Iubim - de cate ori in viata?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

iubim si..iubim altfel

cioran zicea ca numai cine iubeste complex si complet deci a ars totul pana la temelii intr-o iubire, poate iubi de mai multe ori

si cred ca are dreptate; atata timp cat "nu esti gata" cu o iubire, cat ti-au mai ramas "ramasite" dintr-o iubire trecuta, nu poti sa treci mai departe cu sufletul ars dar curat si sa iubesti din nou

avem nevoie de dragoste -sa iubim si sa fim iubiti- si ar fi trist sa nu putem iubi decat o data in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

(diana)tocmai..pentru ca ai zis gata si gata a fost ai putut sa te angajezi sufleteste in alta iubire...cred eu :)
daca ai mai fi ramas agatata sufleteste cat de cat in cealalta relatie poate ca ti-a fi fost greu sa IUBESTI iar
de aici cred ca si cazurile in care 2 oameni se despart brusc, unul dintre ei (sau amandoi) ramane neterminat, agatat cumva, simt ca nu si-au spus tot, nu s-a consumat tot
in aceasta situatie ma gandesc ca e greu sa iubesti iar pe altcineva, curat si fara explicatii
asa simt eu, desigur diferit de cum simt altii pentru ca suntem diferiti - din fericire


Mergi la inceput