Cirese de Mai Iunie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Cine a petrecut Revelionul la fundu' ciresei lor, acasa, sa ridice doua codite obosite de cireasa in sus(pardon, doua degetele!)

Bine v-am regasit in 2007!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

uite doua codite obosite.. io, cu fundu'cireshei..

Scumpele mele, va doresc un an exact asa cum il visam, va doresc sa ajungeti pe 31 decembrie si sa va minunati ca 2007 a fost "si mai" decat 2006, lucru ce mie imi pare inca greu de crezut! dar se poate.

sa aveti un an plin de minunatii, de cuvinte, de gesturi, de genunchi juliti, de dezordine facuta cu jucarii, de haine patate cu fructe, de brate deschise si de cate o trezire de noapte (odata, de doua ori pe luna, e suficient!), doar ca sa va minunati inca odata ce desavarsire doarme in patutul de langa voi..

sa avem tihna si echilibru in jur, sa ne putem concentra la cea mai importanta treaba din lume: cresterea copilului nostru cel perfect!

va imbratisez si ma bucur peste poate ca existati!!
La multi ani!


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

citat la semnatura nu mai am, da' caut unu nou si dashtept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Si Victor a stat treaz pana la 1, dar a fost un cuminte.Mai greu a fost la culcare caci ar mai fi vrut sa stea.



Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

Cine a petrecut Revelionul la fundu' ciresei lor, acasa, sa ridice doua codite obosite de cireasa in sus(pardon, doua degetele!)

Bine v-am regasit in 2007!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006




Si eu...si eu!Si a cam stat treaz cupilu meu!a dormit profund de la 6 juma cand am ajuns acasa pana la 9 juma si acum,dupa o noapte aproape nedormita pt el,are o energie...si eu nu mai pot de somnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Luana, frumoasa urarea ta!!
Arabela, si al meu s-a dus cu greu la culcare, fortat fiind de subsemnata. Pe la 11.00 insa a adormit. La 12 noaptea dormea "imprastiat", cu un picior la apus si unul la rasarit.. adica unul spre Cami si Soficu, care asteptau sa petreaca revelionul, si unul spre Virgi cu Luana, care deja o facusera
Danapuiulet, pai lasa-l in patut sa se desfasoare si tu trage un ...puiulet de somnic!

Bine am intrat in UE Se scumpesc alimentele de baza.. btw, salariile vor fi la nivelul celorlalte douaj' de tari din UE peste aproximativ ...20 ani!
Cica 1000 dde romani au trecut granita la unguri doar cu buletinu'... cum, fara nici un ban la ei? Glumeam... S-au dus sa bea o cafea la unguri. Probabil la OMV-ul de la ei... ca la noi e mai ieftina... docamdata!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriella spune:

Si eu! Puiul meu a dormit de aseara de la 8 pana la 10:30 si pana azi dimineata la 4:10 a tot facut ture cu rotobilul prin casa

Adriella si Octavian Radu (25.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

La multi ani!!! Bine v-am regasit in 2007!!![ Sper din tot sufletul ca 2007 sa fie cel putin la fel de frumos ca 2006 pentru toata lumea!
Eu una m-am despartit cu greu de 2006, cel mai frumos an din viatza mea ...

Ana mea cred ca si-a propus sa-mi faca o prima bucurie pe 2007, azi dimineatza, cand s-a ridicat pentru prima data singura in funduletz de pe spate. Am inceput noul an cu multa fericire in suflet ...

Lacramioara, noi am plecat sa petrecem in alta parte dar Anei nu i-a convenit, asa ca dupa o ora de maraiala ne-am intors acasa sa petrecem un revelion pasnic in trei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriella spune:

Felicitari Ana pt progrese!!!
Am o intrebare, ati incercat sa dati la bebei sfecla rosie?...sau de cand se poate introduce in alimentatia lor? dar gulia?

Adriella si Octavian Radu (25.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna ziua si bine v-am gasit in noul an! Si in UE!

Lyly, si noi am stat la curutul pruncilor pana pe la 1 cu vecinii nostri si prietenutul lui Vladut, apoi am culcat pruncii si ne-am reunit la ei sa jucam o carte. Ne-am distrat de numa, vecinuta mea e graviduta si la fel ca si mine in aceeasi situatie radea din orice si noi de rasul ei. Pe la 5 ne-am culcat in cele din urma. Noroc cu baby phone-ul ca bate in tot blocul...

Noi abia asteptam sa tragem o tura prin Ungaria, oricum avem puiutii trecuti in pasaport deci putem oricand. Singura chestie ce ne retinea era Cartea Verde, acum nici aia nu ne mai retine.

Timi are muci si era destul de suparata aseara dar acum n-are treaba si umbla de colo in coace. Mai trage cate un cap de covor, plange de-i curg mucii in gura si o ia de la capat.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

LYLY, si noi, si noi .....ridicam 2 degetute
Am petrecut cu niste prieteni dragi care au o fetita de 1 an.
Alexandra a adormit pe la 22.30 si am fost cu tati si i-am dat pupi la miezul noptii.
Fetita cealalta a stat treaza, a ciocnit cu noi sampania...
Ce dragute sunt ele 2 cum se analizeaza, se prind de manute, abia asteptam sa creasca sa-si tina companie una alteia.

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput