Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Moni, distractie placuta cu Anda cretzulinul si spiridusa din partea mea.
Silvi, lectura placuta, ma mir ca ai nervi, defapt se vede pe tine ca esti o persoana calma ...nu ca mine. Eu as innebuni sa stau singura cu Dani, cred ca mi-as lua campii si sincer nu as rezista.
Am pus 5 poze in albumul nostru cu finul meu, are 8.5 luni si 9 kg...ieri va ziceam de el dar nu stiam exact cate kg are. pt ca sa fac pozele astea mi-am bagat eu pozele mele in calc si acum nu le mai am

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Any, eu vreau sa le stiu pe toate, asha sunt eu curioasa din fire
Inca ceva...fetele care au facut tortul spiridus sa imi spuna si mie ce cratitza au folosit ca maine vreau sa il fac ca s-au anuntzat musafiri. Acolo scrie ca dupa ce se amesteca compozitia 1+2+3+4 se pune intr-o cratitza fructe....dar cat de mare sa fie cratitza?? de cati litri? 3,4????

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Inca ceva ...intreb si eu...
Prietena mea a constatat azi ca dintii lui Dani nu sunt atat de mari ca ai copilului ei, adica nu au crescut asha de mult, cu toate ca lui Dani i-au iesit dintii cu o luna mai repede.
Care e explicatia oare??? Sincer ma depaseste si am un cui in cap acum...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Bianca...cred ca ai un tzarus in cap..nu un cui.
Lasa mai copilu sa se dezvolte in ritmul lui...Si eu eram zapacita ca la 11 luni ioana nu are decit 2 dinti si nici aia pe intregul iesiti. Cei de sus or sa iasa acusi...Nu te stresa degeaba.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

No...ati plecat toate? Am ramas singura pe aici???
Trimiteti-ma sa ma apuc sa invatz ceva daca tot stau degeaba
Any, initial m-am gandit sa nu fie vorba de lipsa de calciu, dar nu cred ca are legatura. Dani ia oricum 10 zile pe luna calciu ca i-au iesit prost analizele pe la 9 luni, si pana la 1 an trebuie sa ia. Apoi vedem.
La mine e tare mare concurentza din pacate...care are si care nu are, care stie si care nu stie. E prietena mea din clasa a 9 a, ea e una din nasele lui Dani, eu sunt nasa la copilul ei. Asha ne-am inteles de mici si asha a ramas.
Al meu s-a intors la 5 luni, al ei la 2.5, eu l-am pus pe Dani in fund la 6 luni, al ei statea bine la 6 luni, Dani s-a ridicat prima oara la aproape 10 luni, al ei acum la 8.5. Mai discutam noi dar se vede clar ca este concurentza (adica se simte cu toate ca nu recunoaste nimeni) cu toate ca nu ar trebui pt ca nu putem controla viata copiilor nostrii.
in fine....

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

Gata Bianca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

In seara asta nu mai fac nicio modificare. Desigur, cine vrea sa-si completeze datele sa spuna, dar de abia maine schimb ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Multumesc bebeianfeb.
O sa aflu eu pana la urma cine esti ca nu ma rabd ca sa nu stiuAny cumva?
Ia ziceti cu torul ala si cu oala ca dimineatza vreau sa il fac.
Ma mir ca Moni nu a intrat sa ne zica ca are musafiri sau nu

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme Craciun 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Eu nu-s sigur bebeianfeb ca nu le am asa cu organizarea unui forum cum o face bebeianfeb. Uite a si schimbat data.

bianca si eu mai vad mamici in oras cu copii de virsta ioanei sau chiar mai mici care merg bine...dar nu imi fac probleme. Si concurenta stiu ca se simte.."copilul meu face asta..' "dar al meu face Si asta!!!" Mame denaturate suntem.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Eu ma duc la culcare!

AAA.. sa nu uit..eu chiar NU vreau sa aflu cine e bebeianfeb.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput