FIV 96

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Eu fac gravibinon 1/ saptamana si mi-a zis ca in caz de sangerari mari pot sa fac 1 fiola la 4 zile, dar nu mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lachi nu cred ca am apucat sa te felicit! Ma bucur enorm pentru tine! Sa-ti dea Dumnezeu o sarcina cat mai usoara si cei doi copilasi ai tai sa fie sanatosi! Sper sa mergi bine pana la capat si sa-ti tii in brate comorile atat de asteptate


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

La voi nu este cazul dar aveti totusi grija cu gravibinonul, nu trebuie facut in exces ca poate da reactii nedorite.Eu am patit-o cu el, nu s-a mai eliminat sarcina din uter din cauza ca a relaxat uterul si a trebuit sa-mi se faca chiuretaj si de aici a inceput tragedia mea de am ajuns acum la fiv.
Da Lachi, se apropie,imi fac AMR-ul.
La chestia cu 2 copii , unul din fiv si unul cu adoptie am inceput sa ma gandesc de curand ca poate imi ies amandoua. Mie acum vreo 5 ani, cred, mi-a zis o fata ca eu o sa am 2 copii, unul al meu facut cu fiv si unul adoptat, mi-a ghicit nu stiu cum la mana stanga, ori eu la vremea respectiva nici prin cap nu-mi trecea ca o sa ajung aici.I-am spus" fugi ma d-aici, ca eu un copil vreau si nu ajung eu la fiv, ca eu raman natural", ca ramaneam pe vremea aia dar le pierdeam si era doar problema de tinut sarcina si nu de ramas.

Nicoll, ai vazut si parerea lui Andicu in legatura cu dr., pana in vara mai culegi impresii de aici si atunci te vei hotara unde si cu cine vei face fiv-ul.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

Fetelor va multumesc si multa bafta tuturor.trebuie sa fim optimiste si cu putin noroc vom reusi.si eu mam gandit la adoptie si probabil voi incerca si aceasta varianta.nu strica doi in loc de unul.ce preturi mai sant pentru FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Pussicam pe 14-15.01 trebuie sa fac punctia si ET pe 16-17.01.
Bai, fetelor, alta treaba la MNL,tocmai ce ma sunara ca au avut rezultatul la analize si nu crescu estradiolul cat trebuie dupa doar 2 zile de Menogon 4 fiole/zi si de azi incep cu cate 5 inca 4 zile si apoi luni mai vad cum evolueaza estradiolul. Nu mi-au zis valorile, dar am incredere in ei si oricum luni fac si eo si o sa fie ceva mai palpabil si o sa intreb si dr. cum sta treaba. Daca o fi nevoie fac si 10 /zi, dar ce vroiam sa spun este ca poate asta a fost cauza ca la Giulesti, analize hormonale ioc si 200 UI de Puregon nu mi-au fost suficiente, dar de unde sa stie dr.? Ca pe ecograf nu scrie asa ceva? Poate se mai dau si ei pe brazda nu numai asa dupa ureche. Deci, eu acum am 375 UI/zi, aproape dublu fata de Puregun care e cam acelasi lucru. Pt. cine nu stie cu tratamentul asta in Octombrie nu am produs decat 3 foliculi si mi-a fost teama de esec sa continui numai cu atatia.....Cam astea sunt noutatile mele. Sunt singura care va barai la cap...
Betty78tu cate Menogoane aveai pe zi ca si tu ai avut productie destul de slabuta, dar buna in final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

KITTA, acum mi-am dat seama ca ti-am ramas datoare cu un raspuns...vis a vis de protocolul meu. Am facut 24 diphereline (asa multe pe motivul ca mi-a intarziat ciclul) apoi 11 zile de menogon, a cate 3 fiole/zi si astea 11 zile am injumatatit dipherelineul. Asta a fost cheia succesului meu. Bafta multa la tratament, sa te auzim cat mai curand ca esti gravidutza.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Kitta, eu am facut aprox 15 zile jumate fiole de diphereline si dupa aia 10 zile menogon 4 fiole/zi combinat cu jumate fiola de diphereline. Deci in total 25 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta, iar eu am facut 3 fiole de Monogon pe zi/10 zile, 2 fiole Menogon 1 zi, iar dipherelin-ul ca si tine.

Pussi si eu ma bucur nespus de mult ca nu este nici o sarcina ectopica. Iar acum am facut si o fiola de Gravibinon ca sa ma asigur ca o sa fie bine. Multumesc de intrebare, tatal meu este ok acum...chiar maine s-a decis sa plece la munte pentru 2 zile. Bine ca a fost o alarma falsa si ca au gresit diagnosticul initial. Tu cand incepi urmatorul Fiv? iIti doresc din tot sufletul sa fi anul asta , sau cu putin noroc mamica.


betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andicu, esti asa de frumoasa cu burtica. Chiar daca nu se vede foarte tare (inca) iti sta tare bine. Sa creasca mare si sa se dezvolte frumos puiutul acolo.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci, Moni! asa e, in poze nu e vede prea mare; in realitate parca se vede un pic mai bine, dar nu e timpul pierdut!

Betty, ma bucur tare mult ca nu ai sarcina ectopica! multa sanatate in continuare si sa dea DD sa nu mai ai nici-un episod cu stres!

AM si eu o grija : nu poate nimeni modifica listuta cu ? Liana cine stie cand revine, si poate un Moderator dragut/a ne modifica listuta, ca mai sunt 2 gravi de adaugat ( si scoase de pe lista de Aspirante): Aniast si Teodoran !



Andicu 12+

Poze noi

Mergi la inceput