Bagi mana in foc ca partenerul nu te inseala?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Eu am un sistem mai complicat
Nu cred ca ma inseala si ii acord toata increderea pana la proba contrarie

Mana in foc n-o bag nici pentru mama, desi n-am nici cea mai mica indoiala ca nu l-a inselat nicioadata pe tata, insa e felul meu de a fi mai precauta. Si am auzit pana acum destule ca sa realizez ca nu trebuie bagata mana in foc NICIODATA si PENTRU NIMENI.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Neeeah, nici vorba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

M-am ars cu primul, dar pe al doilea l-am ales dupa alte criterii, asa ca DA, bag mana in foc acum mai mult ca oricand.

Dupa cum a mai spus cineva, sunt sigura ca nu ma inseala si nu ma va insela deoarece nu si-ar face lui insusi asa ceva. Plus ca nu are nevoie

Nu bag mana in foc ca vom ramane o viata impreuna, asta e altceva, dar bag chiar doua maini in foc ca el nu ma va insela niciodata.


Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

NU si nici nu trebuie sa comentez de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Si pentru cei care aveti incredere oarba in parteneri,aveti grija ca o intampalre tampita va poate duce in pragul nebuniei.
Cel mai bine e sa fii precaut.Cateodata nu intelegem nici cum actionam noi,dar apoi ceilalti de lamga noi.Asa ca vorba cuiva" o antena acolo ridicata nu strica niciodata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Da, am incredere in el. Si daca asta se numeste " a baga mana in foc ca nu ma inseala" atunci rapunsul e acelasi. Dar asta nu inseamna ca antena mea doarme

Cele care raspundeti nu, v-ar place ca el sa raspunda la fel la aceeasi intrebare?

poze si iar poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

E complicat ... Increderea = speranta ( sper ca nu desharta !) ca nu o face. Si cum speranta moare ultima .... Dar, de fapt, nu as putea spune ca am incredere 100%. Poate sunt influentata si de ce se intampla in jur, de ce citesc inclusiv aici pe forum etc.

delphin:
"Cele care raspundeti nu, v-ar place ca el sa raspunda la fel la aceeasi intrebare?"
Asa cum spunea Magnolia, nici pentru mine nu bag mana in foc despre ce voi face peste X ani ! In plus, daca ar spune "da" ar insemna ca e foarte sigur pe el, ceea ce ar putea duce la scaderea interesului pentru persoana de langa el, stiind-o mereu acolo, indiferent de ce ar face el.
Asha ca e mai bine cu "antena" in functiune !


Anca si Sasha

Nazdravani de Aug-Sept. 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu am luat intrebarea initiala la timpul prezent, asa cum era forumlata. Nu cum ar fi peste 20 de ani! Asa poate sa-mi cada peste 5 ani un ghiveci cu flori in cap sau ma duc la paine si ma calca masina peste 10 ani... hai sa fim seriosi!

Si chiar daca nu credeti, mai exista cupluri care se iubesc si care se respecta si pentru care fideliatea nu e doar o notiune abstracta ci o realitate.

Edit: Si nu, nu am 18 ani, nu sunt o idealista, am trecut prin niste relatii "nefericite" si stiu cum e si in partea "cealata". Acum, fiecare vorbeste din experientele proprii. A mea e una care ma determina sa spun DA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Da, bag ambele maini unde vreti voi.
Si apropo de antena aia de care spuneti: dar daca stau cu ea in priza il impiedica pe el cu ceva sa ma insele? Eventual o sa aflu mai repede adevarul dar asta nu inseamna ca nu s-ar fi intamplat oricum.
Sa fim sincere, vigilenta noastra nu face nici cat o ceapa degerata daca musiu' are ochii alunecosi.



---------------
Just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

pt prezent, da. Pt viitor nu bag mana niciunde nici pt mine, darmite pt altul.

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de

Mergi la inceput