Vine barza?(34)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

ade ,imi pare rau pentru tine. Capul sus si mergi inainte cu incredere. O sa vina si BB, mai curand decat te astepti. Bine ca nu a trebuit sa treci prin experiente mai traumatizante si a fost mai usor.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Multzumesc, Lau, cred ca ai dreptate, chiar am avut noroc ca a fost destul de ushor... Dar mi-e cam greu sa accept si ma gandesc de ce tocmai mie?
Mama imi spune mereu si mie si sorei mele "de unde avetzi voi atatea probleme, ca eu am fost sanatoasa tun si am facut 3 copii fara nici macar sa ma gandesc?".

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Fetelor, inca o -uta : mirella76 a anuntat la "Endometru" ca tocmai a fost la medic si are 7 saptamani si 2 zile. Felicitari inca o data !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor , tocmai am aflat, sotul meu are varicocel. A fost azi la Iasi, e in Ro. pt. o saptamana. Trebuie operatie, poate prin martie sau aprilie o face. Stie careva daca dupa aceea pot ramane natural graviduta sau mai trebuie sa facem FIV, asa cum ne -a spus medicul aici ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Offf Ade...sincer imi pare rau.Sper ca peste nu mult timp sa ai un bebe de care sa te bucuri toata viata....sper asta sa se intample la toate fetele....sa va vedeti visul implinit si acela..de a fii mama. toate fetele.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piccolina spune:

Salutare la toata lumea....Sunt mai veche pe site, numai ca mi-am facut un alt cont....in schimb e prima data cand intru pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piccolina spune:

treaba e ca maine imi iau un test de sarcina sa vad daca "s-a prins" ceva si stau ca pe ghimpi....de sotul meu nici nu mai zic...abia asteapta sa fie tatic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Piccolina fac galerie sa fie cu ochisori. Cate zile ai de intarziere? Ai ceva simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

ade iubita, e normal sa te intrebi " de ce tocmai mie?", mai ales cum zicea si mama ta, ca pe vremuri nu aveau femeile atatea probleme in a face un copilas. Dar poate ca femeile din ziua de azi, sunt mai sensibile, mai stresate, iar toate astea au efect negativ asupra organismului, care in felul lui se "revolta" prin a nu functiona normal. Si eu m-am intrebat de multe ori, de ce alea care nu au nevoie sau care nu le pasa ce se intampla cu copii lor, au copii pe banda rulanta, " anul si carlanul" cum zice o vorba din popor....iar eu, ma chinui ca si voi, sa am un copilas de atata vreme....Pare nedrept...dar poate stie DD ce face.....Nu pot decat sa-ti urez sanatate si incredere (ma repet) ca totul va fi bine si pentru noi.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

quote:
Originally posted by Piccolina

treaba e ca maine imi iau un test de sarcina sa vad daca "s-a prins" ceva si stau ca pe ghimpi....de sotul meu nici nu mai zic...abia asteapta sa fie tatic


Piccolina, te asteptam cu II.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput