Mamici de ianuarie-februarie 2007 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Alinuk frumoasa poveste...
Aelita chiar daca nu te anuntai nu cred ca erau sanse sa fii confundata...ti se recunoaste cu usurinta modul de scriere

Haine bebe

camera bebe

Eu si Noi

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Alinuk m-am teleportat la momentul respectiv atat de bine ai asterunt povestioara

36+ Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Felicitari Liuda si Dana!!!!

Mai fetelor eu sunt intr-o stare de-asta de....fara nici un chef.
Am citit tot ceea ce ati scris dar parca nu-mi vine sa mai scriu nimic...Astept cu nerabdare ziua de luni si nu plec din spital pana nu-l am in brate pe bebe.
NU MAI POT SA MAI ASTEPT!!!

Va pup tare!

40+

Marilena cu (un pui mic si iubit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamicile spune:

alinuk citesc minunata ta poveste !
trei sarcini extrauterine si o sarcina intrauterina oprita din evolutie ...si ai avut puterea samergi mai departe !!!
acelasi traseu la baie am facut si eu,timp de doua ore! doar ca eu nu credeam ca vine,pt ca ma tinea asa de vreo saptamana :)
[green]"mi-a zis ca scoteam niste sunete ca si cum as fi avut orgasm.."green]
bine ca ti-au facut epidurala.
oana
,hehe,ma gandeam ca nu stiti cine a scris,si am dat un edit.
decinu a pot camufla si eu nicicum ??ca ma recunoasteti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamicile spune:

tot aelita..ramasei asa..

imi curge lapteleeee siroaie.m-am facut fleasca,am stat si eu un pic fara sutien.si mandra doarme.am auzit-o gangurind un pic si gata,SIROAIE.

aaaaa,a inceput sa plangaaaaaaaaaaa ,uraaaaaaaaa
goliiiiiim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Aelita scumpa cum ai tu grija de noi astea mai pricajite si amarate care asteptammmmmm si noi marea intalnire.
I-am dat un sms liudei sa vedem in ce ape se scalda si sa vada cat ne lipseste nu?
Anis esti mai bine?


36+ Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

MULTE FELICITARI MAMICILOR DANA si LIUDA!!!


Dianarus78, Gabriela_s, Adinush, Kateryna, OanaBucur
va multumesc mult de tot pentru raspunsul la intrebarea mea cu cite kg. ati dat jos dupa nastere vaginala si cite dupa cezariana.

Criss68 pai si eu cam tot asa...ma duc sa nasc ca sa slabesc.Te inteleg perfect.Poate doctorita ta este de acord sa asiste si sotul la nastere daca o rogi frumos din timp?

Messa eu la prima sarcina am pus tot 7 kg in 9 luni si...dupa nasterea vaginala le-am pierdut pe toate, desi bebe a avut sub 3 kg la peste 40 de sapt.

Gabriela_s in Suedia suntem transportate obligatoriu pe patul in care nastem atit dupa operatie cit si dupa nasterea vaginala.Din aceeasi cauza de responsabilitate.Am observat ca doar schimba cearsafurile sub noi si atit!

Adinush imi pare bine ca totusi au fost de treaba si ti-au bagat prin cater mai multe zile substante eficiente impotriva durerii dupa operatie.Mie dupa rahianestezie mi-au dat numai pastile gen Burana, Panadol si tare m-am mai incovoiat de durere.Am incercat sa nu le iau 5-6 ore si a fost jale...Din a treia zi am luat doar 2 Panadol, apoi treptat am miscsorat doza si am lungit intervalul de timp ca sa fac pe viteaza...Daca mai ajung vreodata la ceza m-am invatat mine si o sa ma vait in gura mare ca sa imi dea imediat analgezice mult mai puternice.

ALINATXA hai ca cel mai probabil eu o sa nasc printre ultimele si de pe-acum imi clantane dantura ce-o sa iasa din incercarea mea de nastere vaginala dupa cezariana...
O sa am nevoie de toate rugaciunile posibile ca am un curaj de gaina...

Alinuk mie mi-a facut mare placere sa lecturez rindurile tale atit de frumoase...

Aelita ma intreb daca Dana a nascut la 1 si ora Germaniei sau a Romaniei...

Astazi vin de la dr.tare suparici, ca nu a considerat necesara cererea mea de ceza.

Motivul? Cica este obligatia ei profesionala sa-mi recomande metoda cea mai sigura de nastere care in cazul meu nu este cezariana repetata ,desi i-am replicat taios ca s-ar putea sa fie ultimul copil si una sau 2 cezariene nu e mult, sa nu ma mai bata la cap cu riscurile cezarienelor.

Acum daca nimeni n-a inteles cu frumosul dorinta mea,cred ca o sa le fac figura si apar la urgente la gravide prin sapt. 39 cu "dureri care nu cedeaza" in zona inciziei uterine si poate se sperie...

Poate ca pina atunci poate belle_vue imi face curaj fiind la rindul ei in situatie de VBAC...

Mariana 34+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Mesaj de la liuda
Sunt bine,de maine fata sta cu mine 3,500 50 cm aPGAR 10,acum lupt cu durerile

36+ Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Lasa Mariana ca tu esti cea mai puternica dintre noi.ai deja 3 puiutzi.Oricum noi o sa ne rugam sa iti dea putere si sa elimine orice dram de frica.
Pana una alta eu am pishulica in chilotei non stop pe de o parte din cauza temerilor insa cel mai mult din cazua emotiilor de a-mi vedea iubitica si papusicutza mea.

36+ Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Aseara mi-am luat inima in dinti si i-am facut baitza in cada fetei.Aveam eu asa o temere pana cade buricul,plus ca experienta mea vasta nu ma ajuta prea multa.
A fost o experienta traumatizanta si pt mami si pt bebe.Bebe a inceput sa planga,se pare ca nu-i prea place apa si mami nu stia cum sa termine mai repede.
Aaa...si cica aveam cada desteapta dar mami proasta.Dupa ce am pus apa in cada si fata in apa am obs cum covorul meu se umple de apa..caditza mea are o gaurica pt evacuare dar eu in inteligenta mea mareatza nu l-am vazut.Adevarul e ca e cam ascunsa,caditza e din aia cu suport pt bebe incorporat si prosop antiderapant pe scaunelul ala de alta culoare...destul de incarcata dar totusi...
Si ca sa scape mami de piticii de pe creier cand s-o imbrac am gasit buricul in prosop
Aici sunt pozele de la prima noastra baitza

Adinush de Ayleen-Alexandra

Mergi la inceput