Prichindei martie - aprilie 2005 (117)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

LA MULTI ANI! si pe 2007!Sa vi se implineasca toate dorintele!



Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Noi am petrecut acasa, batraneste rau. Rares la 21:30 nani, apoi noi am papat, am stat de vorba, ne-am uitat putin la tv. La miezul noptii am baut sampanie si am fugit in dormitor la Rares sa nu se sperie de la zgomotul pocnitorilor. N-a auzit nimic. Pe la 2 am ramas singura la tv inca putin si gata, asta fu revelionu'.
De distrat ne-am distrat aseara inainte de a adormi copilul. De cateva zile tot canta ceva ai oiu si nu stiam ce spune. Aseara am inteles ce spune. De cateva luni bune nu l-am mai lasat deloc la tv, dar acum de sarbatori a mai stat si el. Ii place tare o melodie a lui Eminem si una de la Voltaj. Aseara asculta Voltaj si canta de zor ai oiu si am priceput ce spune copilu',I love you.Si eu credeam ca vrea sa pape ou pana am ascultat melodia aia.
A pasit in nou an ceva mai vorbaret. Spune caca inainte de a trece la actiune, azi mi-a cerut po( portocala), canta pu pu (pupaza din tei), zeo(zero), mou mou(mor mor). Am inceput bine, cu laude
Sa-l laud ca a inceput sa faca puzzel si le face cu o viteza de ma uimeste, eu care credeam ca va mai trece mult si bine pana trece el la actiunea asta. Gata

va

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

pisi, un curajos si jumatate Matei daca a petrecut el revelionul in piata!

daria, nu ne povestesti?

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Multumim pentru compimente tuturor!
carmen, asa cum a zis si rrox, locul de care intrebai e unul special amenajat pentru pitici de 1-10 ani si organizeaza si petreceri, gen cea la care eram noi (a fratiorului Dariei, cu mentiunea ca ei nu is de fapt decat verisori, dar ei asa isi spun ).
Hihi, si m-am uitat la balerinul pasionat, e bestial!
pisi, bravo lui Matei pentru revelionul in aer liber!
andrruzza, si noi la fel am petrecut noaptea dintre ani: pe Daria am culcat-o pe la 22,30, noi am stat la masa si la un pahar de sampanie, apoi am iesit in curte sa vedem focurile de artificii, am ciocnit un pahar si cu cativa vecini, am sunat nasii si prietenii si cam asta... Sincer, nu stiu de ce, dar am preferat varianta asta super intima si neobositoare.
crisa, te limitezi numai la mesaje de urari? Nu de alta, dar imediat se termina si sarbatorile... Ce mai face Andrei? Mai povesteste-ne despre voi, cum ati petrecut?

Noapte buna si va pupam!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

La multi ani!!!
Am petrecut frumos,in centru ,apoi cu nasii si trupa! Brien a rezistat eroic
Astazi a povestit incontinuu de "beculetz"(lunini),"poc-poc"(artificii),"nonoc"(Noroc! ciocnirea paharelor l-a impresionat de acu' le ia pe toate cale le intalneste-n cale si le izbeste),"Dodo si Mona", ucu(catelul lor,unul dintre ei) si bineinteles ca a cantat toata ziua "dati,dati,dati, nu dati"("ne dati ori nu ne dati",colindul auzit la nasi de Craciun,dar na el l-a cantat azi), a dansat si ne-a cam terorizat ca noi eram tare obositi


Poze frumoase cu noi
foto si filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

La multi ani! tuturor si sa intram cu dreptul in UE!

Noi am plecat la nasi de Rev, mi-am abandonta copilu' acasa cu soacra-mea, iar cand am ajuns dimineata acasa am gasit-o treaza, cu ochii umflati de nesomn, asta ca sa nu o mai fac niciodata!

Ei, o sa fiu mai nesimtita si o sa il duc la ei acasa altadata, desi nu-mi vine sa cred ca voi putea...dar mai si trebuie cate o data!

In rest, oraselul nostru s-a tampit: nici o petarda, nimic, doar 1/2 h artificii si spectacol in centru. Nu am vazut anul asta nici capra, nimc, dc am stat in casa cu curateniile si pregatirile, la usa nici un colindator... Trist dar sper sa nu insemne nimic pt. mine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Cat ai mei baieti au dormit am reusit sa pun poze:

http://new.photos.yahoo.com/corina_patrascu/album/576460762382072227

Am o intrebare de ceva timp: Allessia- pe unde esti? Am gasit cautand prin fisierele salvate in pc ceva: Anul trecut ai creat in timpul asta, genial, Specialii 2005. Stiu ca a fost un an kkcios (pentru mine oricum asa a fost), dar mai vrem sa te auzim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

La multi ani! Noul an sa va aduca numai bucurii!

Am prins si eu un moment sa mai scriu (copiii se uita cu Adi la Razboiul stelelor- nu stiu ce intelege Eva dar vad ca se tot uita de vreo 10 minute). Am tot umblat zilele astea, la Pitesti de Craciun (unde a venit si Mosu' incarcat cu tot ce ne doream), apoi am fost la Cheia vreo 2 zile si Revelionul l-am petrecut in Bucuresti. Am intetionat sa ajungem in Piata Universitatii -doar cu Victor-dar a tot tusit si pe 30 si pe 31 asa ca am fost la niste prieteni care locuiesc (la etajul 10) in Piata Romana si am admirat ambele focuri de artificii de la balcon. Copiii au fost foarte incantati (chiar mi-a parut rau ca n-am luat-o si pe Eva, dar a dormit prea putin in ziua aia si mi-era teama ca o s-o apuce figurile pe-acolo). Astazi am sarbatorit ziua lui Victor in familie, iar petrecerea cu copiii o s-o avem sambata.

Mamacita, multumesc mult de tot pentru ideea cu ursuletul de la Quelle (pe care l-a adus Mosu'). Nu-mi vine sa cred ca am reusit sa-i fac baie fara sa planga (de fapt sa urle). Nici o chestie care o incercasem pana atunci nu daduse rezultate (urla ingrozitor, mi-era teama sa nu lesine de atata plans-ea care plange fff. rar). Dar cand a vazut ursuletul in cada(Victor era in cada jucandu-se cu el) a vrut sa intre si am reusit s-o spal omeneste chiar si la cap. A fost de-a dreptul fascinata.
Sanatate multa Alexutului si tie iti doresc sa iesi cat mai repede din perioada asta confuza (din pacate, cunosc si eu sentimentul asta..)

Daria, superbe pozele voastre. Sunteti toti frumosi si emanati atata bucurie! Iar Brien m-a uimit!Cat de multe stie!

Gegea, am admirat pozele micutei carliontate. O dulceata de fetita!

Rrox, felicitari micutei vorbarete! Si Eva face multe conexiuni, intelegi perfect ce vrea sa faca, dar la ea predomina gesturile, mai putin cuvintele. Abia astept sa vad poze (si sunt curioasa daca mai seamana Ioana cu Eva).

Andruzza, felicitari lui Rares pentru progrese. M-a amuzat faza cu oul.

Binenteles ca orice minune dureaza putin... Eva s-a plictisit de film (era normal de altfel ) si acum sta calare pe mine...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by coco

Cat ai mei baieti au dormit am reusit sa pun poze:

http://new.photos.yahoo.com/corina_patrascu/album/576460762382072227

Am o intrebare de ceva timp: Allessia- pe unde esti? Am gasit cautand prin fisierele salvate in pc ceva: Anul trecut ai creat in timpul asta, genial, Specialii 2005. Stiu ca a fost un an kkcios (pentru mine oricum asa a fost), dar mai vrem sa te auzim!

Corina si Vlad

Amintiri





Raspund eu in numele Alessiei ,stiu ca nu se va supara, mai ales ca am devenit destul de apropiate...deci Alessia nu are net, s-a mutat in urma cu ceva timp in Olanda si probabil nu reusit sa se conecteze...

Coco, la mine nu merge yahoo photos...de ceva timp imi face probleme, dar cred ca e o problema generala...mai incerc...

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Salutare!

Daria am vazut cat de bine s-a distrat Brien de revelion.Pana la ce ora a stat treaz?

Coco tare frumusel este Vladut.Tare frumoasa girafa,mi-a plcut.Se pare va v-ati inteles bine cu Mosu.
Eu una am fost bucuroasa nu au fost petarde,insa mi-a parut rau,ca nici la noi nu au fost colindatori,desi am pregatit special pachetele cu cornulete si portocale.Oricum sper sa fie mai bine la anu'

Fetelor inca petreceti?

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput