Visele...

Visele... | Autor: alexiaaa23

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,am si eu o intrebare:in ultimul timp am avut anumite vise in care cineva imi dorea raul!La inceput nu le-am dat importanta,dar si membrii ai familiei mele au vise in care o persoana imi vrea raul!
Ce parere aveti!?Sora mea in urma unui vis de genul s-a trezit si incerca sa isi zica Tatal Nostru dar nu putea!Pur si simplu se incurca si o lua de la inceput ptr ca il uita!
Ce credeti?Poate fi si o atentionare!!!Sunt cam speriata sincera sa fiu.Ce ma sfatuiti?
Va pup dulce!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Hm, de regula nu dau importanta viselor, ele reflecta in general starea de spirit dintr-o anumita perioada. Cand sunt foarte stresata, visez tot felul de monstri, dar vine dimineatza si revin printre oameni.

Daca treci printr-o perioada grea, daca ai conflicte cu cineva, tot ce-i posibil sa visezi ciudatenii care sa te sperie. Faptul ca sora ta viseaza ce visezi si tu poate fi semnul unei telepatii f puternice intre voi.

Pe de alta parte, n-ar strica sa mergeti amandoua la biserica, ca sa va mai linistiti. Si mie mi se intampla sa nu pot spune Tatal nostru, de exemplu cand e cineva deocheat sau cand, pur si simplu, sunt f obosita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Mi se intampla din cand in cand sa am vise urate, cosmaruri care imi strica buna dispozitie in urmatoarea zi.
Cand ai timp mergi la biserica, oricum sa te rogi seara la culcare, stropeste cu aghiazma prin casa si tamaie. Nu te gandi neaparat la rau. Doamne ajuta!

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Nu vreau sa te sperii,dar la mine visele prevestesc intotdeauna ceva.
Si mai ales cand visez urat sigur mi se va intampla ceva.
Dar fetele au dreptate mergi la biserica roaga-te si nu uita inainte de culcare spune cateva rugaciuni.Si daca ai putea sa tii si putin post cred ca ar fii foarte bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Visele sunt limbajul subconstientului. Uneori procesam in somn si prin vise anumite evenimente, ganduri sau sentimente care sunt refulate in clipele constiente. Eu in locul tau nu m-as gandi atat de mult la viitor cat la prezent. Poate ca exista, la tine si la familia ta, anumite conflicte latente pe care nu le discutati, poate ca va apasa momentan probleme asemanatoare.

Intra pe www.dreammoods.com" target="_blank">http://www.dreammoods.com si vezi daca semnificatia pe care o dau ei acolo iti spune ceva. Ultimately TU esti cea care trebuie sa simta ce vrea sa-i spuna un anumit vis.

Dar nu te speria prea tare, niste vise urate nu inseamna ca ti se va intampla ceva urat. Incearca sa simti ce vor ele sa-ti spuna. Stii ce fac eu? Am permanent un caiet si un pix langa pat si imi notez visele, apoi incerc sa descifrez intuitiv ce ar putea sa insemne.

_
Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elodie spune:

Se spune ca in timpul noptii,crierul ramane in functiune?Deaceea vusam ca si cum ar fi in realitate.
Eu cred ca la uni oamenii,visele se adeversc.simie mi sa intamplat odata sa am un vis,si a doua zi totul sa petrecut exact ca in vis.Realizase-m abiea seara la culcare.La alti nu inseamna nimic ,decat simple vise.De exemplu sotul meu niciodata nu-si aminteste ce viseaza.
Cand visam cosmaruri,se spune ca ceva nu merge in viata reala ,de zi cu zi.Trebuie sa cauti unde este buba.
Numai Dumnezeu stie raspunsul!

http://www.totsites.com/tot/elodie

Mergi la inceput