ne-am obisnuit cu ideea ca vom avea o printesica.
Vreau si eu sa-mi zica cineva pe la 30, 31 sap, cat cantareau bb vostrii, asa ca sa-mi fac si eu o idee.Al meu era cu o sapt in avans.Asta inseamna ca pot naste mai devreme, dc bb e mai mare, nu?
Carla lia, am vazut ca ai aceeasi data probabila ca si mine, 1 aprilie.Si ca bb tau e mai marisor si ti-a zis sa te asteptio mai devreme.pai tine-ma si pe mine la curent cu dezvoltarea copilului tau, da?
va pupic tare pe toate si ne mai auzim


adina 30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

ELIANA si noi acum zugravim camera lu bebutza in VERDE,
l-am innebunit pe al meu ca imi trebuie verde de abia astept sa vad cum iasa, noi am schimbat din portocaliu;

PAULA , ce mare e fetita si eu ma gandeam la a mea ca e mare la 2300 gr cat avea la 33 sapt, numai bine!burtica cat o ai in circumferinta?

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna, fetelor!

Aseara am fost si noi la doctora sa ne mai vedem la ecografBebelina e o grasuna, are spre 2,3kg, si saraca nu prea mai are loc in burta, e inghesuita rrrau.A zis doctora ca sa stam mai mult pe langa pat(a se citi la pat)ca e risc daca vrea sa se nasca mai repede si sa se rupa membranele.Acum vrea sa iasa putin prin buric!!
Acum va las, ca m-a pocnit un somn...
Sanatate multa fetelor cu ceva problemute...

32s


carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala12 spune:

Buna dimineata!
Mai fetelor ce matinale sunteti!
Eu sunt foarte fericita pentru ca m-am cantarit si am luat 20 kg pana acum.
Carla ar trebui sa vb cu doctorul sa nu ai o toxicoza de ultim trimestru.

.32+(Aida) (Laura 3 1\2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea20 spune:

fetelor....a revenit infectia urinara....

Dupa cateva zile de cand am terminat tratamentul si ma simteam mult mai bine....vad ca iar ma doare burta, am senzatia ca fac pipi din 5 in 5 minute si ma ustura rauuuu.
Nu stiu ce sa mai fac....o sa repet analiza.....dar parca nu mai vreau sa o iau de la capat cu antibioticu.....mi-e frica sa nu-i fac rau lui bebita.
Voi stiti vre-un remediu naturist???

Andreea 33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Salutare din nou!
Andreea eu nu stiu de nici un tratament naturist dar cred ca ar fi bine sa mergi cat mai repede la dr. ..nu e bine pt. bebe

Kimi78 eu la burtica am 110 cm circumferintza...of era sa casd jos cand am vazut...unde mai pui ca aveam burta lipia de spate..tu cat ai?

Da fetitza mea e babana..dar si maica -sa a luat 20 de kg.....cred ca mai iau....acum nu nu mai mananc cu paine si de dulciuri ma feresc
Pupici
Paula 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Am uitat sa va zic ca la cat de babana mandra mea cam pe 18-20 februarie ma programeaza la cezariana......oare voi fi prima care nasc?
sau sunt fetele cu gemeni?
Paula 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Buna tuturor,

eu sunt la pauza de masa si m.am pus pe citit sa vad ce mai faceti !

Mai intai ... bine ne.am gasit intr.o noua saptamana , apoi felicitari si bafta multa tuturor studentelor-! Va tin pumnii sa treceti cu bine si de sesiunea asta!

Noi suntem bine ... si incerc sa nu imi fac griji ca BB al meu i-ar s-a pus pe somn si nu vrea sa dea semne sa il simt eu sau tati! (vezi Diana nu esti singura!) Dar maine ma duc iar la doctor si o sa vedem ce mai este prin burtica! Ce sa va spun ... daca inainte il simtem pe BB in fiecare dimineata si seara, acum il simt doar in timpul zilei cand stau la calculator sau la masa! Dar refuz sa imi fac griji din cauza asta!

Pupici si mai revin mai pe seara, Magda 30+

Am facut si eu poze la burtica duminica ... daca aveti timp va puteti uita

http://mfoca.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput