Piticodromul de sept-oct 2005 (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

intrebare: voi ati scapat copilashii la ciocolata? ca Vladi ar papa toata ziua, ii dau Kinder country si tot kinder sin aia pt copii, nu cat ar vrea el da ii dau aproape zilnik cateva bucatele.

Si acum asa cum am promis pozele asa dormim noi la ore mici , sunt harnik , plimb cosul de gunoi , aici ultimile poze

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Anto nu stiu cum mai rezistam, eu mai prind cate o ora de somn la pranz cu el da sotul e jale, uitate la poze si ai sa vezi saracul cum doarme cu fiisu in brate pe la 2 dimineata, as vrea sa il intarc dar nu prea pot, trebuie sa dispar din peisaj vreo 3 zile cred, ca e mare deja se serveste singur cu tzitzi si urla deca nu ii dau, da pemntru asta trebuie sa isi ia sotul concediu cateva zile sa stea cu el si eu sa plek la mama.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Natydeea, iti tinem pumnii stransi! Ufff, greu mai e.

Tonnia, cu sau fara lichid, mult a fost, putin a rams. O sa fie bine.

Am citit si eu povestea Olgutei. Mare talent! Dl cu pricina sa fie oare LM? Hai, faceti-va mila, ca si eu poftesc .

Alina, eu nu i-am dat Anyei ciocolata, bomboane, napolitane si de-astea si am de gand s-o mai tin mult si bine asa in ignoranta.

Alina Radu Teodor si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

buna fetelor,
Alina si lui Alex. ii pplace ciocolata..ii dau aproape zilnic ..nu neaparat kinder.

Noi avem 8 dinti si 4 masele, tocmai au spart gingia maselele de sus iar acum ne ies si caninii de sus si de jos adica inca 4 ... o sa aratam asa .
Noaptea doarme cat de cat dupa nurofen, mai scanceste prin somn, isi ia bibe singurel ..in general e acceptabil dar ziua e teroare...nu mananca mai nimic decat dupa ce ii dau peritol, nu mai are nici falcute..avem 11 kg acum si 82-83 cm, plus ca nu prea-i convine nimic, trebuie sa stau mai mult cu el.Sper sa treaca repede perioada asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Marlena, si eu ii dau la Steff seara Nurofen si doarme mai bine...si el toto asa agitat, fara pofta de mancare ca-l supara gingia de sus, urlaturi, maraituri, foieli noaptea si uitat pe pereti cateodata plangea din somn dar sa cam potolit furtuna de 2 zile.Ne-a iesit caninul de sus urmeaza perechea. Deci acus' avem 14 dinti

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Mary si sotul meu si-ar dori bb2 dar nici eu nu sunt pregatita inca, plus ca vreau sa ma intorc totusi la munca ca m-am saturat de stat acasa si schimbat pampersi, gatit ..am senzatia ca m-am prostit de tot .

Si noi ne trezim la 10-11 dimineata de vreo luna si ma chinui din rasputeri sa ii schimb programul..micul dejun il ia la 12 si se culca la pranz pe la 16.00(acum doarme )iar noaptea la 23.30-24.00 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Marlena, asa simt si eu cu statul acasa....
eu am reusit azi sa-i schimb programul, l-am trezit la 9.30, la pranz s-a culcat la 12.30 si trezit la 2.30, si acu e si mancat si schimbat, se joaca...masa de seara la 7, baia la 9 si la 9.30 culcarea

Mary si Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Anya,

1-0 pt.tine.
Din pacate, am gasit un email de la Mina in care ma ruga sa scot datele mai personale despre el din blog, in special cele legate de cariera. Nu vrea sa aiba probleme. Recunosc ca am fost putin cam egoistasi desinteresata, dar nici prin gand nu mi-a dat ca amintirile mele ar putea merge mai departe de DC.
Asa ca, merg pe burta, ca apa-i mica

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetili, va spun dar sa nu spuneti la nimeni inca
Ne-am hotarat pentru bb 2 anul asta.
Deci, proiectare anul asta (noiembrie-decembrie), am sa merg la servici noiembrie, decembrie, ianuarie 2008 pana in aproape de prenatal. Daca va fi din ianuarie n-are bai, sa fie. Oricum parca vad ca n-o sa iasa cum vrem noi. asa a fost si cu Stefan, a iesit cand nu ne asteptam. Dar oricum nu vreaus a raman gravida mai repede de a implini Stefan 2 ani.




de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna seara!
Ce emotii.....Natydea...succes si nastere usoara (nu gasesc nici io majoretele)
Mary bun programul, daca puteti ramane asa (eu incerc acum s ao culc mai spre dupamasa, sa se trezeasca pe la 3-3.30)

Noi avem 10 kg 800 si 86 cm. Vad ca nu vrea sa puna pe ea. Cu energia care o are ar fi si de mirare....Oare la 1 an 1/2 e bine cu greutatea? 11 kg (sper sa ajungem la atata pe 9 feb)
Nici eu nu ii dau ciocolata. Am lasat-o sa guste din tortul de la ziua mea, si parca nu i-a placut...sau nu exista asa ceva ..hihihihi.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput