Curiozitate - teste negative - extrauterina?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Mey, cred ca la tine e doar un pic greu sa iesi din "modus vivendi" de gravida/lauza/alaptatoare pentru ca te-ai obisnuit asa in ultimii ani. Dar serios acum, exista si alte stari de a fi in afara de cea de gravida, incearca sa iesi din ideea asta.Eu sunt convinsa ca nu esti gravida ci e doar o problema de psihic. Ti s-au intamplat doua accidente (fericite,e drept) si de aia ai acu impresia ca orice contact neprotejat se soldeaza cu ..ochi. Nu exista ca nu "urina ta nu secreta destul HcG", dinc ate stiu urina nu secreta de obicei nimic. Si mai ales daca la doua sarcini ai avut hcg in urina (dovedibil) o sa ai si la urmatoarele 10 sarcini. Dar nu la asta...psihica..

Laura cu LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

mi-a zis barbata-meu aseara ca daca's gravida, o sa-l cheme David Coperfiled .
Asa ca m-am conformat, si de dimineata am produs un test cat se poate de NEGATIV !

Asa ca mai in gluma, mai in serios, daca ma iau dupa teste nu sunt gravida.......daca ma iau dupa simptome....as cam fi.

Mai asteptam sa vedem ce se-ntampla, probabil voi face un control sa fiu sigura.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Aveti idee, in condiile in care simptome de sarcina sunt o gramada, dar testele se incapataneaza sa iasa negative, poate fi vorba cumva de-o extrauterina??

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

micky: eu stiu ca testele de sarcina se pozitiveaza si la extrauterina. In plus, la SEU durerile de burta sunt insuportabile + sangerari.
Nu-ti face ganduri negre

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

si la extrauterina ies testele pozitive. se pozitiveaza mai greu ca am impresia ca (,) creste beta hcgul ala mai incet. dar ai avea dureri f. mari de burta. ar mai fi ceva... sa fie o sarcina oprita in evolutie la o varsta fff mika. si cea mai mare probabilitate e sa vrei sa balotezi pizza, ciucalatzi si pufarine fara sa ai procese de constiinta



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

papadie: super tare faza cu "balotatul"

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Myckyyy te urmaresc...de ce te incapatanezi sa nu mergi la un medic? E clar ca ceva nu e in regula de mai bine de o saptamana de cand ai probleme. Asa ai putea dormi linistita.
Sanatate!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Mickyyy ce vesti mai ai?

Luminita, Gabi si Andrei Tudor - ingerasul nostru cu ochiii ca cerul(16 august 2005)


Album Andrei

Povestea nasterii ingerasului nostru: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75774

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nici una, am renuntat sa ma mai gandesc ca as putea fi gravida!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Eu speram la o alta poveste frumoasa si emotionanta din partea ta
Iti doresc sa fie asa cum iti doresti tu.

Luminita, Gabi si Andrei Tudor - ingerasul nostru cu ochiii ca cerul(16 august 2005)


Album Andrei

Povestea nasterii ingerasului nostru: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75774

Mergi la inceput