Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Camelia, Oana - multumesc frumos

Tanduri B.B.Q - e una dintre manacarurile mele preferate de la indian. Gratar de pui, porc, miel, shrimps, si inca ceva ce n-am recunoscut. O mancare foarte iute dar buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Multumim,doroti ca nu ne-ai uitat.Mai avem intre timp un progres : stam singurica in fundulet ,de la 6 luni si 18 zile..O fi poate tarziu,nu stiu dar noi ne bucuram enorm.Binenteles ca am imortalizat si momentul,il vedeti la albumul "Delia-6 luni".Ce sa va mai spunem de noi?De o sapt. Deli-cioasa mea doarme toata noaptea,fara sa ma trezeasca macar o data.Intre 6-7 dimineata se trezeste,mananca o tzatza si adoarme iar pana la 8.30-9.00.Asa da copil!Si asta cam de cand am scos veioza pe care obisnuiam s-o tin aprinsa noaptea.Bine ca am scapat de ea!Ce bine doarme fi-mea de atunci!
Fetelor,voi ce le mai dati sa pape la pranz ca eu m-am saturat de supa crema cu de toate!
O sa incerc si eu mamaliguta cu iaurt si branzica.Sper sa-i placa .
Va pupam si revenim ...!
Alina si bb Delia (6,5 luni)

http://http://new.photos.yahoo.com/cireaseaf/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Bunaaaa
Va multumesc pentru sustinerea morala si cred ca va iubesc de-adevaratelea.
Poate ca o sa spuneti ca sunt nebuna dar ma simt fericita. SUNT GRAVIDA si in momentul in care am vazut rezultatul testului m-am emotionat si parca nu am mai vazut totul atat de negru. MA gandesc ca poate in 2 saptamani de viata bebele meu mic nu a simtit foarte rau boala mea si nici invazia de medicamente. Oricum maine imi fac programare la ginecolog si daca el imi spune ca este ok merg mai departe. De fapt m-as opri doar daca mi-ar spune ca este foarte periculos sa pastrez o sarcina in conditiile astea. M-am mai informat si eu si am aflat ca eritromicina nu este teratogena si nici toxofetala. Nici codeina nu este periculoasa, iar eu am luat doar 2 pastilute. Ce nu stiu nimic este despre Nurofen si Eurespal...chiar nimik nimic. Si bineinteles mai ramane boala in sine care ar putea fi teratogena.
Diana, Adi, Puiu de Dana, Virgi, CAmelia, Oana . PAna la urma sunt insarcinata. Poate asa a fost sa fie, cu nabadai. Cert este ca am o dispozitie mai buna si simt asa o tandrete in suflet.
Diana, nu te supara ca te intreb, nu vreau sa abuzez, dar mai am ceva pana merg la doctor si sa nu fiu nelinistita: ai spus ca daca embrionul ar fi afectata de tratament sau de pastile as face avort spontan. Daca insa asta nu se intampla inseamna ca e sanatos? Sau nu e valabila vivecersa?
Si alta intrebare: care sunt de fapt riscurile? CA eu ma tem. ma tem dar nu stiu de ce anume.

+4

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

WOW! Felicitari!!!!

Sarcina usoara si bebe perfect! (Io vreau sa fie fetitza, te oftici?)
Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

FELICITARI!!!! Sarcina usoara si o fetitza frumoasa, cuminte si mancacioasa!!!!Sunt sigura ca o sa fie bine, nu iti mai faci griji! Mi-ai facut ziua mai frumoasa cu vestea asta, zau asa! Si parca mi se face si mie dor de burtica si sarcina.. Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Carmina!!!!!! FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Off, Carmina, asa pofta mi-ai facut de bb2..insa eu data viitoare as vrea sa incerc o nastere naturala si trebuie sa mai astept.Apropo de asta, stie cineva dupa cat timp de la cezariana se poate incerca o nastere normala?Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

La 6 luni de la cezariana poti ramane gravi! Spor la lucru!
(Cum vei naste, vezi atunci la sfarsit, nu poti programa dinainte)


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

Bunaaaa

Poate ca o sa spuneti ca sunt nebuna dar ma simt fericita. SUNT GRAVIDA si in momentul in care am vazut rezultatul testului m-am emotionat si parca nu am mai vazut totul atat de negru. MA gandesc ca poate in 2 saptamani de viata bebele meu mic nu a simtit foarte rau boala mea si nici invazia de medicamente. Cert este ca am o dispozitie mai buna si simt asa o tandrete in suflet.


+4




Carmina, felicitari

Asa frumos ai descris.. sper din toata inima sa fie bine pentru tine.
Si eu stiam ca in primele saptamani de la conceptie nu e asa periculos daca ai luat medicamente grele.. Sa dea Domnul sa fie un copilas sanatos.
Eu ii am pe primii doi tot la distanta mica, un an si 8 luni, si mi-a fost greu in primele luni, dar acum se joaca atat de frumos... si Olguta invata tot de la Codrin, sunt multumita de ei..
Asteptam vesti



Mami de Codrin, Olguta si Cornelie mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

FELICITARI CARMINA! ITI DORESC UN BB SANATOS CARE SA VA FACA FERICITI PE TOTI, SI SA FIE PARTENERUL DE JOACA PERFECT PENTRU MIHNEA! SARCINA USOARA!

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput