Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

LA MULTI ANI !!! Sa fiti sanatoase si voi si copilasii vostri, sa creasca mari si voinici si sa fie sanatosi.

Mai cu intarziere anul asta, multumesc mult pentru felicitari Oana, imi pare tare rau ca nu am putut intra in vacanta, dar am fost si eu si Simona racite rau, cu temperatura mare, dureri de cap etc. In dimineata de Ajun avea Simona temperatura 40, cum n-a mai avut ea niciodata.

Tomasa, da-mi si mie te rog reteta succesului pentru facut la olita, eu nu mai stiu cum s-o conving pe-a mea. Statea pana acum si mai facea un caca, dar in ultima vreme cand vede olita fuge. Incepe deja sa-mi fie rusine ca n-am dezvatat-o pana acum de scutece.

Va pup si sper sa vorbim mai des anul asta.

Andrutza si Simonica ei draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Shobo, eu la mag Z de pe Victoriei nu am vazut fasuri cosmonaut, erau doar geci, deci n-ai pierdut nimic. Despre caldura din cresa, din pacate e valabila si la cele de stat. Idem si pt scosul afara iarna. Aspectul 1 nu ai clar cum sa-l schimbi-poti doar sa le zici sa-l imbrace cu maneca scurta, iar la 2, vei face cu el o plimbarica pe afara dupa programul de cresa, eventual si una scurta dimineata daca ai timp. Eu sper ca in martie cand va merge M, sa nu mai fie asa de cald inauntru si desigur atunci vor iesi cateva ore in curticica. N-am inteles de ce cauti neaparat o cresa privata? Ce preturi aveau cele pe care le-ai vazut?
Bubu, am inteles. La mine bona ii gateste lui M, dar probabil ca acelasi lucru nu l-ar putea face si socrul tau.
Aseara l-am gasit pe M extrem de vesel, cum am intrat pe usa mi-a spus "a facut kk la oitza"! Va dati seama cat m-am bucurat. A venit si m-a pupat pe gura, caci bona i-a inventat o poezie:
"Hai, fa kk la olita
Ca sa te pup pe gurita"
Patricia, ma bucur mult ca ai gasit ceea ce vroiai la mag Z.
Ubi, nici M nu doarme invelit, insa il culc cu un body pe el si o bluzita cu pantaloni deasupra. Peste noapte ma mai duc si-l invelesc, caci daca e adormit nu simte cand ii pun paturica.
Amo, sa stii ca bebelina a inceput sa miste zilele astea! Spre dimineata m-a auzit tati ca scanceam prin somn si a pus mana pe burtica. Pe urma mi-a zis ca "gagica" lui era activa in burtica si ca de aia nu dormeam eu linistita.
Amaya, ma bucur nespus sa aud ca si tu esti ok, dar din pacate eu am luat cam multe kg, deja cam cat ai acumulat tu pana acum. Ma simt greoaie si ma deranjeaza durerile lombare. Una peste alta, sarcina asta mi se pare mai grea din acest pct de vedere. E super ca te-ai impacat cu soacra, mai ales ca primul pas a fost facut de ea! Macar a incercat sa-ti spuna ca e dispusa sa te ajute cu copiii? Sau nu vrei tu? Apropo de buzele bebelinei, cred ca e o deformare a ecografului. Imi amintesc ca si la Matei la fel se vedea, insa dupa ce s-a nascut buzele erau absolut normale ca dimensiune. Iti doresc oricum sa semene la fizionomie cu tine, pt ca asta iti doresti. Eu daca stau bine si ma gandesc, parca as vrea ca si fata mea sa fie blonda/shatena ca M si sotul meu, nu bruneta ca mine, caci e cam pacatos sa aiba pilozitati evidente.
Tomasa, saru-mana pt raspunsuri. Chiar ca a fost super-buna oferta de la Auchan. Despre clubul cu pricina n-am auzit, insa mi se pare dragut interiorul. Ai idee cat costa un party acolo? Hihi, m-am distrat copios cu dialogul dintre tine si Tudor. Imi inchipui ce fatza ciudata a facut la ult intrebare! Pupici pt Tudor cel vorbaretz!
Andrutza, bine ai revenit in grupul nostru. Te rugam sa scrii mai des. Succes cu olitza, trebuie rabdare. Si noi ne straduim sa facem ceva, nu doar sa stam pe ea.

Fetele, am noutati de la Adita. Sa pare ca va naste sapt viitoare prin cezariana. Cool, nu?


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 19s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Tomasa, e de coma Tudor, haios foc. Abia astept sa spuna si baiatul meu atatea. Dar parca vad ca atunci toata lumea o sa-l alinte si mai rau fiindca acum doar daca scoate un sunet nou asemanator unui cuvant si e luat pe sus si felicitat si pupat in fund. Sa vedeti cat e coada la usa lui la pupat seara inainte de nani (da, la noi e casa plina de prieteni aproape zilnic). Asta e daca n-avem prieteni cu copii ii strica pe ai nostrii .

Liviana, imi pare rau ca ai dureri de spate dar macar sunt trecatoare, nu? Cu kilogramele as vrea sa va pot impartasi secretul "cum sa mananci ca spartul si sa nu pui un gram" insa nici eu nu-l stiu. Probabil genetica e de vina (si la mama ambele sarcini s-au manifestat exact ca la mine in privinta kilogramelor si pana si ordinea copiilor a fost aceeasi, mai intai baiat apoi fata).
Cu soacra eu am mai avut tentative in trecut insa m-a tot dezamagit dar acum sper sa tina fiindca este prima data cand i-am varsat tot oful si tot ce am avut pe suflet si prima data cand am vazut clar cat de rau ii pare ca a creat situatia asta.
Intradevar s-a oferit sa-l ia pe Andrei la ea cand voi naste eu insa i-am multumit si am refuzat-o deoarece, pe langa faptul ca nu as putea sta fara el o perioada mai lunga (cred ca cele 3 zile in spital vor fi chinuitoare pentru mine oricum), eu si soacra avem pareri diferite despre educatia copiilor, dar si acesta este un subiect pe care l-am clarificat cu ea. Ar fi si pacat sa strice altul intr-o saptamana ceea ce am reusit sa obtinem, doar eu cu sotul, parinti fara experienta, in doi ani, dupa atatea zile si nopti de framantari pentru a gasi solutiile cele mai bune. Macar asa stim ca daca este ceva gresit in educatia lui atunci este numai si numai greseala noastra. Sper sa nu par rea!?!

Adita, mamica noastra eroina, nastere usoara! Te asteptam cu vesti si poze!

Oana 35+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, nici n-ai vazut ca te-am visat

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Amaya, as minti sa zic ca durerile de spate sunt permanente. Cel mai mult ma deranjeaza cand sunt in poz orizontala si cateodata cand amortesc de la prea mult stat pe scaun. Asta e, sper totusi ca mai tarziu sa pot merge la gimnastica speciala. Cat despre relatia cu soacra, e bine sa ai ca rezerva o persoana care sa se ocupe de baiat in caz ca tu nu o vei putea-o face. Nici eu nu sunt f. fericita cu socra mea, insa de bine de rau mai exista cineva la care pot apela in caz de nevoie. Daca tot ai clarificat niste aspecte cu ea, eu cred ca ar trebui sa respecte si regulile tale pe perioada cat ii va acorda ingrijire lui Andrei.
Shobo, tu stii cumva daca Cerasela mai tine cursurile de kineto? Ce varsta are baietelul ei acum?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 19s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

38

Mergi la inceput