Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Bingo! Am reusit! (cu postarea gravidutei si a caruciorului).

Dimalexia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

dimalexia,
ce mai cauti la servici, de fapt si eu am fost pana la 37, tu cat mai vrei sa mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

VA ROG INCA O DATA DIN SUFLET, NU UITATI SA-MI TRIMITETI NISTE TARIFE PE PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Mirela, si eu tot asa cred ca ar fi bine sa mergi la Iosup, daca faci rost de nr lui si ii spui ca e o urgenta n-o sa te refuze
Tu ei tromboass sau aspenter?? Este indicat sa iei pt ca sarcina sa nu se opreasca din evolutie

Si eu sunt suparata, am avut o secretie tare aiurea aseara, mai inchisa la culoare si nu mai stiu ce mai inseamna si asta off sper sa nu trebuiasca sa ma duc iar la dr..si eu care ma bucuram ca am scapat de tuseu

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Mirela eu cred ca totul va fi bine! pt tine si bebelusul tau! sa te duci la Iosup! multa bafta!

martha78 ai grija, mergi la doctor sa te vada daca se repeta secretia ciudata.


37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Multumim tuturor ptr aprecieri.

In sfarsit ne-am trezit si noi din betie, ca pe 25 ian am avut dubla aniversare (tati si Mihaita, care a facut 3 luni).
Florentina, suntem mumosi da' cuminti nu prea .
Acum il asteptam pe pediatru, ca de vineri bebutzu' meu are temperatura, intre 37 si 37.5 si vreau sa vad daca e de la dinti, cam devreme zic eu dar chiar au inceput sa se vada, sau o fi vreo raceala
Vad ca burticile de februarie au inceput sa se pregateasca. Bine faceti, ca repede mai trece timpul, mie nici acum nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut.

Mirela, am eu un nr de mobil la care raspunde asistenta lui Iosup. Spune-mi daca-l vrei. Iti doresc din sufet sa fie bine.

Dimalexia, intrebai de medic pediatru in Pantelimon. Sunt doua policlinici care sunt specializate pe pediatrie: una este la Delfinului, iar a doua este pe str. Avrig, la Iancului. Detalii despre un anumit medic nu cunosc ptr ca eu, desi "pantelimoneasa" , m-am mutat de curand de acolo, dupa 31 de ani de stat in Pantelimon.
E adevarat ca te intreaba daca ai medic pediatru cand iti face externarea, da' eu le-am zis ca n-am si gata (am cautat dupa ...) . Oricum nu mi-au zis nimic si nici nu m-au "repartizat" la vreunul din oficiu.

Raluca, stai linistita, se intoarce el daca vrea. Al meu era cand cu fundu' in sus, cand cu el in jos. Ajunsesem sa pariem pe pozitia lui la fiecare ecografie...si asa a ramas si acum, se misca in continuu






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

Salutare fetelor!
Ma bucur tare mult ca exista acest forum, m-a ajutat enorm in timpul sarcinii!
Sunt noua in sensul ca n-am mai scris niciodata, dar de citit am citit toate povestile voastre de pana acum!E drept ca unele m-au intristat, altele m-au facut sa plang, dar cele mai multe m-au incurajat cand citeam ca se mai intampla si altora ce am patit si eu!

Pentru toate trairile astea va multumesc tuturor!
Sunt in saptamana 37, pacienta a d-lui Dr.Nayel si urmeaza sa fac cezariana in jurul datei de 14 februarie, se pare ca suntem destule pe aici in perioada asta!

Minunea care creste in mine are o poveste destul de interesanta pe care o s-o povestesc, daca mai apuc pana nasc!

Am si eu o intrebare, de fapt o mare lista de intrebari pentru fetele care au facut cezariana si va rog mult sa-mi transmiteti un mesaj cu tarifele, as vrea tare mult sa fie toata lumea multumita, dar mi-e jena sa-l intreb pe d-nul dr(care mi se pare un om extraordinar)Voi cum ati procedat!
Mai am o rugaminte, daca-mi trimiteti mesaj privat sa-mi si explicati cum il citesc!
Va multumesc din suflet si astept cu nerabdare raspunsul pe aceasta tema!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

ieri am fost sa imi scoata firele. Cum m-a vazut a tinut sa imi reaminteasca ca am noroc ca mai sunt pe aici. Nu inteleg de ce imi tot repeta. Oare asa tare o fi fost socul pt el? Pt mine cu siguranta dar el care a vazut atatea...Mi-a povestit sora mea si cu sotul meu, ei au ajuns la cateva min dupa ce a iesit din operatie, ca era in maieu, lac de transpiratie...
Va sunt datoare cu relatarea a tot ce s-a intamplat si promit ca o voi face zilele urmatoare.

Le rog pe cele ce alapteaza sa imi trimita si mie o lista cu ce mananca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

cristianamat ma sperii! Doamne, chiar asa de rau a fost?

Mirela ai fost la Iosup?

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:


Sandybel , bine ai venit printre noi.
Dupa ce am banuit ca am luat-o razna, m-am prins care-i treaba.Tu ai tot scris mesaje, dar la inceput ti le modereaza, si d-aia abia acum au aparut.
Pm il poti activa doar dupa ce ai scris nu stiu cate mesaje.Citeste din urma, parca Blueyes a explicat ce si cum
Eu propun sa rezervam maternitatea pentru pacientele dr. Nanyel in jur de 15 feb, k suntem cateva la numar.
Eu l-am intrbat pe Nayel despte tarife, le-am zis si la fete: Io-te asa.PAi, nu-i mai bine, decat sa stric piata, mai bine intreb.
Cristianamat, nu ne tine in suspans, Spune-ne ca s-a intamplat pana la urma. care a fost problema de fapt?
Inteleg ca acum esti ok, da?
Dimalexia sa stii ca nu-i asa mishto acasa.Azi am mancat doar doua felii de paine cu cascaval si o banana si un mar.
Nu am chef de nimic
Fac liste, k de bagaje nu m-am apucat si am dormit ca un purcelus.
A, si sa nu uitam, verific calendarul de 5 ori pe zi, parca ar fi ceas, Sa vad cat mai am.Oribilicos. Mai bine ma mai duceam 3 zile la serviciu.




Shine 38

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput