Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor
ma intereseaza si pe mine care sunt costurile (doctor+anestezist+etc) unei operatii cezariene. (nu pt mine, eu sper sa nasc natural)
merci

34+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,astazi merg la medic.Am niste emotii...
Cand ma intorc va spun ce am facut!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

blueeyes2003 multa bafta. o sa vii cu vesti bune, bune, o sa vezi!


34+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mersi mult Helenutza !



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Mirela,succes la intalnirea cu mica minune!
Te asteptam cu impresii.



Shine 35

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Shine



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gata,ne-am intors!
Avem 5 saptamani,nu i-am auzit inimioara pentru ca este prea devreme,mai merg peste 2-3 saptamani.Deocamdata nu mi-a dat analize de facut,a zis ca data viitoare.Mi-a zis ca-mi va da un tratament preventiv antihipertensiv si anticoagulant(in cazul in care as avea probleme de coagulare).
Nu inteleg de ce ecograful i-a aratat ca am 5 saptamani pentru ca de la UM ar fi 6 saptamani.Mi-a facut eco transvaginala.
Mi-a dat sa iau Utrogestan.L-am intrebat daca sunt probleme si a zis ca nu,mi-l da pentru ca ajuta la mentinerea sarcinii.Dar eu nu am avut probleme de acest gen.Nu inteleg de ce mi-a dat.
In general suntem bine!
Va



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmogirl spune:



Blueeyes, felicitari ptr vestile bune. Perioada asta de inceput a sarcinii este emotionanta si f importanta. Si eu am luat Utrogestan si acid folic timp de 4 luni, atat ptr fixarea sarcinii cat si ptr dezvoltarea ei normala. Imi amintesc ca le-am luat cu sfintenie deoarece sarcina mea era pozitionata cam jos si nu vroiam sa scap ocazia asta minunata care mi se ivise.

Iti urez o sarcina frumoasa si neaparat sa gandesti pozitiv.

Cosmogirl 38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmogirl spune:


Am si eu o intrebare ptr fetele care au mai fost la consultatii la spital sau care au nascut deja

Imi spuneti si mie cum se face accesul in maternitate? Din cate stiu eu... este undeva la etajul 2 si intrarea este prin spate.

Dar oare avem acces cu masina in incinta curtii spitalului sau portarii sunt f restrictivi in sensul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Mirela ma bucur pentru tine ca totul este in regula. Sa stii ca si mie mi-a dat sa iau utrogestant, in caz ca ramaneam sa sustina sarcina, asa ca nu-ti face probleme nu face nimic daunator lu BB. Sa ai grija de tine.

Te pupic.
Corina

Mergi la inceput