Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Buna dimineata tuturor, pateam si eu ca Maraki, pe masura ce citeam vedeam ca tot apare cate o pagina
Moni e adevarat ca cel mai indicat e ca atunci cand faci exsudat sa nu se fi luat antibiotic dar merita totusi sa-l faci sa vezi daca reactioneaza la Augmentin. Offf cred ca e tare necajita puiuta ta cu febra si nemancata.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Raluca, ce face Anastasia???

De la Mirela si Dani nu mai avem nici o veste?


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Despre vaccin ce sa va spun, eu i-am facut Pentaxim si tot pe acesta o sa i-l fac si la un an, n-a avut niciodata nicio reactie adversa, sper sa nu imi faca nici acum.Costa 1.200.000 si eu una am fost tare multumita de el.Despre vaccinul anitirujeolic si mie mi-a zis ca la 13 luni se face ROr-ul acela, nu stiu daca este si varianata de cumparat sau asta e unicul, o sa intreb asistenta.
Nici eu n-am putut pune comentarii la filmulete decat la Dana.
Felicitari Bianca si Anasebe pentru umblareti, frumos cadou v-au facut flacaii.
Giova e mare ap vostru si ieftin fata de ce preturi sunt in Cluj.Abia astept sa vad pozele cu pisicuta Marco prinsa la smantanica O sa ma apuc si eu de ceai dinala, nici nu m-am cantarit dar parca vad ca n-am slabit deloc poate chiar m-am ingrasat poate am o surpriza si nu mai intru in fusta luata pt aniversarea lui Alain
Irinutza pupici tie si Sabinei, sa se faca bine repede.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Vad ca scrieti nu gluma...
Apropo de apartament; si noi stam acum in 2 camere 56 mp, dar am reusit de ne-am luat teren...acu sa vedem si cand o sa reusim sa ne apucam si de casa pt. ca trebuie sa facem credit
Dana, asa e nu se pot scrie comentarii si chiar vroaim sa-ti spun ca stam foarte bine pitica in picioruse.
M-a sunat bona, cica Mateias a facut kk normal, ceea ce inseamna ca incepe sa-si revina.
Sper sa-i treaca repede, avand in vedere ca trebuie sa-i fac Priorixul: alta distractie!!!!

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna si de la mine,
ati scris nu gluma , abia acum am reusit sa va ditesc.
Pupicei pt spiridusii bolnaviori si insanatosire cat mai rapida.
andrei e ok dar trebuie sa continui cu antibioticul pana vineri ca nu a disparut total infectia din gatut, am fost aseara la dr si asa mi-a zis.
Oricum nu mai a facut deloc febra ceea ce e f bune.
Nurofen ii dau numai o data pe zi - seara.
inrest ptt tuse continui cu ridichea neagra se pare ca a facut o treaba buna
Nu mai stiu cine intreba daca dupa vaccin ne da dr voie sa papam .Ne spune mereu dr sa nu manca 2 ore si nici apa.


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Toanca ma bucur ca Matei si-a revenit.super ideea cu terenul , ne-am luat si noi.Ramane de vazut cand o sa incepem constructia.
Dana ti-am trimis si eu povestea nasterii , daca se poate s ao pui pe site-ul cu copilasi


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Toanca sa stapaniti sanatosi terenul. Si noi vrem sa luam, dar eu vreau si 1000 mp si in zona buna. asa nu se poate fara un credit. si trebuie sa-l luam anul asta ca de nu.... stricam banii pe tampenii si nu ne alegem cu nimic.
Casa pt. noi va fi mai usor de ridicat, caci proiectul il face sotul, iar restul, cu o firma de constr. Macar e in domeniu si stie ca sa nu-l fure.
Silvi eu cred ca sunt nemancata de ma doare capul, nici azi nu sunt prea bine. Am bagat un Snikers ca tare imi era pofta.
Ti se pre putin 700 euro/mp? E enorm, ca ajunge un monolocal de 35 mp la 55.000 euro. pai cine isi permite?
Acina sa stapaniti si voi terenul sanatosi si sa ridicati casa.
Nico v-ati mutat la casa noua?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova 1.000 mp?
Pai noi am reusit sa cumparam, fara credit, doar 493 mp.
Noi zicem ca e suficient.
Proiectul la noi a gata; avem deja actele depuse pt. autorizatia de constructie....speram ca in primavara sa putem face creditul....
acina, voi unde v-ati luat?
Noi ne-am luat langa Cora Pantelimon

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Giova super ca face sotul tau proiectul .Iti dai seama ca va fi exact cum doriti voi si mai scutiti si niste bani cat e un proiect intre 1500 si 2000 euro parca nu?Terenul il avem de vreun an si deja sia triplat valoarea .Au luat-o razna preturile la noi, de fapt cred ca peste tot e la fel.

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

gata, a mancat si sebi doua mere rase cu cereale.
am vrut sa-i fac o poza cu nasul lulit si-mi sunt bateriile terminate...le-am pus in acumulator la incarcat, acum stau sa se incarce...

mai fetelor, eu cand va aud cu bebebii bolnaviori ma ia cu frica, imi pare asa de rau de ei/ de voi prin ce treceti, incerc sa retin tot ce vorbiti, toate medicamentele ce le adminsitrati, toate remediile naturiste..ce e bine, ce nu e bine...sa aplic si eu daca si cand va fi nevoie...Doamne fereste!


MULTA SANATATE LA BEBEI BOLNAVIORI SI SA TREACA MAI REPEDE PERIOADA ASTA!

filmulete si poze sebi

bumbita mami de sebastian(03.01.2006)


Mergi la inceput