nastrea prin cezariana

nastrea prin cezariana | Autor: simonik79

Link direct la acest mesaj

Eu vreau sa fac operatie de cezariana saptamana viitoare deoarece imi este teama de nasterea normala. In fine, nu asta este problema mea ci as dori sa stiu ce ,,tarif,, se practica pentru o astfel de interventie. Banuiesc ca preturile difera de la o localitate la alta. Eu sunt din braila, daca ar putea cineva sa-mi dea un raspuns cat mai urgent. Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Simonik, faci cum crezi, dar dupa 2 nasteri normale si o operatie de chist (seamana cu cezariana) pot sa-ti recomand cu caldura nasterea normala. Recuperarea e rapida, si chiar daca doare, totul trece in momentul in care iti vezi bb-ul. Insa dupa operatie va fi mult mai nasol, vei avea dureri mult mai mari decat la nasterea normala. Plus recuperarea va fi mult mai greoaie... si bb va avea nevoie de o mamica sanatoasa!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Simonik - preturile variaza, in functie de dr si de spital...io de exemplu am auzit si de 6 milioane, dar si de 15 mil, bani dati doar dr-ului, mai este anestezistul 1.5-3 mil, asistente si cica la neonatolog e dupa cum il intilnesti sau nu???? mai mult nu stiu sa-ti spun...pupici si nastere usoara...aporpo io tot cezariana o sa fac

Roxygeo25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Cred ca 5 mil. pt medicul ginecolog, 1 mil pt anestezist, 1 mil pt neonatolog sunt suficiente pt provincie. In Bucuresti sunt "tarife" mult mai mari.Si eu trebuie sa nasc vineri, tot prin cezariana si m-am interesat care sunt "tarifele" aici. Informatiile le am de la o prietena asistenta, asa ca sunt cat se poate de exacte.

mariavlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Simonik - nastere usoara si refacere si mai usoara!

imi cer scuze ca ma bag eu in subiectul tau dar as vrea sa o intreb pe Maricar cat a auzit ea ca se da pt bucuresti... Eu tre sa nasc prin cezariana dar peste 3.5 luni la Municipalsi nu mai sunt la curent cu astfel de informatii... Multumesc

Mamica de Iulia (06.02.2004) si 23(cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

150 EUR medic, 100/150 ron anestezist, 100 ron neonatolog...eventual o cafea la moasa...+ ceva pentru asistentele care asista la nastere...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Revin cu precizari pt Eimotto. Eu trebuia sa nasc la municipal, dar am renuntat in ultima luna. La medicul la care mergeam eu, prietenele dadusera undeva in jur de 200 de euro pt cezariana. Acum iti dai si tu seama ca tarifele astea difera in functie de spital si de medic, dar si de cat esti tu dispusa sa dai. Oricum, sunt convinsa ca majoritatea medicilor isi fac la fel de bine meseria si daca nu le bagi nimic in buzunar...Sau ma-nsel?

mariavlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Eu am dat 250 euro medic, 1.500.000 lei mana a doua, 1.500.000 anestezist , 1.000.000 neonatolog si cate 500.000 asistente

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"

PERLELE RUTICAI

www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE




Mergi la inceput