Bucurii de sept - oct 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Oare ce-or mai face: Credo, Alina Morostes, Cpetrut, Katia (am o mica banuiala...), Sofimic, Notquiteso, Mini_me, Aramona, Lyana?

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Gripo, sotul meu sustine ca bb a luat inteligenta de la mine, pt ca el (sotul) inca o mai are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

mai dori, pe tine te mananca pielicica mi se pare.....pai tu vrei sa-ti pui pe toata lumea in cap sa zici ca face biberonul copiii mai inteligenti ca sanul?

ptiu, imi scuip in san, ca mi-e frica!





raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Lili aradencele sunt ok!(adica Alina Morostes, Flavia_ramona si Gabitzica)...chiar azi am iesit la plimbare cu ultimele doua....
....dar ce-o fi cu restul fetelor care nu mai posteaza...?

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006) ----------
Fetele bune se duc in rai iar fetele rele se duc unde vor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

Albert Iustin va multumeste tuturor mamicilor ptr urarile de "La multi ani!" si e tare mandru ca a mai crescut o luna si are 4 luni acum..s-a facut un grasunel (are 7,5 kg si 65 cm) sta in fundulet fara probleme, bineinteles sprijinit, rade in hohote toata ziua si face vocalize, scoate sunete in engleza- gen "the" deci clar ca e pregatit pentru intrarea in UE. De fapt ma asteptam sa scoata sunete in spaniola la cate telenovele a vazut in timp ce era in burtica..
Si acum sa raspund si eu putin la ce se mai discuta pe aici. Eu imi alaptez baiatul de la inceput dar ocazional cand plecam de acasa si lasam pe cineva cu baiatul ii dedeam formula. Nu am avut niciodata probleme sa nu suga de la mine dupa ce am inceput cu formula. In ultima luna i-am dat mai multa..chiar daca eu alaptez zilnic.Mai exact in ultimile 2 sapt in fiecare seara inainte de culcare ii dau formula ca stiu ca se digera mai greu si asa baiatul meu nu mai manaca decat pe la 6 dimineata..Deci dormim toata noaptea fara probleme. De o saptamana i-am pus in laptic si o lingurita de cereale..adica orez de la Nestle. Tot de sapt trecuta am inceput si cu cate o ligurita de suc de morcov si mar. Deci cum mai zicea cineva fiecare mama stie mai bine cum sa faca cu diversificarea.. Deci sanul nu il scot orice ar fii dar sunt convinsa ca pe la 6 luni nu mai are de unde sa ia de la mine fier si asa ca trebuie sa il pregatesc ptr carnita..si cum o pot face altfel decat daca ii mai dau incet si alte alimente..ca sa se obisnuiasca cu gusturile. Ma gandesc ca daca as fi inceput la 6 luni as fi ajuns cu carnea mult prea tarziu si nu vreau sa il anemiez aiurea.
Si acum si urmatorul subiect cu al doilea copil- in cazul meu- Deabia astept sa ii fac si o surioara lui Albert. Chiar daca in prima zi dupa operatie imi ziceam ce mi-o fi trebuit copil si o vedeam pe colega de salon ca o mama eroina ca a suportat si a doua operatie ca sa mai faca un copil...acum ma gandesc cu bucurie cum e sa fie iar in burtica mea ceva care sa se miste..apoi sa ii vad pentru prima data fetisoara rosie de batranel sau batranica dupa caz...apoi descoperirile pe care le fac in fiecare saptamana cu zambete gangureli si alte astfel de bucurii. Asa ca nu va mirati daca prin vara va anunt marea veste..Sa vedem cine mi se alatura...la alt capitol de "burtici de..."..Deci batista e aruncata..

Aaa si pentru cine nu ne-a mai vazut de mult avem pozici mai jos.


www.dropshots.com/albert_iustin" target="_blank"> Poze si filmulete noi cu BB Albert
Iulia si bebe Albert Iustin (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Ralukutza, zi sar'mana ca li se ofera o sansa si puilor nostri, crescuti cu produsele artificiale ale societatii de consum... Fii atenta, ca or sa fie primiti si in invatamantul de masa, si or sa-si gaseasca si locuri de munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Sephora:

1) eu nu ii dau Calciu, daca este hranit mixt si san si lapte praf, doctorula zis ca-si ia calciul necesar din laptele praf care este imbogatit cu suficient calciu.
2) Vigantol simplu.
3) nu stiu
4)eu cand ii schimb pampersul ii pun cucul in sus.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Ralukutza, sar'mana pt parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Avem poze noi pe burtica

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Pufy, bine ca ne-ai zis ca ardelencele-s ok. Sa vedem daca si celelalte mamici vor vedea mesajul meu.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput