Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmogirl spune:

Salutari tuturor!
Si La Multi Ani!

Sunt o viitoare mamica de fetitza, care urmeaza sa se nasca cam in 3 sau cel mult 4 saptamani. Emotiile sunt destul de mari fiind vorba de prima sarcina insa ca si voi, sunt f multumita de prestatia Dr. Nayel. Ma bucur ca l-am ales inca de la inceput si luna de luna, la fiecare consultatie, mi-a confirmat faptul ca am ales un Dr. de nota 10.
A ramas putin timp pana voi naste asa ca va rog sa imi trimiteti si mie pe PM preturile practicate la CF 2, ptr. ca nu as vrea sa mai am si grija asta acum pe final.

Astept un semn...
Noul an sa ne aduca cei mai destepti, sanatosi si frumosi bebelusi!!!
37+

Pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

cosmogirl, nu ai PM activat.

Bine ai venit in club!
Cred ca esti urmatoarea mamica pe lista de aici.
Cam pe cand preconizeaza Nayel,"marea intalnire"?



Shine 35

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

.....sunt o ametita, acum am vazut ca ai scris 3-4 saptamani
Scuze



Shine 35

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Eu am fost pe 13 dec la control. Aveam 28 sapt, acum as avea 32...deci noi suntem mai mici...Initial ne-a spus ca o sa nasc pe 5-6 martie iar pe 13 a zis ca e bebe mare si e posibil sa nasc dupa 26 feb.
Eu am o mare pb., de asta imi e si groaza de tuseu...Cam de o luna am inceput sa miros foarte tare a transpiratie, subrat si picioare, indiferent ce as face. Va imaginati ce jenant e pt mine sa merg undeva si sa ma descalt. Deja am ajuns la obsesie, mi-am cumparat ghete si cizme pe care le pot doar la medic, altele doar cand ma duc in vizita, altele pe care le pot cand nu ma descalt...este un cosmar.
Voi ati avut pb asta?
Blueeyes ...fii barbata, o sa fie bine. Ia sa vezi peste 35 de sapt ce fericita o sa fii. Si eu am avut momente in sarcina cand simteam ca nu mai rezist, mai am si acum (cand vars de zic gata pana aici mi-a fost)dar mereu imi spun ca mai e inca un pic.
Cand te duci la el sa ii zic ca ai mai pierdut o sarcina. E cam ametit de la cate paciente are si nu prea cred ca isi aminteste pb fiecareia. O sa iti dea ceva sa iei ca sa nu mai fie pb asa ca fii curajoasa (eu am luat niste ovule si gravibinol (cred ca asa se numea))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

cosmogirl bine ai venit in "clubul virtual" al pacientelor lui Nayel. iti urez sarcina usoara in continuare si nastere usoara, usoara. cum vrei sa nasti? ce a zis medicul?

fetele mi-am facut programare joia viit pe 18 ian. puteam si vineri. asa ca sa stiti ca joia si vinerea viit e la cabinet.

34+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cosmogirl bine ai venit!Ma bucur ca esti multumita de dr. Nayel,pentru ca in ultimul timp am intalnit si fete care aveau ceva de reprosat,bine nimeni nu-i perfect!
Tu nu ai PM activat si abia dupa 10 mesaje o sa poti sa activezi.Si acum mesajele tale sunt moderate.
Iti doresc o sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!Cum vrei sa nasti?
Cristianamat mersi de incurajari,sigur am sa-i spun povestea mea,dar sunt sigura ca ma va recunoaste, o prietena de-a mea s-a operat la el si i-a spus ca ma cunoaste,i-a spus despre mine,si a zis ca isi aduce aminte,dar ca s-a intamplat mai de mult.
Deocamdata nu are ce tratament sa-mi dea,nu am nevoie de tratament de sustinere,doar daca,din pacate,dupa sapt.20 va creste din nou TA,abia atunci voi face un tratament.Dar este posibil sa nu se mai repete,chiar daca sunt sanse mici, dar totusi exista.
Shine nu am vrut sa te descurajez Sa zicem ca sunt sanse minime sa-ti faca tuseu la spital,dar la cabinet nu incape indoiala.Vad ca te-ai hotarat unde mergi!Sa ne spui cum a fost!
Helenutza mersi de info,deci sapt. viitoare nu mai este joia de garda.Eee,m-am hotarat ,merg sapt. aceasta sa vedem ce si cum si poate cu putin noroc ii aud si inimioara!
Va pe toate!




Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Am intrat si eu din nou la subiectul vostru ( ca fosta pacienta a dlui doctor) sa va urez LA MULTI ANI cu sanatate, sa fiti fericite alaturi de cei dragi si sa va bucurati de minunile mici, iar mamicilor in devenire sarcini usoare si bebici sanatosi si mincaciosi !!
Si felicitari pentru tine, Mirela, , sa ai o sarcina usoara si iti doresc din tot sufletul sa fie bine de data aceasta !! Sa ai grija de tine si de bebe mik !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Alice multumesc mult!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

M-am intors si eu de la cabinet mai devreme. In sfarsit am scapat de scoaterea firelor!
Am avut emotii mari si chiar i-am spus ca imi este frica si l-am intrebat daca o sa ma doara. Mi-a raspuns grav ca da, o sa simt ceva durere iar in secunda urmatoare imi arata firul de 20 cm... nu mi-a venit sa cred... n-am simtit nimic!

Vroiam sa va anunt ca s-au schimbat preturile, acum consultatia si ecografia costa cate 50 RON fiecare. Eu am crezut ca atat costa scosul firelor insa mi-a confirmat verisoara mea care ne-a insotzit si care a primit azi minunata veste ca are un bebe de 4 saptamani in burtica!

Cosmogirl bine ai venit in club!

Mirela, abia astept sa ne povestesti cum a fost intalnirea cu minunea ta din butika!

Va pup pe toate si revin.... poate chiar cu povestea nasterii!


Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

20 de cm? Cred ca sunt pe alta planeta. Pai, imi imaginez si eu acolo, o cusatura mica, asa cat o unghie.
Hmmmmm, ma duc sa ma mai uit odata pe ruleta cat de mari sunt ashtia 20 de cm.
Au crescut si tarifele?
Imbucuratoare vesti, Nu imi mai ramane de gogogosi de la chioscul din fatza cabinetului.


Shine 35

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput