Contractul colectiv niv nat 2007-2010

Contractul colectiv niv nat 2007-2010 | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

Art. 17 spune ceva ce ma incanta, si anume: femeile care au in ingrijire copii de pana la 6 ani pot lucra cu 1/2 norma, daca nu beneficiaza de cresa sau camin fara a le fi afectate drepturile ce decurg din activitatea de salariat. Timpul in care au fost incadrate in aceste cinditii se considera , la calculul vechimii in munca, timp lucrat cu o norma intreaga.


Mie una mi se pare super bine. Insa nu m-am prins daca si salariul se acorda tot pentru norma intreaga...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

sunt convinsa ca salariul e pt juma de norma, cum altfel?!
cine sa de acesti bani?!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

Stie cineva in ce monitor a aparut acest contract colectiv si daca mai este valabila prevederea referitoare la salariul bonus la nastere?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Geniest, de care contract colectiv vorbesti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Vorbesc despre CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA UNIC LA NIVEL NATIONAL PE ANII 2007 - 2010 (Incheiat conform art. 10 si 11 din Legea nr. 130 / 1996, republicata, inregistrat la Ministerul Muncii, Solidaritatii Sociale si Familiei cu nr. 2895/29.12.2006)pe care il am pentru ca a aparut in premiera pe siteul http://www.codulmuncii.ro/noutati.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Ah, sunt uituca...n-a aparut inca in Monitor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Salariul e cu siguranta pentru jumatate de norma. Zice acolo de vechime, daca era zicea si de salariu. Si cine dracu crezi tu sa accepte sa te plateasca norma intreaga pana iti implineste copilul 6 ani? Sunt alte legi mai marunte pe care nu le respecta angajatorii, fara ca respectarea acestora sa-i afecteze in vreun fel, ci doar asa de antrenament, daramite asta... Nu cred.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput