Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Petrecerea a iesit super. A fost in neam: noi 3 cu bunicul, bunica nr.3 si stra-matusa.
Raisa sa distrat la greu, a avut o placere teribila sa se dea cu "OZN" pe gresie ... era fantastica isi lua elan si apoi isi dadea drumul ... radea la greu.
Am incercat sa suflam in tort ... am suflat eu pana la urma ...
Am facut ceva poze, am probat cadourile ... si am plecat acasa franti de oboseala.
A doua zi am luat-o de la capat dar la noi acasa cu restul de neam: bunica nr. 1, unchiuletul, si moasa cu prietenul ... nasii nu au vrut sa vina ... asta este...
A 3-a zi din nou tot acasa dar cu unchiuletul si cu prietena unchiuletului...
Bunicii nr 2 nu au vrut sa serveasca sunt prea domni sa se deplaseze... sincer mai bine.

Ne-am distrat de minune.
O sa pun si poze ... cand mai pun mana pe PC.




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Raisa nu se mai trezeste noaptea decat daca pierde suzeta si nu o gaseste singura ... si atunci ii mai dau o gurita de ceai.
In rest nu se trezeste doar, eu stiu, sa aiba nasul infundat sau alte probleme de genul acesta.




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ilinca, Spiridusha fermecata -La multzi ani!

Tare ma bucur ca avem noi parteneri spiridusesti


Pana sa am apuc eu de scris ati terminat capitolul. F bine -am avut ce citi!

Giova- bine ai revenit cu fortze proaspete.
Am admirat o tona de poze si filmuletze- si am facut-o in mod ordonat, in timp, asa ca nimic nu mi-a scapat, chiar daca nu am mai apucat sa scriu.Ma rog, am cam uitat multe chestii imp ce aveam de comunicat. Imi amintesc eu pe pacurs.
Vb de masute de sticla. daca sunt de buna calitate, adica de sticla securizata( sau cum s-o chema) nu sunt cu mult mai periculoase decat o masutza obisnuite si tr luate ac masuri de protectie a colturilor. pb cu cele transparente este ce ei cand sunt in actiune nu prea le vad, efectiv. copilul abia dupa vreo 10 ani( daca mai tin eu minte exact varsta) are ac acuitate vizuala ca adultul. noi zicem ca sunt neatenti la trecerea de pietoni cand ei, de fapt, nu au inca vederea laterala bine dez si de asta nu obs masinile. revenind, la masutele de sticla....ca sa nu intre in ele pt ca nu le-au vazut cica tr gasita o sol care sa le faca vizibile pt ei. un scotch colorat pe margine, de ex.. varianta asta mi-au dat-o tantile de la cresha cand le-am intrebat..... ca si noi posedam una bucata masa smechera de sticla transparenta. ma rog, partea cu colturile e rez din fabrica ca e rotunda, iar alex o foloseste cu mare placere la genoflexiuni.

bee-nasol cu glezna. exista o singura mare solutie-cat mai mult repaus- cu amatoarea de mamaliguta-cam greu.

Anas- cred ca taticul tau a urmat ac scoala cu al meu. Eu sunt doar Ana (ma bucur ca e asa) pt ca in drum spre "declarat" cica a uitat al 2-lea nume (Maria- zicea mama) si nu l-a mai pus decat pe ala de care era sigur. aiurea- are o memorie extraordinara, dar era clar impotriva a 2 nume.

si alex e cam marait in ultimul timp si a fost si nitzel cam bulversat ca bunica lui l-a tot purtat in bratze si ce i-a mai placut. dar in dim asta dansa a plecat, asa ca s-a terminat distractia. oricum, ne-am amuzat teribil aseara ca dupa ce o mustruluisem noi ca am primit reclamatzii de la sandrine ca a inceput copilu sa miorlaie ca vrea in bratze cica ii tinea discurs moralizator: crezi ca esti smecher! gata! s-a terminat cu luatul in bratze. nu ma mai pacalesti tu pe mine. Iar Alex ii raspunde mirat: de ce? e clar ca raspunsul a fost o nimereala, dar asa s-a potrivit cu contextul si cu moaca pe care o facea ca ne-am umflat de ras.
L-am admirat pe Sebi cu spaghetele. Noi il lasam singur cu linguritza, dar numai cu mancaruri care stau bine in ea. Cand a sarbatorit 10 luni am facut prima incercare cu gris cu lapte si a mancat singur tot castronelul, eu l-am ajutat decat cu incarcatul lingurii. dupa.........a trebuit sa-l tinem o perioada la inmuiat in caditza ca se lipise ala peste tot, dar a mancat. ma rog, repetatm expeientza numai cand avem chef de baie prelungita. in rest, ne lupatam sa-i dam noi. si eu sunt de parere ca e bine sa-si bage ei mainile pana la cot in mancare ca numai asa invata sa manance repede.

Nu va mai facetzi griji cu inaltimea..... cica pe aia exacta o vom stii abia cand sunt masurati in picioare.pana atunci aproximam!

iar sunt cobza- am achizitionat un virus naspa: nas curgator, ochi cat cepele, dureri de articulatzii, etc. feriti-va ca l-am trimis in rom cu soacra-mea. Eu sunt o nora generoasa!

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Am pus ceva pozici si 2 filmulete.

Andiaroro dar chiar esti generoasa...




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

hello mamici,

sant la pag. 12 din cap. trecut, trebuie sa recuperez si scriu mai tarziu...am fost la vaccin, a facut 2 fiecare cu cate o intepatura....priorix si varilix....ultimul este contra varicelei....deocamdata Angelo este super bine, se joaca, mananca....nu a facut febra.... revin...pupici la toate-....

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Mai, dar stau si eu o data pe forum si nu mai intra nimeni ... pai daca este asa ... nu mai intru decat de 2 ori pe an!
Cautam un motiv pt a reveni pe aici dar se pare ca nu am...




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ursuoaico Ai nimerit si tu tocami acum! Adica cum nu ai motiv pentru a reveni?! Dar e si mormal sa mai existe si timpi morti, ca acum.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Io am reusit sa-l culc pe Tibi, am pus la foc cartofi ca asa mi s-a comandat de la mama, am curatat niste pipote si niste inimi de pui, dar de facut sa si le faca singuri ca doar nu-s bucatareasa lor.
La pranz fii-miu a papat putina supa de vita, spanac cu ou fiert si o cutie de iaurt milli, pe care din pacate l-a si varsat o parte cand a barcait. Bine ca a ramas spanacul la locul lui.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mai se vede ca s-au terminat cu sarbatorile. V-ati apucat serios de treaba pe aici...am de citit acuma, mi-a luat o gramada sa recuperez si ma chinui de o ora sa postez si eu ceva.
Ursoaico, cu placere. baga poze.
Ioano, spionezi vecinii? Haioasa treaba su buna intrebare.
Silvi, pupicei lui Alain cel cumintel.
Giova acum o sa ma uit si eu la poze, imediat ce reusesc sa-i iau cablul de net din mana Ioanei si sa ma reconectez...o sa o fac oricum atunci cand trimit mesajul asta.
Bumbito il vazui pe al tau Sebi cum papa spachete. Mortal. Fac si eu proba azi sa vad cum stie ea a manca paste. Zi-mi si mie ce inseamna cotoi care zici ca-l mananca singurel Sebi? pe aici cotoi se mai spune si la motan/pisoi.
Noi am tras deja o plimbarica pe ziua de azi, afara zici ca-i primavara. Din pacate n-am reusit s-o dreg pe Ioana la burtica doar din papa asa ca bagam incepand de azi si niste sumetrolim, ecoflorin si hidrasec. Dr. zice ca trei zile sa nu-i mai dau nici lapte, pai ce vrea sa-l chem pe el sa stea noaptea cu Ioana?
Mesajul asta l-am scris acum vreo 3 ore, nu prea mai este de actualitate dar Ioana a reusit sa-mi distruga conexiunea si a trebuit sa cer ajutor specializat..uff

daniela10w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am vebnit si noi de-afara. am stat aproape 2 ore.
I-am cumparat pentaximul de la farmacie si mi-a adormit pe drum. acum doarme imbracat in carucior, in casa. ce bine ca am lift si rampa de urcat in bloc, asa nu mi-am trezit copilul.
Ioana mortala faza. Mama a patit asa prin '90, cand si-a adus din America un tel. fara fir. Dar la noi a fost invers: au auzit-o altii la tv cum vb. cu cineva la tel. si au recunoscut-o..
Anasol acum ma uit la pozele lui David de la mot.
Ursu bine ai revenit si tu. Acum itit admir printesa.Este o dulce de fetita.
Ana de france la Alexandre cel frumos.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006) poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3),
Marco la 1 an

Mergi la inceput