Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Bamboleta,
mi-au lipsit pooopici vostrii....,uite si de la noi...,multi ,multi ,multi
Lory,
hai sa nu mai lipsesti de la apel...,ca imi facusem griji.Deci tati nu a vazut-o pe Deliuta?Saracuta de tine,trebuie sa-ti fie foarte greu...,de cind este plecat?Mai pleaca?Sa stii ca eu am marsupiu si l-am folosit de fiecare data cind am iesit afara...,bine...,cind stiam ca urmeaza sa mergem si pe jos..,daca am plecat numai cu masina...,nu l-am luat.Sa stii ca a mea bebelina sta super in el,doarme dusa si nu da semne ca nu i-ar place confortul.


Tema zilei,
este foarte interesanta... si noi vom face un depozit pentru Crinuta dar la AVIVA,am vorbit cu o tipa de acolo si mi-a spus ca-i pot face si asigurare pe viata si daca pina la 18 ani ,fata mea creste grasa si frumoasa isi scoate frumos banii pe care noi i-am depus acolo pentru ea...si sint ai ei.Impusc doi iepuri dintr-un foc.Mi-a prezentat actiunea ,ca fiind foarte flexibila,chiar si in cazul in care nu mai am bani sa depun...,un an ,sau doi...,pot ingheta anul si nu se intimpla nimic...,daca vreau sa -mi retrag banii ,o pot face in orice moment,fara sa pierd nimic si mai multe ....,dar le-am uitat.Acum urmeaza sa facem asta si binenteles ca am sa merg s cer toate info necesare.

Raluca,sa va faceti bine si va asteptam aici la noi "acasa",sanatoase si frumoase.

LA MULTI ANI!!!ANATEO

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)
poze crinuta
poze dandusa La baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

PORUMBITA,
da-ne si noua mai multe detalii despre vaccin.Pe care l-ati facut si ce efecte adverse a avut dupa,a facut febra?Cit a avut bb exact?

Noua ne-a zis sa mergem in ultima saptamina din Ianuarie,cind bb va avea aproape 3 luni si sincer mi se pare cam tirziu...,voi ce parere aveti?Cind va programat la vaccin?Nici nu stiu pe care sa il fac,am citit pareri si pareri,mame care spuneau ca dupa cel gratuit bb nu a avut febra sau a fost doar putin agitat si invers ...,ca dupa cel scump a facut febra si afost foarte agitat...Voi v-ati hoatarit,pe cre urmeaza sa il faceti?Am inteles ca se gaseste cam greu prin farmacii ,trebuie sa ne hotarim din timp.

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)
poze crinuta
poze dandusa La baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

AELITA,
am vazut filmuletul si crede-ma ca mi-au dat mie lacrimile...,dar tie...,te inteleg din tot sufletul...,m-am uitat sa-mi vad si fratiorul meu pe acolo...,dar era prea intuneric...ce greu trebuie sa-ti fie....,iti trimit o imbratisare virtuala si in Februarie...,stii tu...,iti pot trimite si altceva...,daca vreiAi niste flori superbe si beblusul este scumpic foc.

Am vazut poze dragute cu bb de Desiree,apoi am vazut si pozele cu bb de Madaluta si nu in ultimul rind am vazut flacaul lui Asiza...,sint superbi cu totii si le trimit un pupic la bebic si la mamic.
Porumbita,nu am reusit sa vad pozele...

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)
poze crinuta
poze dandusa La baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Chris,
te chinui cu colicii la fel de tare?De ce nu intrebi pediatra daca poti sa iei Debridat?Cind mai incolo?...,colicii nu tin pina la 6 luni ,deci nu mai ai de ce sa ii dai Debridat mai incolo...,acum este perioada cind isi fac de cap.La unii bbelusi tin pina la o luna si un pic la altii pina la patru luni...,nu ai de unde sa stii si decit sa te chinui...Noua ne-a spus medicul ca este foarte bun pentru colici.

Roxanica ,pe unde umblii?Dia...,Fatima,cred ca trageti un pui de somn,nu-i asa...?
Nu vrea nimeni sa vorbeasca cu mine?Bebelina mea doarme de trei ore si ceva si eu ma plictisesc,tati a plecat sa plateasca una ,alta...si eu stau de vorba cu voi.
Anticonceptionalele care sint bune in alaptare se numesc Exlutan sau Exluton,nu descifrez eu prea bine scrisul medicului.

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)
poze crinuta
poze dandusa La baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

fetelor
a fost azi dr pediatra , mi-a zis ca bubitele de pe fatza sunt de la pupat ....dar nu va inchipuiti ca pupam bb non-stop ... nust ce sa zik ... strainii nu s--au atins de el ....acum a inceput actiunea: stop-pup-bebe :(( . In rest ok . avem o luna suntem in grafic cu cresterea :)

ASIGURARE DA DA DA .... cred ca BT Asigurari ... cred inca nu stiu sigur ( mai studiem);)

pupici ca dormim de 4 ore aproape si stam cu urechea ciulita :)

D





BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

Fetele dragi,
mersic pentru raspunsuri, sunteti niste dragute ca de obicei...
In legatura cu tema zilei si eu subscriu la parerile voastre, e necesar in zilele noastre sa avem asigurare, si eu si sotul meu avem asigurare de viata la AIG life si probabil ca o sa ii facem si Deliutei, il asteptam pe tati sa ne sfatuim, sa vedem care sunt ofertele si care este mai buna
Aelita,
Asteptam vesti diseara dupa vizita la ginecolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

dandusa,
si deliuta mea cica a adormit, hai sa mai vorbim noi daca celelalte ne-au parasit...
Anticonceptionale- Exluton sunt, a luat si prietena mea din ele,sper sa te simti bine cu ele ca ela inceput a fost cam naspa-dureri de cao, greturi etc... apoi s-a obisnuit corpul cu ele
Mersic de raspunsul cu marsupiu- de care ai? eu ziceam sa iau unul de la chicco, am vazut si la ei la magazin si in Carrefour, au luat si niste prieteni de ai mei si sunt multumiti de el, zic ca e misto, bine lucrat si destul de rezistent- pana la 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

noi facem vaccinurile de la stat (gratuite) suntem programate pe 29 ianuarie adica la 2,5 luni

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

in legatura cu vaccinurile, nici eu nu sunt prea hotarata pe care sa le fac, cica alea cu bani ar fi mai bune ca nu sunt asa de multe efecte secundare, dar cred ca nu este o regula generala, depinde de copil... si eu cred ca o sa il fac pe la sfarsitul lunii ianuarie, deci tot cam la 2 luni si jumate aprox ca daca il fac pe asta de la stat, cica dupa 20 il iau de la Sanepid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

DANDUSA noi am facut vaccinele de stat si bebe al meu nu a facut febra dar preventiv i-am pus jumate de supozitor de eferalgan de 2 ori si a fost totul ok nu sa umflat piciorul, noi l-am facut la 1 luna si 2 saptamani. Asa pediatra a programat toti bebeii de octombrie si noi cum suntem pe 31 am mers cu octombrie.

MAMICA FERICITA DE BEBE MARIO GABRIEL
www.photos.yahoo.com/stelastratulat/

Mergi la inceput