cazier cu viza de flotant

cazier cu viza de flotant | Autor: LindaZ

Link direct la acest mesaj

Buna!
Am nevoie de cazierul judiciar pana pe 31 ianuarie, doar ca eu am domiciliul in Iasi pe buletin cu viza de flotant in Bucuresti (pe un an, care se termina in februarie). Cum am nascut acum o luna jumate si alaptez e cam peste mana sa fac un drum (sau doua??) la Iasi sa imi iau cazierul. Stiti cumva daca se poate obtine din Bucuresti, adica din orasul in care ai viza de flotant? A mai facut cineva asa?
N-am avut timp sa ma interesez la politie ca abia am aflat ca imi trebuie.Ma duc luni sa vad ce imi spun, dar pana atunci poate stie cineva...
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Din cate stiu eu poti sa ti-l obtii, doar ca dureaza mai mult decat in cazul in care domiciliezi acolo.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Da, il poti obtine din Bucuresti, nu trebuie sa te duci la Iasi pentru asta. Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

poti merge la sectia de pe Stefan cel Mare si nici nu trebuie sa ai flotat si obtii cazierul in mod normal intr-o luna si daca platesti o taxa de 5ron in 3 zile.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Cel mai simplu e asa: daca ai pe cineva in Iasi care poate sa se ocupe, ii faci o imputernicire (la orice notariat) pentru ridicarea cazierului. In felul asta obtii cazierul de la Iasi in vreo 3 zile. Asta bineinteles daca te grabesti si are cine sa te ajute.
Eu asa procedez tot timpul.

Mergi la inceput