FIV 96

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor imi permit sa intru sa va spun ca o prietena de-a mea a facut FIV la Giulesti,daca nu ma insel,cu 3000 de euro si a nascut acum 2 zile trei minuni de baieti.
Va pup si va doresc numai bine in noul an.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna fetelor,
Va doresc un an 2007 excelent, cu sanatate si multe bucurii si cu speranta ca toate cele care frecventam acest subiect ne vom muta la " odisee "! La multi ani!
Felicitari celor care au reusit; iar celor care nu au reusit le doresc sa nu-si piarda speranta, va veni si randul lor! Nu va cramponati de fiecare incercare ca de ultima sansa - in caz de esec e mult mai greu sa treceti peste asta! Sigur, e foarte greu, mai ales cand se fac eforturi financiare chiar si pentru o incercare!
Sarcina mea a fost extrauterina localizata pe trompa stanga pana la urma, desi la un moment dat au existat ceva sperante ... de fapt au fost 2 embrioni implantati: unul in uter, celalalt pe trompa ... cel din uter s-a oprit din evolutie si a continuat cel de pe trompa: de aceea val. b hcg a evoluat perfect la inceput, apoi a continuat sa creasca, dar mult mai lent. Am facut 2 injectii cu Methotrexat de 50 mg si am eliminat sarcina in prima zi de Craciun. Acum sunt ok si fizic si psihic.
Voi continua sa sper in sansa mea si sa incerc in continuare, insa de data asta nu voi mai anunta reusita decat la sfarsit! Iau tot ce s-a intamplat ca pe un pas inainte, am fost mai aproape ca niciodata si am invatat ca succesul se masoara la sfarsit si nu atunci cand am un test pozitiv, fie el si de sange! Succesul inseamna sa ajung la capatul drumului si sa-mi tin minunea in brate, nu sa fiu 2 luni gravida!
In schimb am acumulat 7 kg incepand din luna septembrie si principala mea preocupare e sa slabesc cca 10-12 kg pana la sfarsitul lunii martie. Apoi voi mai vedea ...
tuturor

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Te pup, Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Teo ma bucur mult pentru tine si te rog sa nu te mai gandesti la ce-i mai rau ... totul decurge perfect la tine, nu-ti atrage singura ganduri negative!


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Fetelor, multmesc pentru sustinere o sa-mi treaca, dar e greu..ma gandesc ca dupa ce voi vorbi cu medicul si dupa ce stabilim urmatorul plan si am sa stiu exact ce si cum am de facut si mai ales cand o sa fie altfel.

Andicuai dreptate, am cazut prea de sus..mi-e greu si acum sa fac diferenta intre A SPERA si A TI FACE VISE. Si nu pot sper daca nu sunt optimista si daca nu-mi fac vise...si cred ca de asta mi-e frica

Lachiam vazut ca te-ai mutat la Odisee, ma bucur ca sunteti bine

Betty, Teodoran, Aniast v-am vazut si pe voi la Odisee - capitol nou, nu va mai faceci probleme ca stresati si trageti bine cu piciorul sa ne ne agatam toate de el...pentru 2007!!!

ZisaCamima bucur ca esti bine, spor la dat kg. jos, esti asa de optimista imi place de tinesa ne ti la curent ... ne spui si rezultatul final, dar vrem sa stim si pe parcurs...suntem alaturi de tine.

Alexi22voi ce mai faceti??? tot ce greturi???

Madalina, Kitta cum stati cu moralul??? O sa fiti primele pe 2007!!! Sa o luati si pe Liana cu voi

Sheri tu cum esti??? faci laparo??? cand??? Hai , iubito ca ne vine si noua randul..si chiar iti simt lipsa...unde e buna ta dispozitie?? Ce zici in 2007 ne facem si noi...ca e la moda

Andrada p sper sa fi bine!!

Delia tu faci FIV in ian -februarie???

VA DORESC UN 2007 PLIN DE IMPLINIRI,

PENTRU CINE ARE SA SE BUCURE DE EI SI SA-I CREASCA SANATOSI!!!

PENTRU SARCINI LA TERMEN, NASTERI USOARE SI SANATOSI!!!

PENTRU ASPIRANTE... SA DEVENIM TOATE SAU CHIAR


PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Va urez si eu din tot sufletul :

LA MULTI ANI! si UN 2007 mai bun decat toti cei trecuti! sa fiti sanatoase, sa vi se indeplineasca dorintele cele mai arzatoare, sa fiti fericite si sa nu renuntati la visul vostru! sa va aduca Noul An cate 1 in burtica pt fiecare dintre voi !

Cami, ma bucur ca esti bine acum, aceleasi urari si pt tine, si iti doresc din toata inima sa-ti fie numai bine in 2007!
Teodoran, daca ar fi avort, ai avea dureri de burta si sangerare masiva, mai abundent ca la ciclu, eventual cu cheaguri. Doamne-fereste! fii optimista, o sa fie bine! se mai intamla si altora la inceput de sarcina si bebe sa fie bine! sfatul meu e sa stai cat mai mult in pat (stiu ca e greu, dar merita efortul, iti spun eu , care am stat aproape 3 luni in pat si acum e totul ok)!

Andreea 12+
Vine barza!

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

LA MULTI ANI!!! Fie ca 2007 sa va implineasca pana si visurile la care nu ati indraznit sa sperati! Va doresc un an nou plin de bucurie, sanatate, putere de a continua lupta si a culege la sfarsit roadele mult meritate! Sa fiti iubite si cat mai curand sa deveniti mamici! Va iubesc pe toate!

Eu sunt bine, ma uit din cand in cand pe poza de la eco sa vad cu ochii mei puii. Greturi nu pot sa zic ca am, varsaturi nici atat. Sensibilitate la mirosuri deloc: gatesc aproape zilnic, folosesc in continuare parfumuri .... singura schimbare ar fi ca am scos pernutele din sutiene ca dehhh...ma dezvolt si eu intr-un finalsi nu le mai pot folosi ca nu mai incap, mi-e somn, trebuie sa dorm zilnic 3-4 ore in timpul zilei, am o puturosenie cronica nu-mi vine sa fac nimic in casa in afara de mancare...si am devenit foooarte rea de foame si mancacioasa. Lachi nu mai pupa nimic din mancarea mea! Ba mai mult daca nu ma satur risca sa ii mananc io din a lui.

Va pup pe toate si sper ca anul ce vine sa ne aduca tuturor bucurii si numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Pussistau bine cu moralul. La primul set de analize si eoc totul a fost OK, deci zic ca am inceput bine. Cu kg stau mai prost, adica tot in plus, desi am tinut un regim cu pilulele Dr. Ionut Moraru care slabesc 8 kg in 3 saptamani, dar poate nu in saptamanile de stat acasa si cu sarbatori. Am inceput sa ma balonez, acum nu stiu daca deja de la tratament sau de la mancat mult....
Madalina78nu te-am uitat, dar nu ai mai scris nimica si nu stiam exact cand incepi tratamentul. Acum crezut ca ai renuntat....Deci, se pare ca suntem numai 2 + Liana3 care nu ne da de veste nimic ca e la Unguri.
Hai sa va urez si eu acum ca maine cine stie:
Cred ca cea mai potrivita urare ar fi: ceea ce imi doresc mie va doresc si voua! Si cred ca asta include totul......E
Eu mai revin cu amanunte dupa 04.01.2007 cand mai am rezultatele la un set de analize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Pussi,da scumpa in feb iau 2-3 embrioni de la cripto si incercam sa-i facem lui Rudy o surioara......sau un surior.Tu pe cand te gandesti sa incerci din nou?

Lachi,ma bucur sa vad ca nu ne uiti!Te rog sa-mi pastrezi si mie un loc la mamicile de sept-oct 2007.Sarcina usoara si dusa pana la capat si sa ne mai spui si noua cand aflii noutati de minunile din burtic.Si....ce zice viitorul tatic,pregatit pentru gemeni?Dar tu?Sa vezi ce ocupata si fericita vei fi!Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La multi ani cu sanatate si implinirea visului de a deveni mamici.

Felicitari proaspetelor gravidute.

Noi suntem la munte de ceva vreme si vom mai sta.

Teodoran felicitari si ai grija. supozitorul nuva afecta in nici un fel bebe. eu zic sa intrebi si sa mergi la medic cu sangerarile tale. nu neglija utrogestanul si injectiile cu gravibinon sunt fff importante si de asemenea aspirina sau aspenter sau thromboass de 100 mg ajuta f mult in aceasta perioada la nidarea si implantae dar si sa nu s eopreasca sarcina in evolutie. cat despre RH -ul negativ va trebui sa spui dr parerea mea este ca trebuia sa il faci inca de la pima sarcina. si eu am rh negativ si am facut acea injectie la nastere norocul meu ca Mihnea are grupa sotului si rh meu negativ poate de asta nu am avut nici o sangerare in timpul sarcinii.

pupam toatefivoasele si sa auzim de

Mergi la inceput