PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihatocae spune:

Apuc si eu pe scurt sa:

-urez LA MULTI ANI !!! sarbatoritilor de azi
-multumesc pt sustinere. Asa dor mi-a fost azi de puiul meu toata ziua, la job.
-va anunt ca Luca al meu iar se trezeste sa pape si la 3 noaptea si la 5.30 si apoi la 8. Dar acum se scoala mama sa-i dea, ca eu merg la "acelasi" job de care va scriam mai sus. Deci papa la 21.45, la 3, la 5.30 si apoi pe la 8.30 (la 30 min dupa ce sa- trezit). Credeti ca e ok?

Mihaela, mama lui Luca


www.rapidisti.ro/index/A_sustinut_Rapidul_la_numai_15_s.html" target="_blank">Luca rapidistul
5luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ae937687e34549cca3e96&source=browse" target="_blank">Filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatocae spune:

Aaaa, si inca ceva....CONSI, ziua mea este in 11 iunie.

Mihaela, mama lui Luca


www.rapidisti.ro/index/A_sustinut_Rapidul_la_numai_15_s.html" target="_blank">Luca rapidistul
5luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ae937687e34549cca3e96&source=browse" target="_blank">Filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

quote:
Originally posted by dariana

Dar al meu nu sta nicicum cateva minute, doar in bratze, e tare sclifosit, nu stiu ce o sa ma fac, dar cred ca o sa recurgem la metoda lasatului sa planga, facem program de plans ca nu mai pot tot asa non stop, nici la wc nu ma lasa sa ma duc, ma termina!


Esti colega mea de suferinta. Si eu ma gandesc din ce in ce mai serios la varianta cu lasatul sa planga. Clara nu vrea neaparat in brate, dar problema este ca nu vrea sub nici o forma sa stea singura. De cele mai multe ori nu e suficient nici faptul ca sunt in preajma. Trebuie sa prestez serios cu maimutareli, sunete de tot soiul, cantecele, poezioare s.a.m.d. Daca nu iau masuri curand, o sa ajung cu nervii la pamant.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Am modificat singurica la dintzishorii lu' fiica-mea in listuta. Sper ca nu se supara nimeni.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Va salut si eu la un nou capitol.
Sambata Eric a spus TATA si azi a spus MAMA. Evident ca suntem super incantati. La aceiasi varsta a inceput si Eduard, doar ca el a zis prima data mama.
Dinti inca nu avem dar cred ca mult nu mai e. Face bale toata ziua,isi roade mainile si e super marait.
Sta aproape singur in fundulet dar deocamdata nu are nici o intentie de a o lua de-a busilea. Si statul pe burta nu e una din preocuparile lui favorite.
Va pup pe toate si toate piersicutele si sa fiti convinse ca va citesc in fiecare zi dar greu apuc sa si scriu...stiti voi de ce...


Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Nu ma faceti sa plang fetelor!Mi-am lasat iubitica la mama de o saptamana si sunt terminata de dorul ei.Am fost de doua ori la ea dar numai cateva ore si inrest vorbim la telefon de 4-5 ori pe zi.Eu ii vorbesc si ea gangureste!OFF!de-abia astept sa mergem maine sa o vedem!Cand ma gandesc ca eu nu o sa-i vad cele mai multe din "primele" ei gesturi...Dar asta e viata!

Busra este sufletzelul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Tweety, exact, nu neaparat in bratze mereu, dar sa ma joc macar cu el si daca se plictiseste pana la urma se linisteste ori in bratze ori plimbat cu carutzul prin casa.O sa facem clubul obositelor

mada, cum a fost supa?

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

pupici la mamici si bebici
La multe lunute sarbatorizilor !
Ioana81 ca te gandesti la noi!Ma bucur ca Vladi nu mai e Osama si parerea mea e ca papa f bine.Ce sa ti povestesc nu sunt genul care sa ma plang dar m a cam ajuns oboseala.Chiar azi m am carat cu o oala de supa la mama noroc ca sta aproape.Se simte bine atat cat se poate dupa (inca) o operatie.Ari papa mult mai bine decand ii dau milumil si marul cu branzica si cerealele le devoreaza.sa vedem cu supa cum o sa fie.in rest da toata ziua din maini si din picioare are o energie ...parca vrea sa zboare.
mai nou si sotul e cam bolnav sper sa nu fie gripa ca o i au razna.
ma duk sa fac o baie ca merit! a fost infernal azi
andreea25 +ariana-irina (04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

maryon daca bianca ar lua bine in greutate nu m-as mai stresa
dar ea a luat intr-o luna si 5 zile doar 300 g si ar fi trebuit sa ia 500 g doar intr-o luna si inca ceva in cele 5 zile.
iar dr pediatra cat si dr de familie mi-au zis sa ii bag exact asa dimineata cateva lingurite de suc, pranz supa sau piure si seara cereale
supa cat de mare este la voi? va rog sa nu va enervati pe mine dar vreau sa stiu cati ml de supa le dati?
eu inca alaptez si m-au pus sa o diversific inca de la 4 luni-probabil era ceva in neregula de atunci pentru ca ambele drite mi-au spus acelasi lucru
bianca cred ca papa la fel ca darius laptele...fff putin si 4 sau 5 ore nu mai vrea nimic
dar vad din ceea ce ai scris tu ca darius papa la 5 ore sau asa vrei sa ii dai tu
inseamna ca eu ma crizez degeaba ca mananca rar la 4 ore...de fapt..sunt justificata pt ca nu papa suficient ... ooooofff


inca o intrebare: daca cerealele hulana sunt cu lapte pot sa mai pun eu lapte in ele ca le faceam cu apa dar ma gandesc sa ma mulg

voi aveti probleme de-astea? ma gandesc ca oi fi eu prea stresata

scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

quote:
Originally posted by adelapop

maryon daca bianca ar lua bine in greutate nu m-as mai stresa
dar ea a luat intr-o luna si 5 zile doar 300 g si ar fi trebuit sa ia 500 g doar intr-o luna si inca ceva in cele 5 zile.
iar dr pediatra cat si dr de familie mi-au zis sa ii bag exact asa dimineata cateva lingurite de suc, pranz supa sau piure si seara cereale
supa cat de mare este la voi? va rog sa nu va enervati pe mine dar vreau sa stiu cati ml de supa le dati?
eu inca alaptez si m-au pus sa o diversific inca de la 4 luni-probabil era ceva in neregula de atunci pentru ca ambele drite mi-au spus acelasi lucru
bianca cred ca papa la fel ca darius laptele...fff putin si 4 sau 5 ore nu mai vrea nimic
dar vad din ceea ce ai scris tu ca darius papa la 5 ore sau asa vrei sa ii dai tu
inseamna ca eu ma crizez degeaba ca mananca rar la 4 ore...de fapt..sunt justificata pt ca nu papa suficient ... ooooofff


inca o intrebare: daca cerealele hulana sunt cu lapte pot sa mai pun eu lapte in ele ca le faceam cu apa dar ma gandesc sa ma mulg

voi aveti probleme de-astea? ma gandesc ca oi fi eu prea stresata

scumpei Bianca Maria



Referitor la aportul de greutate ai dreptate, dar eu iti spuneam asa pt ca si eu m-am stresat cu bebe al meu cand avea 2 - 3 luni pana mi s-a stricat cantarul si nu mai stiu cate kg are acum.
O sa merg la vaccin si il va catari si masura.

Vad multi bebei de aceeasi varsta cu Darius dolofani si mari.
Al meu este slabut, dar asa suntem si noi.
Dar tu cate kg spuneai ca are Bianca?
Daca este un copil vioi eu cred ca este in regula.

Si eu ii dadeam la 4 ore, dar nu papa bine. Asa ca am schimbat orarul la 5 ore, ii dau mai multa papica la o masa.

Eu spun ca daca cerealele contin lapte fa-le numai cu apa.
Tu vrei sa ii dai cu laptele tau, dar laptele tau da-il asa (macar de sete).

Nu te mai stresa, eu cred ca ea papa suficient. Este vioaie? Se simte bine? Cum iese cu scaunele?
Daca nu ai motive de ingrijorare din punctele astea de vedere, nu te stresa.

Varsta Darius: http://b1.lilypie.com/aQySp2.png

Poze:
http://new.photos.yahoo.com/maryion_71/album/576460762381149389

Pozici mai noi:
http://new.photos.yahoo.com/maryion_71/album/576460762383326992


Mary mama lui Darius-Theodor nascut pe 14 iulie 2006

Mergi la inceput