Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Eliza, astia sunt noua generatie, tineret mandria tarii
Nu, nu facem la olita, ptr ca nu are cine sa se streseze sa ne invete. Asta din mai multe motive. Nu ma vad fugind cu olita dupa el prin casa, nu stie sa spuna ca face, deci sa ceara, si astfel cum sa ma inteleg cu el, nu mai e generatia cu scutece de finet in care abia asteptau parintii sa-i invete la olita, cred ca noi vom face direct la wc, pe capac din acela special (avem deja in dotare unul superperfomant adus din Germania de Nani) si in final, pampersii sunt pana la 25 de kg, deci...mai e timp. Si nici buzunarul nu ma strange, mi se pare mai simplu asa. Ce sa fac, sunt putin denaturat.

In ce priveste vigantolul, un medic pediatru mai batran mi-a zis ca se simileaza mult mai greu, in plus nu stiu cat din continut ajunge unde trebuie, fiind uleios. Claudiu il impingea cu limba afara din gurita si ii mai ramanea si pe buze, coltul gurii. De asta in vremurile trecute se facea injectabil. Acum se presupune ca e riscanta injectia, ptr ca daca e prea mult produce hipercalcemie (asa ceva). Insa eu vad ca tot mai multi parinti se plang de rahitism, deci concluzia ar fi ca nu e buna alegerea Vigantolului. Noi folosim Vigantollette, contine si Vitamina D si Zymaflor, este adus tot din Germania. Nu stiu sa zic daca e sau nu mai bun, rezultatul fiind tot...rahitism, dar sunt niste pastilute care se topesc in gura imediat. In plus nici soarele asta nu mai e cum trebuie, atatea radiatii, etc. Eu ce stiu despre rahitism nu pot spune ca nu ma sperie, ptr ca e ceva pe viata si de asta nu stiu ce altceva sa fac ptr copil.

Eu am sa plec, va urez o zi buna tuturor si sa ne revedem in curand. Daca se stabileste ziua de trimis banii, sa mi se trimita si mie datele.




Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

daaaa, de pampersi mai e timp... numai sa nu ajungeti ca noi, la 4,5 ani si tot cu pampersi noaptea. Noroc ca n-avem decat 17 kg
Capacul wc special de copii e o chestie total inutila, asa zic eu dupa doi copii. Sper sa va fie totusi de folos.
Eu nu prea am exagerat cu vigantolul fiindca Lili s-a nascut cu fontanela foarte mica (1,5-2 cm) si pentru ea era prea periculos sa nu se inchida prea repede cutia craniana. Si asa la 4 luni era inchisa de tot.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Gabi, de ce inutil?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

pentru ca eu, naiva speram ca daca nu vor face pe olita, vor face pe wc... si aveam imaginea falsa a copilului care nu face pe wc doar pt ca se teme de capacul adultilor, gaura fiind mare... si le-am cumparat capacelul minune, SI TOT NU S-AU APROPIAT DE WC doar cand au vrut ei. Insa nici atunci nu acceptau capacelul. Nici unul dintre ei. Poate li s-a parut prea "pueril". Oricum, au vrut sa faca cum fac si oamenii mari, iar oamenii mari nu au capacele, doar capace Oricum, s-au tinut destul de bine de marginea capacului si n-au cazut niciodata in wc Insa grija, la baieti, Robert s-a concentrat atat de mult sa se tina, ca a uitat sa-si potriveasca putzurica in directia corespunzatoare, si deci treaba mare s-a dus la locul lui, insa pishu a iesit afara Si asta a patit-o de cateva ori
Deci asa am patit eu cu capacelul, si-s hotarata, daca mai imi pierd odata mintile si mai fac un copil vreodata, sigur n-am sa cumpar capacel a treia oara

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ziua buna!

Nu stiu cum sa incep,dar cred ca mai bine cu ce imi vine mai intai in minte....

Cred ca ma aflu intr-o perioada in care nu sint apta sa socializez.Cred ca ma aflu intr=-o perioada in care nu pot comunica cu oamenii,in care nu ma pot face inteleasa si in care nu pot arata celorlalti cum sint eu de fapt.
O perioada in care ar trebui sa stau cuminte in banca mea si sa-mi revizuiesc unele aspecte ale vietii mele,ca si asa era timpul....
Prin urmare,am venit sa va spun voua(probabil pe la alte subiecte se va trece neobservat),ca m-am hotarit sa iau o pauza.
O pauza in care sa ma regasesc,o pauza in care sa ma linistesc si sa incerc sa imi gasesc un drum drept.Nici cel prezent nu este strimb,dar pare a fi mai mult o carare.
Nu-mi veti lipsi,caci voi sta cuminte pe margine si va voi urmari din umbra,o sa va citesc cu placere in fiecare zi.
Nici eu n-o sa va lipsesc,voi stiind ca sint linga voi cu sufletul....
Va doresc numai bine si va multumesc pentru tot ce mi-ati oferit.
I'll be back....

P.S.-Am sunat-o pe Cati de vreo 2 ori dar nu-mi raspunde.Deci nu stiu nimic de Raducu!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ba o sa ne lipsesti teribil pentru ca nu stiu de ce nu iti dai seama ca tu esti sufletul subiectului astuia.
Fara tine o sa moara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Am vazut ca mi-a luat-o Eliza inainte, tocmai asta voiam si eu sa spun. Brenda, eu nu sunt de mult timp pe aici, dar nu-mi pot imagina topicul asta fara tine!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Brenda,

Nici eu nu pot accepta ca tu sa ne parasesti. Nici macar ptr o vreme. Nu am venit de multa vreme aici, dar imi esti draga si nu vreau sa nu ne mai scrii.

Sper sa te razgandesti.

Te pupam dulce,
Si Luca iti trimite un pupic dulce.Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Stai ca nici eu nu inteleg e nevoie sa nu mai scrii pe forum ca sa te poti regasi? Scuza-ma ca intervin si eu, sper sa nu am vreo vina, sa nu fi deranjat pe nimeni cu nimic. Dupa ce am aparut eu printre voi a plecat prima data Cati, acum tu.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Moooaaama...gata? Ne luam jucariile si plecam?

Brenda, termina cu prostiile si vino inapoi! K dak nu maninci bataitza la gol!
Eu nu inteleg de ce pui tu tot la suflet si vrei sa "te dai" dupa toata lumea? Lasa lumea sa te accepte cum esti tu, asa cum si tu ii accepti pe altii. Dak nu vor putea, eu am o vorba ..."ghinion"!
Siiii....avind in vedere k ti-ai propus sa schimbi multe in viitor si sa iei masuri ...asta din cite imi aduc eu aminte inseamna atitudine pozitiva, optimism... Iar fugitul si ascunsul...nu sint nici pozitive nici pline de optimism. Se cam bat cap in cap... Eu stiu k nu esti in apele tale...dar kiar vrei k noi toti de aici sa ne simtim prost k tu nu mai intri si nu mai stai cu noi? De ce ne pedepsesti? In noi ar trebui ss gasesti suport moral...macar un pic ...atit cit e el, ajuta nespus de mult atunci cind nimeni nu iti intinde un deget de ajutor.
Ia...mai gindeste-te...

Marce 33+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput