bucurii de sept-oct 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Anangel_lexi, Ralu, lasati domne' fetele in pace! Daca papa si sunt vioaie, e excelent! Vreti sa vedeti cum e sa fii mami de bolovan??? Nici o problema, v-o imprumut pe Grace sa va rupa mainile cateva ore cu cele 7.7 kg si apoi sa vedeti ce mult veti aprecia fotomodelele pe care le aveti in dotare. Mie chiar mi-a aruncat cineva o mustrare, ca 'parca e umflata cu teava', asa ca...pup fetitzele cu silueta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Lexi, dar nu inteleg de ce esti asa de suparata? Ce, 6 kg nu e in regula? Si Maruca a luat 3 kg de la nastere pana acum (de fapt, mai putin, de la 4400 gr la 7100 gr la 3 luni jumate) si mi se pare foarte bine! Fii serioasa, ce vrei sa se faca cat China?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

fetele,
Acum am venit si noi de la spital ( mai avem putin si ne mutam acolo ) si suntem tare incantate Ruty se simte excelent ,iar cu Thea am fost si i-am facut ecografie si nu are absolut nimic la solduri . Deci putem sa ne relaxam si sa incercam sa ne odihnim ca am avut ceva emotii in ultima vreme. Asa ca ne bagam la patut si revenim pe seara

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"

PERLELE RUTICAI Avem perle noi

www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Alessia, cum se mai simte bebe Armand dupa vaccin? Am vazut ca ma intrebai la sf sapt trecute ceva legat de vaccin, dar cand am citit eu tu deja facusesi vaccinul. Scuze, haladuiam prin parc cu fii-mea, sa-i calmez nervii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

La multi ani si multa sanatate tuturor bebeilor nascuti azi!!!
Da, si eu cred ca ar fi o idee buna sa fie mai restrans fontul sau macar cu mai putine spatii


Martha & Darius
ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Lexi nu stiu de ce-ti faci tu atatea probleme. Fata e in grafic si ca inaltime si ca greutate. A mea avea exact la fel la 4 luni si dr a zis ca e f bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pai la 2 luni avea 5 kg. Deci a luat 1 kg in 2 luni!!!??? Mie se pare extrem de putin! Poate sunt eu paranoica.
In plus m-a deprimat si o postare a amarantinei din cap. trecut, referitor la statul acasa cu copilul. Are perfecta dreptate, dar mie mi-a venit sa plang cand am citit...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume
www.onetruemedia.com/shared?p=1ed9dc09af787d238db6f1&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulet Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

gracie, eu nu mai am probleme cu greutatea fetii! sunt impacata si chiar incantata ca nu e prea umflatica! doar nu vreau sa se faca ccc ca mine! atat timp cat a luat constant in greutate e perfect!

oricine vrea sa faca modificari e in lista e binevenit. nu trb decat sa se logheze cu nick-ul comun, parola e aceeasi ca la mail, daca n-o stiti v-o trimit cu placere! nu are de ce sa se supere cineva. asa ca....la treaba! eu sunt de acord cu schimbarile daca le face altcineva ca eu n-am nervi....

vroiam sa va intreb ceva: alexia sta mult in genunchi. are ceva? ii dauneaza? stiti ceva de asta! adica o pun eu la mine pe burta de ex in genunchi si-i place la nebunie! sa nu-i fac vreun rau!

vedeti ca tre sa-nceapa pe tvr2 "scoala parintilor"!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Neatza,
GRACIE- da, l-a facut, a fost OK, fara febra, dar si fara pofta de mancare!

Fetele din Sebastian. La 13.00 ies cu bb. Dak sunteti prin parc eu voi fi imbracata cu o geaca roz! Carutul este CHICCO verde cu 3 roti mari- singurul din parc

Ma duc sa-i dau laptic si la plimbare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi
In plus m-a deprimat si o postare a amarantinei din cap. trecut, referitor la statul acasa cu copilul. Are perfecta dreptate, dar mie mi-a venit sa plang cand am citit...



Lexi, sunt cazuri si cazuri. Trebuie sa poti sa iti platesti intretinerea si sa mananci, deci sa supravietuiesti. Noi, sincer, nu vom aveam mai mult de 20 de milioane pe luna cu tot cu indemnizatie, vor fi la limita limitei, dar stiu ca ne vom descurca. La Ana am avut si mai putini bani, eram mai tineri, aveam rata mare la casa si eram mereu pe minus la sfarsitul lunii (si asta in conditiile in care in afara de pampers si servetele nu luam nimic pentru bebe fiindca aveam haniute, carut, patut de la o verisoara). Uite ca ne-am descurcat, n-am murit! Dar minimul asta trebuie sa il ai.
Nu stiu, zic si eu, nu ai putea sa iti iei juma de norma? Desi daca vrei sa iti schimbi serviciul probabil ca nu vor accepta.


Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput