Pisica si soacra si cizmele

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Carla, imi pare rau de problemele pe care le aveti, sper sa se poata rezolva.

Si soacra mea e toat asa "draguta": Nu creste copil la Cristina in burta ca e plina cu grasime!!!!! Asta dupa ce pierdusem o sarcina si ramasesem cu ceva burta.

Acum sunt din nou insarcinata si nici macar nu stie!!! Si e tot singurul ei copil si daca nu fac eu copil alt nepot nu cred ca pupa.

Intr-un fel e bine, ca eu nu-mi mai fac nici un fel de iluzii in privinta ei, nu ma astept la nimic bun si atunci nu am dezamagiri!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

cristiama, multumesc pentru incurajari, avem nevoie.

eu, ma bucur, ca si-a dat arama pe fata, macar stiu cu cine am de-a face si nu am sa o subestimez, la fel ca si tine nu astept nimic de la ea, deci nu voi avea regrete.

iti doresc sa ai o sarcina usoara, un bebe sanatos, sa va bucurati de el...am sa vin si eu din urma, ca doar nu ma las!

Carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Dragutza draga,

Mie sincer imi aduce aminte de un roman politzist(asa cum au mai precizat fetele) dar romanul MEU se numea 3290 de Pisici Negre, si e scris de Rodica Ojog-Brasoveanu. E o intreaga serie de romane politziste..pe primul l-am descoperit la 11 ani..o babutza smintita- Melania, dar un GENIU in ale vietzii criminale, care are un motanel numit Mirciulica, pe care-l adora, si care era partenerul ei in crime. Iti pot spune ca am cautat cartile alea cand am fost in Romania pe la toate anticariatele, si le-am gasit mai pe toate. Asta asa...ca offtopic.

Cat despre soacra ta...cred ca a sosit vremea sa tai si in carne vie..cu DRUJBA. Stai jos si discuta cu sotul. Calm si deschis. Spune-ti offf-ul fara sa folosesti cuvinte grele,fara sa-i jignesti mama, si incearca sa ajungeti la un numitor comun. Apoi invit-o pe madam Cizmulitza la voi si spuneti-i totul, alb pe negru. "Lasa-ne pisica,oalele, cratitzile, meniul, shoshonii si parchetul in pace, cucoana, ca te stergem din cartea de imobil. Cand intri in casa asta, EU SINT SHERIFUL. Tu nu esti nici macar aghiotantul. Esti un simplu MUSAFIR, de cele mai multe ori neinvitat "
"Asa ca...ori te dai pe linia "partidului" si capitulezi, ori iti facem interdictie."


Bafta multa, si sa auzim de bine

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Pai chiar asta am facut: nu am mai lasat-o sa ma manipuleze:
Pisica- subiect incheiat, au acceptat-o toti
Cizmele-imi iau de cate ori vreau
Inca o chestie: imi impunea sa invit pe cine vrea ea la ziua fetei mele: i- am taiat-o scurt, si a venit cine am vrut eu.

Va pup ca s-a sculat fiica-mea si eu acum am venit de la serviciu si am multa treaba!

Mergi la inceput