Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

La multi ani mamicii Bubu si feciorasului ei!
Let the parties begin!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

La multi ani!
La multi ani si pt Vlad Ionut ( bubu) si sa cresti mare!.Bubu uite o ca ai intrebat de noi!
Stiu ca scriu rar dar incerc si nu reusesc...acum stau sa adoarma Raisa si poate reusesc macar un msj sa scriu....
Reinoiesc urarile de la multi ani tuturor si sa ne dea Doamne un an bun,cat mai bun.
Bdana, si noi la fel codasi la olita.De fapt nu vrea deloc sa stea pe olita.Daca o las fara pampers nu face pana nu il pun ,deci are control....nu vrea fara el sa faca deloc...daca o las pana nu se mai poate tine,plange,strange picioarele si tipa "zsu",adica "pampersu"
Eu crde ca nu e pregatita.Am sa incerc sa i iau alta olita poate o atrage altfel...daca nu poate la cresa,daca nu la vara.....asta e.
Fetele care incepeti serviciul va invidiez putin....eu mai am de stat 2 ani...parca nici nu mai stiu sa vb....
Cresa o vom incepe si noi prin martie,sa mai treca racelile si sa creasca bb 2 putin ,in caz ca raceste si el macar sa fie putin mai mare.....
In rest suntem bine.Raisa se intelege cu bb bine,il iubeste mult...chiar acum am venit de la niste prieteni si tati a ramas acolo cu bb si pe strada i-am zis ca il las la ei...a inceput sa planga dupa el.Bine ca uitat repede de el
Mai are cateva accese de gelozie cand ii dau sa suga,dar vine si ea in pat langa mine,se face ca suge sau atunci vb cu ea ceva ce o atrage si parca mai uita....Oricum daca ies cu bb in marsupui vrea si ea in brate,daca e in carut vrea si ea in carut.Daca ii arat o jucarie atunci si ea vrea sa se joace cu ea.Chestia cu jucariile le face cu toti copii,ce are altcineva acel lucru il vrea si ea....Dar pe ansamblu e bine.Asa ca fetele cu bb 2,inceputul e mai greu ,incet,incet se calmeaza lucrurile.sau ne obisnuim noi cu ele
Tot din cauza de bb2 acum stam cu ea sa adoarma,cand de fapt adormea singura...asta e,o sa o dezvatam noi,bine ca inca doarmne in patut si nu cu noi.
Si realizarea noastra de anul acesta,(fara bb care oricum nu se compara)am reusit chiar de craciun sa semnam actele la casa,avem apartament cu 4 camere,bineinteles prin credit dar macar am reusit.Vom fi datori 30 ani...,e groaznic sa depinzi de banci si rate dar in cazul nostru nu aveam alta posibilitate de un apartament mai mare.
As mai povesti la infinit de Raisa,e minunata ,e o varsta deosebita acum,prin orice lucru ne face sa zambim,cum vb,cum se alinta,danseaza,canta,se joaca...e minunata abia astept sa creasa si Cosmin ....care ede altfel a inceput sa zambeasca la ea,rade...creste si e un grasun.Cu operatia a fost bine,eu inca am ceva fluturi ca ar mai avea cate cava,dar incerc sa nu ma gandesc,astept sa mai creasca si voi face un control amanuntit.
Sper ca nu am deranjat cu acest msj imens,daca scriu rar am si multe de povestit.Tare as vrea sa scriu zilnic dar nu reusesc,abia deschid sa va citesc...mai nou toata ziua raisa se uita la alba ca zapada...o stie pe de rost...tipa inainte de a tipa pasarelele...
gata pe azi !
Un an nou bun cu serviciul pe care vi-l doriti,adaptare usoara la cresa si fara prea multe raceli!
Va pup si o zi buna!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Alipiticot, cat v-a costat apartamentul?

Bubu, cum a fost petrecerea?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mamicutelor dragi, va multumesc din suflet pt. urari! A fost o petrecere tare frumoasa, piticii au fost cumintei, nu ne-au zapacit! Tortul a fost f. bun, fingersul nu prea s-a inmuiat cum trebuie...trebuia mai multa frisca, dar a fost bun la gust.
Kris, eu am ramas cu gandul la Bia, e o dulceata de fata, cumintica foc!
Simona, si Vladutu tau e linistit, dar mai baietel. Imi place de el ca e micut si blondin! Aaa, sa-i spui lui tati ca a facut cafeaua tare buna! Am baut-o dupa ce ati plecat.

Imi pare tare bine ca ne-am cunoscut! Si sper ca v-ati simtit bine la noi!

Revin cu poze!




Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Alipiticot, sa-l stapaniti sanatosi! Ce frumos povestesti tu de copii! poate mai imi fac si eu curaj de bb2...acum ma gandesc numai ca incep maine serviciul!
Am vrut sa dorm si eu o ora acum si nu pot de ganduri...

Crinuta, iti trimit mail-ul, dar cand mai am timp sa intru sa ma prostesc pe site. Colorantii sunt super, o sa-mi fac drum la Wilton sa-mi iau si eu. Mersi mult ca mi i-ai dat, acum trebuie sa te cinstesc!

Coraly, uitasem ca tu te duci 4 ore. Si pt. mine ar fi ideal, dar nu pot...eu vreau sa avansez putin, nu sa dau inapoi...o sa-mi fie greu...of, of.

BDana, asa sa fie, cum zici tu, sa ne adaptam mai repede cu serviciul. I-am luat si eu lui Vlad casuta ca a ta, i-am montat-o acum si i-am pus-o la el in camera, cand se trezeste va avea o surpriza. sunt curioasa daca se va juca in ea si sa nu se plictiseasca repede de ea.

Patricia, bafta multa la cresa, Doamne Ajuta sa fie sanatoasa!

Si acum
Poze party



PS: Vlad a pupacit toate fetele



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, ramane sa ne vedem sa ne cinstim, asa cum zici tu, mai ales ca ti-am spus ca ne luam revansa.


Ma bucur ca v-ati distrat. Acum ma uit la poze.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Alipiticot sa stapaniti sanatosi apartamentul. Cat despre rate, daca sunteti sanatosi voi si copiii si exista armonie, le veti duce pe toate, incet, incet. In alta ordine de idei, eu i-am cumparat lui Cristi si o alta olita, ca poate era prima incomoda dar se vede treaba ca nu asta era motivul ptr care nu vrea sa stea pe ea si sa o foloseasca la ceea e trebuie.


Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Bubu se vede ca v-ati distrat de minune. Inca odata urari de bine de la Constanta ptr Vladut si mamica lui frumoasa. Iar tortul ti-a iesit foarte bine. Felicitari ptr munca si imaginatie. Cat despre casutza, Cristi se refugiaza de multe ori pe zi in ea si-si face de lucru...nu ptr mult timp, ce-i drept. Propietarul casutei voastre sa o stapaneasca sanatos. Aaaa si urmarind pozele am vazut ce pupacios mic aveti voi acolo

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahaha Dana, si eu i-am cumparat lui Rayan inca o olita ( ar fi a treia cu cea din Saudi), cu jucarii, maner, si desi sta pe ea, se joaca, inca nu face.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

la multi ani vladut,sa fii sanatos si sa le aduci parintilor numai bucurii.bubu,sa ti traiasca baiatul si sa fiti fericiti!

Mergi la inceput