Laparoscopie si histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Multumesc tuturor pt raspunsuri.
Astept sa vad daca a facut cineva laparoscopie cu histeroscopie in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Stiu si eu de la Ariana ca va face histerografie cu dr. T. De acum laparo se va putea face impreuna cu histerografia ( daca este cazul) deoarece dl. dr. a primit un aparat performant din U.S.A pe care il astepta demult...de aceea pana acum nu putea face histerografia in timpul laparoscopiei.Vali va "beneficia" de aceste proceduri deodata...desi eu sper sa nu ajunga pana acolo...
Pitzirica30 eu voi face FIV cu dr.T si mie luna trecuta mi-a spus ca vom face procedura FIV la Sabyc. Stii tu sigur ca s-a razgandit???Ca va face la Elias???Ti-a spus el?Eu am sa vorbesc detaliat cu dansul zilele urmatoare si ma voi elucida, pana atunci...m-ai pus pe ganduri, mie imi convenea la Sabyc deoarece am auzit ca acolo sunt conditii foarte bune.

Avalon bafta multa, se poate ceea ce doresti tu, iti doresc sa faci alegerea cea mai buna si visul tau sa se implineasca!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Hai mai, fetelor, chiar nu a facut nimeni laparo+histero???

Eu am cautat in arhiva si am gasit ceva... la Giulesti ar fi facut cineva prin 2004... la Elias pana acum nu, oricum eu am scris un mail dr.Tutunaru in legatura cu asta. Eu m-am hotarat sa nu trec la urmatorul FIV fara sa fac aceste proceduri, vreau sa elimin absolut orice incertitudine, orice ar putea justifica esecul meu.

Kora, iti multumesc mult si iti doresc ca entuziasmul tau sa aiba rezultatul dorit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bravo Avalon, asa te vreau. Ia taurul de coarne si nu te duce la FIV pana nu straluceste totul. fata curajoasa.
A... si sa stii ca vreau si eu pe amandoua si dc afli ceva sa-mi spui si mie .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Avalon multumesc mult, fara entuziasm, optimism si speranta ce ne-am face?Despre e-mail la dr T pot sa iti spun ca nici pe site-ul lui nu mai raspunde de multa vreme la intrebari, cred ca e supraaglomerat...cel mai bine ar fi sa te programezi la dansul la cabinet sau sa il cauti deimineata la Elias, asa ai putea avea un raspuns concret. Pupici si mult succes!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Avalon,

Am si eu o intrebare off topic. Ziceai ca ai cautat in arhiva. Unde e arhiva? Ca eu mi-s mai noua pe site-ul DC si nu stiu unde e. Si tare ma intereseaza cateva subiecte pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Gudinde, e usor: pe pagina de start a forumului in dreptul fiecarei sectiuni este un A mare cu galben, daca dai click pe el intri in arhiva sectiunii respective (cum ar fi la Asteptand un ingeras...).
Daca te intereseaza un anume subiect ( sa zicem histeroscopie) poti da pe optiunea CAUTARE din stanga, unde este meniul (acolo unde sunt si Mesajele private sau Subiecte active), introduci cuvantul/cuvintele care te intereseaza si ti se afiseaza toate subiectele in care s-au folosit cuvintele cautate. Exista acolo la cautare si o optiune pt subiecte arhivate, poti bifa acea optiune pentru a vedea mesaje mai vechi.
Daca de exemplu iti aduci aminte ca un membru al forumului a postat ceva care te intereseaza si vrei sa citesti, poti introduce numele acestuia (nickul) in plus la cautare si iti vor apare numai subiectele la care a postat acel membru.

Miki, foarte curand iti voi da toate detaliile. La inceputul lunii februarie vei avea un raport complet, stii ca nu-mi scapa nimic! Cand intri pe mess da un semn ca am sa-ti spun ceva care te intereseaza

KoraPop, ai dreptate, nu m-am gandit... eu sunt blonda... Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Avalon:Cine ti-a zis tie k histeroscopia e dureroasa? poate a confundat-o cu histersalpinografia(HSG). nu e dureroasa deloc. Esti anesteziata(adormita) totalsi nu simti nimic.Eu cred k nu se poate fsace laparo si histero in acelasi timp.eu am facut 3 histero si o laparo.Laparo cu tutunaru, si pt histeroscopii m-a trimis la Polizu. Dc se putea cred k imifacea el toate investigatiile, nu?
Intai fusesem la polizu si mi-au facut histero, dar mi-au zis k tb si laparo, k sa vada si exteriorul uterului.Apoi am mers la Tutu am facut laparo, dar doar diagnostica pt k ce aveam eu se rezolva prin histero.Inapoi la polizu-histero operatorie(rezecare de sept uterin).Si apoi inca odata histero k sa vada ce facusein urma interventiei.Si toata povestea asta in 3 luni...ian-febr-mart.Si in martie iar in dec

Madalina +Darius Cristian 3 sapt+

poze Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by Avalon

Gudinde, e usor: pe pagina de start a forumului in dreptul fiecarei sectiuni este un A mare cu galben, daca dai click pe el intri in arhiva sectiunii respective (cum ar fi la Asteptand un ingeras...).
Daca te intereseaza un anume subiect ( sa zicem histeroscopie) poti da pe optiunea CAUTARE din stanga, unde este meniul (acolo unde sunt si Mesajele private sau Subiecte active), introduci cuvantul/cuvintele care te intereseaza si ti se afiseaza toate subiectele in care s-au folosit cuvintele cautate. Exista acolo la cautare si o optiune pt subiecte arhivate, poti bifa acea optiune pentru a vedea mesaje mai vechi.
Daca de exemplu iti aduci aminte ca un membru al forumului a postat ceva care te intereseaza si vrei sa citesti, poti introduce numele acestuia (nickul) in plus la cautare si iti vor apare numai subiectele la care a postat acel membru.



Sar'na mult de info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Avalon nu ai pt ce draguta ,ce ai hotarat pana la urma?
Madaluta sanatate tie si puiului tau!Ce spui tu este adevarat,dar tine de trecut, de atunci dr. T a evoluat...dupa cum il stii nu ii place sa stagneze,acu' face si laparo+histerografie in acelasi timp pt ca "are cu ce" ( adica aparatura necesara), s-a apucat si de GIFT si FIV desi in trecut se tot specializa prin strainataturi si era doar un vis acu' e realitate... mamica fericita!

Cine nu ma crede, sa il intrebe direct pe dansul, mi se pare cea mai buna solutie pt a elicida misterul...

Kora

Mergi la inceput